bugün

öğrenciler...özellikle üniversite öğrencilerinin evlerinde ne olduğu belirsiz beslenen evcil hayvanlarıdır...
genelde odanın bir kıyısına köşesine atılmış besin benzeri bir cismin 2 hafta oradan alınmamasıyla oluşan küçük böle gıcık sinekler vardı...etrafta dolaşırlar sayıları iki üç günde 10-15 i bulur...bitmedi bu evcil hayvanlara odanın tavan köşelerinde olan örümcekler de dahildir...ürettikleri örümcek ağı ile bir yastık doldurulabilir...

bu evcil hayvanlar illa böcekgiller aleminden olacak diye bir şart yoktur tabi... bizzat benim kendi beslediğim "ne olduğunu bilemediğim" bir evcil hayvan var... bir bardaktaki çayı 2 hafta odanın bir köşesinde -uygun sıcaklıkta- beklettiğiniz zaman yeşilimsi canlılar türüyor evet ben onları besledim en iyisi onlar fazla şey istemezler 2 günde bir su ve arada tüketecek besinler...

bir de mali durumu yeten kesim vardır..kedi,köpek,hemstır,kuş,bukelemun...vs
ya da sokaktan beleşe alıp beslerler o da bir seçenektir..
(bkz: ev arkadaşı)
(bkz: sinek)
(bkz: emo)
(bkz: makarna küfü)
Sınav zamanları ders notlarıyla öyle bir içli dışlı olur ki o notları sınav sonrası bırakamaz besler. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla ise evcil hayvanlarını mort eder.
(bkz: bit) *
davşan.
tüylü tüylü küçücük çirkin adı "Jack" olan hemstır...
futbol topu kadar fare.
evi pislik götürdüğünden bakteri..
-evde yemek yok. para da bitti.
+kedinin maması var mı?
-vaar.
+iyi ondan yeriz.
karınca,
hamamböceği,
olmadı fare.
köpek. tasmasından tutup köpek gezdiren öğrenci arkadaşları gördüğümüzde derdik ki, biz kendimizi zor bakıyoruz adam bi de köpek bakıyor.
ayrıca komik ama gerçek, inek bakan bir öğrenci arkadaşım vardı. köyünden inek getirmişti. evinin bahçesine ufak çaplı bir ahır yapmıştı ve her gün onu sağıp süt içiyordu. iktisat bölümünde okuyan bir arkadaşımızdı.
(bkz: hemster)
(bkz: kaplumbaga)
yiyeceklerin üstündeki küfler. *
(bkz: rottweiler)
saç biti.
banyonun tavanındaki köşeye yuvasını kurmuş olan sevimli örümcektir. uzun yıllar barndırmıştım kendisini, hayvani boyutlara ulaşınca süpürgeyle çekip yolladım sonsuzluğa.
eğer bu hayvanlar uzun süre öğrenciyle yaşamışsa , öldüklerinde onlara cenaze bile hazırlayabilirler...
tuvaleti yıkamadıkları ve su dokmedıklerı için tuvalet deliğinde oluşan küçük balıklar.meye,sebze,pirinç vb gıdaların içlerine oluşan küçük sevimli kurtçuklar.ayrıca kendi içlerinde de hergün dışarıdan yedikleri için oluşan kıl kurdu gibi canlılar.
Sınıftaki muhtemel troll.
tabi ki kettle.
-- suyu kaynat kettle.
-- çay demle kettle.
-- makarna yap kettle.
-- yumurta haşla kettle.
allah yokluğunu göstermesin.
yatağın altından çıkan garip bir böcek , ölmeseydi çok güzel bir evcil hayvan olabilirdi...*
beklemiş bulaşıkların üzerinde uçuşan küçük kara sinekler.*