bugün

Genellikle Lise döneminde karşılaşılan aksi bi durum.Bi nevi platonik aşk olmak ile kalan ergenliğe girmiş kişinin şeyini farketmesi ile bunu nasıl kullanırım acaba diyip çevresinde onunla en çok konuşan karşı cinse yönelmesi ile başlayan ilişki türüdür.
Aha hoca bana soru sordu,biliyodum,hoca benden hoşlanıyor.Diyip eve gidip,banyoya giren zihniyet.
bruker'ın geçen yıl yaptığı şey.
ilkogretim haric hangi donemin oldugunun farketmediği, üniversiteden yeni mezun oluş ya da araştırma gorevlisine ders anlatırken can kulagıyla dinleme ve o dersten full çekme sonucunu doguran, ben bunu yaşamadım diyen insanın olmadıgı sevi olayı.

1- lisede ingilizce hocamın derse kitepları goğsune bastırarak(kucaklayarak) girmesi ile kitapaların yerinde olmak istedigim ilk platonik aşkım

2- universitede prof.un yanında derse giren sarışın araştırma gorevlisine cıkma teklif ederek kemale erdiğim gercek aşkım

3- yükseklisansta ise benimle birlikte ogrenci olarak derse giren hatunu yemege goturmeyi planladıgım aşkım
universitede olma ihtimali daha yüksektir.
(bkz: müdürün hademeye aşık olması)
(bkz: kantincinin stajerle sevişmesi)
(bkz: müdüryardımcısının müfettişle basılması)
lisede başıma gelmiş hadise.. izmir'de okuyanların çoğu bilir aşkın hocadiye akıllara zarar bir fizikhocası mevcuttur buralarda. bahsettiğim dönem bundan bi 7-8 yıl öncesi, yani aşkın hocanın öğretmenliğinin eziyet dolu olduğuna inandığım ilk yılları. suç, tabiki biz salak öğrencilerde değil, hocanın ta kendisinde bulunmaktaydı. masmavi gözleri, bebek gibi suratı ve umursamaz tavrıyla okulun tüm kızlarını fizik profesörü olmaya hırslandıracak kapasitedeydi. koridorda görüldüğü an başlardı heyecan dalgası, o derse girip günaydın deyince hat safhaya ulaşırdı ve tüm ders boyunca moron bakışlı kız öğrencilerin- (ulan sen de vardın bunlar arasında ne çabuk unuttun) nutku tutulurdu. okulca yapılan gezilerde ayılıp bayılmayan kız kalmazdı sırf aşkın hoca taşısın diye. ne günlerdi bea..

sonra biz büyüdük, mezun olduk, üniversitelere gittik ve duyduk ki o hayallerin mavi gözlü prensi hepimizin korkulu rüyası olan o mutluluğu yaşamış; evlenmiş, çoluk çocuğa karışmış...

şimdi aynı şeyin başıma gelmesinden korkmaktayım

(bkz: sözlükteki öğretmenler)
benim değil de, bir arkadaşımın başına gelmiş olay *.
aşkın gözlerini kör ettiği arkadaşımın ve her yere sürüklediği kankası sıfatıyla bendenizin okul çıkışlarında saatlerce o hocayı beklememize, onun nöbetçi olduğu günlerde koridorları arşınlamaktan derslere geç kalmamıza, eften püften dersi için defterler tutup sınav sorularını tartışmak için öğretmenler odasından çıkmamamıza neden olmuştur. adamcağız da bizim muhabbetimizi seviyordu heralde, dinliyordu gülüyordu falan. bilmiyordu ki arkadaşım onun her gülüşüne bin kurban olmaktaydı.
aradan yıllar geçti, okullar değişti, arkadaşım da öğretmenimize olan aşkının "geçici bir hayranlık" olduğuna karar verdi. adamı beklicez diye her gün eve geç gelişimde yediğim paparalar yanıma kar kaldı.
(bkz: bu da böyle bir anımdır)
(bkz: öğretmenin öğrencisine aşık olması)
öğrencilikte olası platonik haller. biraz kendi kendi kendine gelin güvey olma hali.abartılmadığı ve öğretmenine çok hissettirilmediği durumlarda sonradan sizi gülümsetebilecek durumlar. aşk yada sevgi sandığınız ama aslında öyle olmayan durumlar.
ogretmen hangi bransta ders veriyorsa o dersin zehir gibi bilinmesine yol acan hadisedir. aslinda simdi dusundum de keske butun hocalara asik olsaymisiz vakti zamaninda, gerci midesini aldirip yasayabilen biri olmak zor ama.. o hocalar da bu mideyle cekilmezdi.. * *
(bkz: öğretmenine aşık olan öğrenci)
derse ayrı bir şevkle gitme nedenidir. adam sınıftan içeri girer ve de ayaklı bir karizmadır, bütün dersin mundar olup hocayı izlemekle sonlanacağı durumdur.
aşk mutlaka en ufakta olsa karşılık alınmadan yaşanamayacağı için imkansız gibi görünen bir durum.aşık olmak ile aşık olduğunu sanmak arasındaki farkı ayırd edemeyecek öğrenciler içinde farklı bir çıkış noktasıdır.
(bkz: hocanın koca olması durumu)
- hocamdı kocam oldu hahahahahaaha...
öğretmen mutlaka anlar ama anlamazlıktan gelir.
hocalar tabi ki anlar bu durumu. ergen anlaşılmadıgını sansa da çok belli eder. aynı sınıftaki bir kaç ögrencinin aynı anda asık olması ise daha da vahimdir. hepsini birden anlamazlıktan gelerek idare edilmelidir. ögrenci kendi kendine bi küser bi barışır. sürekli garip ve saçma sebeplerle cep telefonunu arar mesaj çeker. hoca için sıkıntılı bir durumdur. bir yandanda ergenin sürekli alınganlıklarıyla ugrasmak zorunda kalır. zor bir durumdur.
genellikle kızlarda gözlemlenen bir durumdur. işe yeni başlamış çoğunlukla stajer toy delikanlılar kurban rolündedir genelde. hatta kendini kaptıranlar vardı. imza dağıtıyordu adam, ama suç imzayı isteyende mi verende mi tam çözememiştim o zamanlar fakat şimdi farkediyorumda manyakmış lan bunların hepsi.
bu durum hocanın çantasından telefonunu alarak kendi cep telefonunu arayıp hocanın numarasını öğrenme gibi sapıkça davranışlara sebep olabilir. (yaşanmıştır.)
genellikle ortaokulda karşılaştığımız bir durumdur . lisede aşık olduysa o biraz tehlikelidir çünkü liseli çocuk ona azman gözünden bakar bu da hem kendisi hem de öğretmeni için zararlı olabilir .
genelde bu durum ingilizce öğretmenlerinin başına gelir...
1.70-75 boylarında iri göğüslü öğretmenlerin , ilgi görüp diğer öğretmenleri ezmek için açık saçık giyinmesi ve cilveli cilveli konuşması sonucu erkek öğrencilerin ezikçe hoşlanmaları, başka bir şey düşünememeleri sonucu öss de başarı puanlarının düşük olma sebeplerinden biridir.
fitness hocasıda olabilir.beden ögretmenide olabilir. zira vücutları yay gibidir abicim.

(bkz: biliyoruzda konuşuyoruz)
öğretmen tarafında bulundugum durum.veledin şöyle bi 10-15 yaş büyük olsa yaşı direkt kucagına atlayacagım şey.

nasıl mutlu ediyo insanı,huzurda,güvende.ve de çirkin güzel yakışıklı olmasının bi önemi yok öğretmenin.

onun düşüncesine göre kürsüdeki cazip geliyor kendine.

ve her etkinlikte vs her zaman dibime oturuyor.son etkinligimizde herkesten birer cümle yazmasını istedim.seni seviyorum yazmış*