bugün

medeniyet yoksunu kişilerdir. geneli namus bekçiliği yapmakla mükellef olduğunu düşünür ve öğrencilerinde namussuz.
kendi çocuklarınında üniversite kazanmasını ve üniversite öğrencisine ev vermeyen ev sahipleri ile karşılaşmasını umduğumuz ev sahibidir.
kendini namuslu zanneden fakat 50YTL fazla verince arada namus kavramı kalmayan kişilerdir.
öğrenciye güvenmeyen ve öğrencinin her zaman evini harap edeceğini düşünen kişidir.
kışın odun kalmayınca odaların kapıları bir bir sökülüp sobaya atıldğından öğrenciye ev vermeyen ev sahipleri türemiştir.
(bkz: sen kendini ne sanıyorsun)
bizzat yaşadığımdan ve bu insanlara tanık olduğumdan çok ilginç piskolojik hallerden geçmeme sebebiyet vermiş insanlardır. güneşin altında hem dıştan hem içten yanarak sinirden geberdiğim o pis günleri bana yaşattıkları için...

sıkıntıdan, sinirden ve o pis piskolojik bunalımdan (insanların beni cüzamlıymış gibi görmelerinden) öyle bir türkü ağzıma dolanmıştı ki ne ben anlamını biliyorum ne de bana neden bu kadar zevk verdiğini, beni halden hale koyan insanlardır acısı çıkar elbet...

ah sabır eyle dur bazivan
gülüm bitmeye az kaldı
bahar gelsin çiçek açsın
bülbül ötmeye az kaldı

http://ozanlar.biz/ciragi.html
terbiyesizdir.
meşe odunuyla dövülesi ev sahibidir.ulan kiraya verecek olsan bile normal kiraya fazladan 100 lira ekleyip veriyorsun.o öğrenci afedersin evinin içine sıçsa fazladan aldığın o paralarla evi 2 günde saraya döndürürsün zaten.

bi de gürültü patırtı olurmuş falan diye vermezler.zaten bu adamların gürültü seviyesine ulaşacak kadar ses yapacak fazla arkadaşı nadiren gelir. e be adam öğrenciliği geçtim sende genç olmadın mı arada katlansan yada katlanma insan gibi gidip söylesen bunlarda hayvan değil daha sessiz olmazlar mı. her seferinde tehdit eşyanızı kapının önüne koyarım polis çağırırım falan.

sırf bu yüzden 4 kat 4 daire üzerine kurulmuş ve üst katında da bizim gibi öğrenci olanların ve diğer 2 katı da boş olan bir eve çıkmak ve 600 lira kira vermek zorunda kaldık.şimdi başımız rahat o ayrı.

ama siz* öğrenciye ev vermiyorsunuz ya alın o evi afedersin g*tünüze sokun.

(bkz: çok sinirliyim sözlük)
eskişehirde az bulunan insan türüdür..
bunlar kesin sevişirler önyargısıyla hareket eden ev sahibidir. iyimser olmak gerekirse öğrencinin evi kırk yılda bir temizleyeceğini ve bu yüzden evin çok yıpranacağını düşünen ev sahibidir. biliyorum çok iyimser oldu.*
gurbette öğrenciliği tatmamış şahsiyettir, kendi çocuğunun başına aynı şeyin gelmesi muhtemeldir.
nasıl bir kafa yapısına sahip olduğu anlaşılamamış, öğrenciler ile nasıl bir alıp veremediği olduğu konusunda da herhangi bir genelleme yapılamamamış, müteakiben kendi çocuğu için de kiralık ev arama ihtimalini unutmuş vicdansız ev sahibi veya sahibesidir.. sergilediği bu anlamsız tutum'un sebebi için de genellikle daha önceki öğrenci kiracılarının evi talan ve tarumar etmelerini göstermesi ile de ne kadar şoven ve ne kadar tamasız bir teba olduklarını anlarsınız...
öğrenciler içinde de erkek öğrencileri tercih ediyorsa bahsi geçen vermeme konusunda haklı olduğunu herkesin kabul edeceği ev sahibidir.
haklı ve haksız tarafları vardır.
genel öğrenci tablosunu göz önüne aldığında öğrencinin sorumsuz, dağınık, düzen içinde yaşamaya şiddetle karşı olduğunu, yalnız asla yaşayamayacağını, sabahları yatıp geceleri ayakta duracağını, televizyonu yüksek sesle izleyeceğini bilen kişidir. bu nedenle ev vermemesi bir bakıma doğal karşılanmalıdır.

öğrencilere ön yargıyla bakıp ev vermemekde hoş değildir. türkiye'den başka bir ülkede böyle bir olayın yaşanacağına rastlamak güçtür. buda yıllardan beri yerleşen bir ''tabu'' dur.
ilkokul terk olması muhtemeldir.
özel üniversite öğrencilerine bal gibi de evlerini kiraya verirler.
+ev kaç odalı.
-1+1 ama ben oğrencıye kiraya vermiyorum aile olucak.
acaba 1+1 daireyi kiralayacak aile bulunabilinirmi.
verdiğinde de kendi hazırladığı kurallar listesine ''eve karı kız atmak yasaktır'' cümlesini aynen bu gördüğümüz gibi yazan ev sahibidir.
yüzüne tükürülecek kişi.
sanki kendisi annesinin karnından yetişkin,olgun,sıfır hata doğmuş. Ay sinir yaptım şuan bütün ev sahiplerine.
nazilli'de bolca bulunan ev sahipleridir.

girdik evin birine, gayet güzel bir evdi. 3+1, kocaman, temiz ve bakımlıydı. fiyatı da gayet iyiydi, 350 tl. evi gezdirdiler, şartlarını söylediler. biz de tamam dedik. sonra herif çıktı şey dedi:

-ben 2. kattayım, kocasından ayrılmış kızım da benle yaşıyor. o yüzden erkek öğrenciye ev vermem.

ulan gavat, senin kokuşmuş kızına mı kaldık? tecavüz mü edeceğiz senin çocuklu kızına? mal herif.

bunun bir de kızı falan olmayan, herhangi başka sebepsiz erkek öğrenciye ev vermem modeli var ki o daha fena.

evine ne yapacaksa bunun erkek öğrenci... duvarlara attıracağımızı, bacayı sikeceğimizi falan mı düşünüyorlar acaba.

öğrenciye layık gördükleri evler ahır gibi. hayvan bağlasan durmaz, bizim yaşamamızı bekliyorlar.
Evdeki kişi sayısına göre kira alan ev sahibine göre daha ahlaklıdır. inandığı yolda gitmektedir.
Bekarında, öğrencinin de bir eve, barınmaya ihtiyacı olduğunu bilmeyen duyarsız ev sahibidir.
çok ayıp ediyolar.ulen bu memlekette herkes evli mutlu çocuklu olmak zorunda mı evlenmicez işte evlenmicez.
güncel Önemli Başlıklar