bugün

"oğrenciye vermiyoruz" şeklindeki düşünceye sahip ev sahiplerine inat, bugünün öğrencileri, yarının ev sahipleri tarafından orataya çıkarılmış prensiptir.
ogrenci olan şahsiyetlerin ev ararken aklından gecirdiği ve ilerde kesin yapcam demesine rağmen ilerde ev sahibi olduğunda "Öğrenci evi pis kullanır." düşüncesiyle öğrenciye ev vermiyoruza dönen mantık kargaşası
anladigim vermeyse bu eger su yastan sonra gider universiteye hatta ilkokula bile kayit yaptirabilirim, dedigim hadise.
kız arkadaşları kutluyorum. nereye ev aramaya gitsek, ev sahiplerinin ilk sözü"kız öğrenciye mi? ,allah korusun" oluyor. nabıyorsalar artık eve, onların sayesinde bize de ev vermiyorlar. verenlerde çuvalla depozito istiyo...
taşradaki insanların taşrada kira ucuz olduğu için ve yüksek değerlerde kira bedelini bir tek büyükşehirden okumaya gelmiş öğrenci milletinin verebileceği için ve tabii birkaçının biraraya gelerek bu evi tuttuğu düşüncesinden de destek alarak yavaş yavaş oturtmaya çalıştığı bi kavram
öğrenciyken bu olayın çok etkisinde kalıp ilerde ev sahibi olunca geçmişi su yüzüne çıkartarak bir nevi geçmişten intikam alma durumu ile evini öğrenci olmayana kiraya vermeme durumu
yıllardır ögrenciyim henuz boyle birsey söyleyen birini görmedim duymadım.eğer yapan söyleyen biri varsa almaya hevesli turk gencleri oldugunu bilmelerini istiyorum.
bazı promosyonların sadece öğrencilere uygulanması durumu da olabilir.
bu kazigi en iyi ogrenciler yiyo.... o yuzden
- gel lan su ev bos galiba bi soralım...
- amca kiralık mı burası?
- öğrenciye vermiyoruz kardeşim!!
- amca ben senden ev istiyorum. kız istemiyorum ki!!

kapıda bekleyen kız:

bende öğrenciye vermiyorum.. hıh!!
paso çıkarmak isteyen sivil kişiye verilen cevap.ha bir de şeçici fahişenin verebileceği cevabı da akla getirmiyor değil.*