bugün

mühendis yetkili çıkarsa sıkıntı olur. evet.
güzel ilişkidir. sağlam parada kazanırlar. oh mis.
Öğretmenin hangi branş öğretmeni olduğundan çok, mühendis'in dalı daha önemlidir.

(bkz: kaldırım mühendisi)
hemşire-asker veya öğretmen-asker ilişkisinin paralel versiyonu...
Öğretmenin becerisi ve mühendisin zekasıyla iyi bir uyum yakalarlar. Kısacası ideal, Sonu evlilik olma ihtimali yüksek ilişkidir.
Sık sık gördüğüm ilişki türü.

Genelde sonu evlilikle bitiyor.
kadin sinif ogretmeni veya okul oncesi ise direk ta yuzugu tak tak tak.
Olamaz yıllarca hemşire fantazisi kurup sınıf Öğretmeni ile hezeyana uğramak nedir bilemezsiniz.

Derhal bozulması gereken ilişkindir.
Muhendis ogretmenin belini kirar.
Mühendisler eqlesin please.
ilişkiyi evlilik olarak değerlendirirsem şöyle açıklarım:

öğretmenin sürekli bir sınıf ortamında yönlendiren, pratik, ikili ilişkileri kuvvetli, çoğu zaman yüzeysel, öğreten, puan veren bir nevi o sınıfta sok hükmü veren hakimdir. mühendis ise aldığı eğitim bireysel çözüm üretme üzerine, genelde yalnız çalışan, olayları derinlemesine düşünen, çoğu zaman sakin, özgür, sessizliği tercih eden bir nevi filozof.

işte bu iki meslek insanı aynı evde yaşamaya başlayınca tarafların mesleki yönleri çarpışmaktadır. biri hükmetmeye çalışan, diğeri otorite tanımayan özgür ruhlu iki insanın ilişkisidir bu.

evlilik onları bir orta noktaya çekmeye çalışır eğer başaramazsa kavgaların ardı arkası kesilmez. biri kendini hala sınıfta zannederken diğeri himalayalar kadar uzaktadır. sözlerin çarpışmasında dezavantajlı olan mühendistir. retorik bilmediği için kendi durumunu açıklayamaz. bir nevi haksız tarafın avukatının davayı kazanma durumu gibi öğretmen hep bir son söz yapıştırmayı başarır.

ben sıfır numara zımpara etkisi diyorum bu tür ilişkiye. etkisi ancak uzun vadede anlaşılıyor..

edit: iş bu entry, ne insanların arasındaki ilişkiyi kötülemeyi ne de insanları meslek öncelikli eş tercihi yapmaya özendirir. nacize bir sosyolojik tespittir.
buram buram kariyer kokan ilişkidir.
evlilikte uyum için aynı meslek olmalı.
Enteresan bir şekilde birbirlerini bulan ve sonu evlilikle biten ilişki. He ben sınırdan döndüm o ayrı.
Edir: noldu da eksiledini acaba??
aynı evde ayrı odalarda oturulan bir ilişki oluyor.
enteresan bir şekilde birbirlerini bulan ve sonu evlilikle biten ilişki. he ben sınırdan döndüm o ayrı.
işletmecilerle evlenen öğretmenlerin kıskandığı ilişkidir.
idealdir. öğretmen kadın evde çocuk büyütür, mühendis erkek 2 ayaklı tavşan avlar iş gezilerinde. öğretmen kadınlar biraz saf oluyorlar.
Hayatında kız görmemiş öküz ile eğitim fakültesinde büyütülmüş nadide çiçek kadın yürümez. Öğretmene öğretmen yakışır. Evet.
buradan bakınca mühendis oğlan anası rüyası gibi duruyor..
ama yani on numara uyumsuz ilişkidir..
termodinamik almamış kadın aga..neyin hesabını yapıyorsunuz, verimlilik sıfır..
lütfen geçiniz..
görsel
buradaki muhendsilerin amaci sirf guzel bir ogretmen kizla evlenip omur boyu iyi bir cinsel hayati yasamak.
buradaki ve tüm dünyadaki kızların hayali ama unuttuklari bişi var bir mühendis olarak seviye farkini göz ardı edemez ve konuştuklari ortak dil cok önemlidir .
Olur çünkü neden olmasın.
ideal ilişki, hipergami denilen birşey olduğundan erkek statü olarak kadından üstün olmalı ilişkinin sağlığı açısından.
güncel Önemli Başlıklar