bugün

zor durumdur. birçok kişi utanır bu durumdan. özellikle burger king, cafe tarzı yerlerde çalışılır. eğer ki anlayışlı bir müdür/patron varsa okul saatleriyle vardiya saatlerini oturtur. hayat kısır döngüye girer ev-okul-iş... durum acınacak haldedir bu kişi için. sevgili yoktur, arkadaş çevresi yoktur kısacası hiç bir sosyal aktivitesi yoktur.

en zoru yukarıda girilen cümleler değildir;
ki yaşıt kişiler gelir, cebindeki 3-5 kuruşla ezmeye çalışır çalışanı. zor olan budur işte. sen nazik bir insansındır, nazik davranırsın insanlara, onlarsa seni sistemin köpeği gibi görüp sizler böyle davrandıkça daha da üstünüze gelir. acırsın bu insanlara...daha fazla yazamayacağım, hem halime hemde hallerine acıyorum.

(bkz: meo ne ki la)

edit: görükle gibi kısıtlı işe imkanlarının olduğu bir bölgede ütopik bir iş bulmak zor ne yazık ki.
bircok ögrencinin yaşadigi durumdur. hic de acınacak bir tarafi yoktur. illa cafede çalışılmak zorunda da değil. ögrenciyken ögretmenlik bile yapılabilir. gayet de sosyal olunabilir.
Çok yorucu ama çokta rahat olacağınız durumdur, azcık yorulursunuz tek sorun bu. Arkadaşlarınız anne babasından para isterken senin cebinde her zaman paran olur hiçbizaman sıkıntı çekmezsi, çok gurur verici.
babam yazar olsaydı burda aynen boyle derdi;
''hayatta yapılan en güzel şeylerde biridir. insanın kendi parasını kazanması ve harcaması çok güzel bir şeydir.''

benim anlamdığım;
'' bak lan ben para kazanıyorum sen universitede kızlarla yiyorsun. git kendine bi iş falan bul adam ol ağzına kürekle vururum''

benim demek istediğim;
(bkz: (vid #35793))
mecbur kalındığında yapılabilir ve bunda hiçbir anormallik yoktur.
şu an aktif olarak içinde bulunduğum durum. derslerinizi aksatmadığınız sürece hiçbir sakıncası olmayan bir eylemdir. arkadaşlarınız tarafından kesinlikle yadırganmaz hatta beğeni ve saygılarını kazanırsınız. bu durumu bilmesini istemeyeceğiniz birisi varsa yakınınızda, onunla arkadaşlık ilişkilerinize son verin zaten.

ayrıca kısaca eklemek istiyorum, insanın kendi kazandığı parayı harcayabilmesi kadar güzel bir olay yok kesinlikle. okulu ile birlikte yürütebileceği bir iş bulabilen ya da bulabilecek olanlara kesin tavsiyemdir. örneğin benim şu an kazandığım paraya ihtiyacım var diyemiyorum, çalışmasam da ailemin gönderdiği para ve öğrenim kredisi yeterli oluyor ama severek yapabildiğiniz bir iş olduğu sürece çalışmak çok güzel.
hepsi şükelaya boğulacak yazarların entrylerini barındıran başlık.