bugün

hüzünlüdür. aslında içten içe bitsinde hayatımı kurayım dersin ama bitincede içini buruk bir hüzün kaplar. sen yaklaşık 18 yılını öğrenci olarak geçirmişsindir. 18 yıldan geriye diploma denen kağıt parçasından çok daha fazlası anılar kalır. öğrencilik bitince bu sözlükte bile takılmazsın. arada bakanlardan olursun. velhasıl sözlük öğrencilik bitince büyürsün.
yaklaşık 11 yıl önce gerçekleşmiş olan hadisedir. bittiği gün oh çeken o toy halimi hatırladıkça odunla dövesim gelir.
berbattır. *
Bunun ben amk....

Olum ben ne güzel rahattım, kafama göre uyurdum, kalkardım. Evim vardı barkım vardı, giderdim girmezdim, hesap soran yoktu.

Şimdi iş hayatı diye her gün sabah 6' da kalkıyorum. O uykusuzlukla kahvaltı da yapamoyorum. Geceleri sıcaktan uyuyamıyorum o ayrı bişi tabi...

Uzata bildiğiniz kadar uzatın okulu vesselam...
öğrenciliğin bitmesi ile artık toplu taşıma araçlarında öğrenci tarifesinden yararlanamayacağınız için fazladan ücret ödenmeye başlanır.
Össye * hazırlanan yahut vize-final-büt kasan insanları her gördüğümde iç çekerek lanet ettiğim gündür. Öğrencilik devam ederken yaşanan en büyük stres bile mezun olduktan sonrakilerle kıyaslanamayacak durumdaydı, düzensiz yaşayabilecek imkan vardı, en kötü ihtimal okul uzar denirdi. Nerden bilebilirdik ki en iyi ihtimalmiş okulu uzatmak? Gençler çok abartmadan, hayatınızı yaşayarak okulu uzatmak hiç bir sorun teşkil etmeyecektir, kendinizi sıkmayın, kafanız rahat olsun.

Sizi görüp iç geçiren ablalarınızı abilerinizi görürseniz de çaktırmadan gülün geçin, zararsızdırlar.*
ya yazdım yazdım sildim vallahi. en kısa şekil yani net üzer.
iki yıl önce başıma gelen hadisedir. Resmen büyüdüm lan. Hem büyüdüm hemde işsizim. Salata hazırlarken evde hayatın anlamını falan sorguluyorum.
Büyük uğraşlar verip uzaya çıkan astronotun içinde hissettiği boşluk duygusu.
işsizliğin ve geçim sıkıntısının bir anda başlamasına sebep olur.
Uykun gelir. Eskisinden daha çok uyumak istenir.
öğrencilik bitmez. hemen açıköğretimden "öğrenciliğe" devam.
Hayat bir okuldur. Öğrnecilikte çalışmakta hiç bitmez ki.
işsizliğin başlamasıdır.
normal şartlarda üniversiteden mezun olan kişinin geldiği durumdur.
yeni bir dünyaya adım atmaktır.

kimisi umduğunu bulur, kimisi bulduğuyla yetinmek zorunda kalır.

hayat bir şekilde devam eder iyisiyle kötüsüyle.

fazla büyütmemek lazım.
her son yeni bir başlangıç. keşke bitmeseydi diyeceğiniz zamanların sayısı oldukça fazla olacak
sizin adınıza kötü günlerin geride kaldığını gösterir. şimdi sırada daha kötü günler vardır.
--spoiler--

görsel

-spoiler--
güncel Önemli Başlıklar