bugün

günümüz koşullarında hele bir de istanbul'da yaşıyorsan mümkün olmayan durumdur.hani şundan azcık kısayım,şu bursu kenara atayım dersin ama yok.o kadar çabayla bir araya getirdiğin parayı,hayallerini süsleyen tatilini her defasında farklı bir gider açarak çalar,bir vampir edesıyla son damlasına kadar alır istanbul.
yaz okulu için para biriktirmek de olabilir...
antalyalı bir öğrenci olarak biriktirilen paranın yıl içinde kullanılmasına sebeptir. zira size her yer tatildir, güneştir, kumdur. antalyalı olmak başkadır, hele ki yazları.
adam olduk derkeeeen, (bkz: gelecek planları için para biriktirmek)den hiç bir farkı yoktur. fedakarlıklar ile mutluluklara ulaşma çabasıdır.
öğrenciyken para biriktirmek imkansız olduğu için yaza plan yapmak da ütopyadan öteye geçmemektedir.
hayatın masum yönünü hatırlatan şeylerdendir.
çoğu zaman yemez...
Tum yil para biriktir sonra git onu 10 gunde harca saka gibi.
Genellikle tersi olan durumdur: yaz boyunca Çalışıp para biriktirmek okul aÇıldığında da iki haftaya o paranın bitmesi.
kaç ay biriktirdiğin parayı bir günde yok etmek. onun için para biriktirmeye falan hiç gerek yok, eline geçti mi harcayacaksın. para yani bu harcanmak için.
-kardeşim plan tamam değil mi?
+Ne planı abi?
-tüm sene ondan bundan kısıp para biriktirdik ya hani olum. Tatile gideceğiz ya kemere bodruma şöyle 3-5 gün.
+He abi o mu.. Abi o para yok artık ya.
-nasıl Yok olum Kafa mi buluyosun benimle?
+abi biz geçen arkadaşlarla içmeye gittik yedim ben o parayı. Sonra malum hatunun doğum günü vardi onada birşeyler aldım.
-senin ben ta..
güncel Önemli Başlıklar