bugün

Öğrencisine vurabilen öğretmenler olmakla beraber öğretmenine vurabilen öğrencilerde mevcuttur.
ilkokul 3 de bağıra bağıra istiklal marşını okuduğum halde okul müdüründen okkalı bir tokat yemiştim neymiş marş okunurken ben eşlik etmemişim. Aklıma geldi ayar oldum şimdi shut the fck up demek isterdim.
Ilkokul ogretmenimdi. Dayagi cok severdi. Her saat matematik dersi islerdi ki matematigi sevmeyen daha dogrusu onun yuzunden sevemiyen ogrencilerine izdirap cektirmekti amaci. Ona ettigim beddualarin haddi hesabi yok. Simdi karsima ciksa bogazina yapisirim, siddete karsiyim ama cok canim yandi 7 yasinda bi cocuk ne anlar acaba dayaktan.
bir öğretmen arkadaş; öğretmenlerin zalim olduğu yıllarda öğrenci, öğrencilerin zalim olduğu zamanda öğretmen olduk. böyle şansın alümünyüm demişti.
ilkokul öğretmeni ise kesinlikle bu hataya düşmemesi lazım, o yaştaki çocuklrda derin izler bırakabilir. Ayrıca denmiş ki yok sabır taşı, yok 40 kişiyle uğraşıyo hebele hübele. Güzel kardeşim evet uğraşıyo ama babasının hayrına uğraşmıyo öyle değil mi? Devletten maaşını bi güzel alıyo. işi bu zaten ve işini adam gibi yapmalıdır. Hata yapmak öğrenciye, hoşgörülü olmak öğretmen e. Adı üstünde biz ona bu yüzden öğretmen diyoruz, kutsal meslek kabul ediyoruz. Sınıfta duracak sert birine ihtiyaç olsa idi oraya boksör koyardık. Öğretmene hoşgörü yakışır. Tabi öğrenciden kastım eşek kadar olmuş,aklı eren koca liseliler değil,onlara da vurmayacaksın, tutacaksın ensesinden atacaksın okuldan bu kadar basit ama söz konusu küçük öğrenciyse şiddete kesinlikle karşıyım.
Ögrenciyi dövmek eziklikliktir yetersizlikliktir. Fakat milyonluk bir camiada bir kisinin yaptigi hatayi genellemek daha buyuk ezikliktir.Ayrica benim cocuguma sunu yapsa bunu yapsa diye baslayan veli sözleri ögrencisinin gözünde ögretmeni bitirir.Bu cocukta simdiki ve gelecek zamanda ogrencinin davranis boyutunda büyük sıkıntılara yol açar.Yanlıs yanlıs ile cözülmez...Size ATATÜRK ün öğretmene verdiği değeri öneririm.
Bir vakifta ders veriyorum valla vuruyorumda cunku hak ediyo. Cocuk bugun diyorki hocam dayak yemek istiyorum dövün diyor şimariyo bende valla dovuyorum.
Öğrencisine matematik öğretmeyi mesleği sanan öğretmendir. Zira gerçek öğretmen sana öyle bir matematik öğretir ki yaptığın 1 iyiliğin 1000 kötülükten daha değerli olduğunu bazen 1in 1000den büyük olabileceğini öğrenmek hayatının en güzel matematik dersi olur.
Bazı şımarık veletler var ki onlar dayağı hakediyor.
Herkesin önünde yapıyorsa azına sıçılması gereken öğretmendir. Ailenize söyleyin. Aileniz bu durumla ilgilenmezse başka duyarlı insanlara. Yoksa sürekli sizinle uğraşan bir bela olacaktır.
öğrencilere tecavüz edildiği bu günlerde o kadar da kötü olmayan öğretmendir, en azından silkmiyor.
Terbiyesiz öğretmendir. Hadsizdir. Evet.
mümkünse öğretmenlik tecrübesi olmayanlar yorum yapmasın.

Asla şiddet kalıcı bir çözüm değildir. Merak uyandırıp ilgisini çekip öğrenciyi derse okula adapte etmeye uğraşırsın. Vs.

Zaten normal bir öğrenciyse kolay kolay şiddete başvurmazsın buna gerek de yoktur.

Fakat gel gör ki bazısı var. Laftan anlamıyor. iyilikten anlamıyor. Sınıfta tepiniyor. Ders anlatmaya bile izin vermiyor. Uyarınca Alay edip küçümsemeye çalışıyor. Kısaca zorluyor seni.

Dersten atsan okul idaresi öğrencileri sınıftan çıkarmayalım diyor.

Öğretmene yol kalmıyor artık. Belki de anladığı yol odur deyip Ufak tefek saç çekme cimcikleme cetvelle eline vurma gibi şeyler, olabiliyor bazen sırf korkutmak amaçlı.

Ama tabi diz çöktürüp dövmek gibi inceden gurur kırıcı ve yıkıcı davranışlar hiçbir zaman kabul edilemez.
Benim çocukluğum sırasındaki bütün öğretmenlerdir.
Şu anda O dayak yemiş nesiller yönetiyor bu ülkeyi. Şu halimize Bakıyorum da, dayak çözüm değilmiş. dayakla eğitim öğretim olmazmış.
Siz meslek lisesini ne sanıyorsunuz?

Edepten ölen gençler topluluğu falan mı? Şiddete karşıyım ama gerekiyor bazen. Ana bacı küfreden öğrenci var ve devlet bizi koruyor siz öğretmenleri değil deme pişkinliğine sahipler.

Çok rezil bir nesil çok.
Böyle öğretmenleri kaynar suyun içine atmak istiyorum. Öğrenciden memnun değilsen git şikayet et, hukuki yollar ile yapılması gereken yapılır. Veliler çocuklarını okula dayak yesinler diye mi gönderiliyor ? Böyle öğretmenler cehennemde cayır cayır yanarlar umarım. Yetti artık bu sikik öğretmenler. Genelleme yaptığımı düşünen gerizekalılarda sikimi emsin.