bugün

görsel
veznede olanların hiçbiri bir işinizi hemen halledemez. illa ki üst kata çıkacaksınız efendim.
Bugün git yarın gell.
öğrenci belgesi almak istediğimde bile afra tafra yapan bir grup memurdur. uğraşmak istemiyosan al kıdem tazminatını yallah ne öğrencilere sarıyon.
Gidin sohbet edin memleket falan velhasıl kelam aranızı iyi tutun sonra bakın işleriniz nasıl hal oluyor.
Bu kadroya girmek için, asık suratlı olmak, terslemeyi, çemkirmeyi iyi bilmek ve ağzından kerpetenle lâf alınabilen insan olmak gerekiyormuş.
Biz öyle duyduk!
Her zaman egosu tavan yapmış ve genelde hiç yardımcı olmayan bir bölüm sekreteri ile öğrenci işi yapmayan (yapamayan) birim.
kişiyi gereksiz oyalayan, kendilerini sanki dünyayı kurtaran birileri olarak gören, suratsız görevlilerdir.
beklenmedik anlarda beklenmedik yokuşlar yapma potansiyeli yüksek olan birimlerdir. yüksek lisans tezimi teslim etmeye gittiğimde kapaktaki bir kelimeye takılıp teslim almamış, beni kırtasiyeci kırtasiyeci dolaştırıp bilmem kaç nüsha tezin karton kapaklarını değiştirtmişlerdi yaz sıcağında.
buradaki elemanların havaları nedense 1.500.000dir. sanırsın sanki memur değil bana rektör.
ogrenci isleri danisma olmadigi icin size bilmediginiz siniflarin yerini tarif etmez ve tezinizin kapagindaki kelime hatası arsiv denilen birsey oldugundan ve iki nushasida yök'e gonderileceginden onemlidir. tez yazacak zeka varsa o tezin resmi evrak statusunde oldugunuda bilmek gerekir. her copy past yapabilene tez yazdirilinca ortaya boyle sonuclar cikiyor iste. tezin kalitesini yapilan yorumdan anlayabiliyorsunuz.
Çoğunun kazandığı para haram.

itü mezunuyum, yükseği uludağda yaptım. Uludağdakiler kendi halinde klasik memur. Etliye sütlüye muhabbeti.

itüye gelecek olursam ben hayatımda bu kadar memuriyet bilincinden uzak insanları birarada görmedim. Hizmet vermez, öğrenciye tepeden bakar, diyaloğa kapalıdır. Okula Puanla giren benim tepeden bakan memur. Olaya bak. Özellikle erasmus yaptığım dönem kendileri ile fazlaca muhatap oldum ve şunu gördüm erasmus ofisindekiler mesai saatleri içerisinde bile özellikle çalışmıyorlardı.

içlerinde Kendini bilen , devletine ve vatandaşına saygılı olanları tenzih ederim. Zaten onlar da olmasa öğrenci belgesi bile veremezler.
Beleşten para yiyen çoğu zaman bi bok bilmeyen, aciz bir kurum içi ekip. onlar yüzünden aldığım dersi almamış gözüktüğüm için aynı derse bi daha almak zorunda kalmıştım.
Yani şu okul hayatı boyunca sevemedim sizi, ne yardımcı olabiliyorsunuz ne de başka bir şey.
sürekli meşgul çalar.
Acil işin düşer, ararsın açmazlar. Kapılarına gidersin, hiçbirinin deliklerinden haberleri yok tabi. Başka birimlere yönlendirirler. Okulda çalışan bir hademe bile bunlardan daha çok konuya vakıftır.
Ak parti döneminde sırf felancanın tanıdığı diye vasıfsız insanlar böyle mevkilere yerleştirilmiştir, bunların aldıkları maaşa yazık cidden.
bok gibi boook.
Arap mıdır ne halttır bilmem birisi ya yanlışlıkla ya da sallayarak benim numaramı okuluna vermiş. Adamın her bilgisi bana geliyordu. Neyse okulunu arıyorum 3 gündür açmıyorlar. Ben de mail adreslerini bulup biraz sayıp, sövdüm. Hemen 1 saat içinde "numaranız sistemden silinmiştir, saygılarımla." Mesajını aldım.
illa sövmeniz gerekiyor yani, kıpss
güncel Önemli Başlıklar