bugün

beşinci boyuta veya sırlar dünyasına çıkıcak kadar acılı, çileli ve üzerinizde mutlaka etkisi kalacak koca bir dönemdir.

ilkokul

1.sınıf
anneniz sabahın 7'sinde sizi kaldırıp hadi oğlum gidiyoruz demesi ve senin uykulu gözlerle annene 5 dakka daha hissi verip akabinde hadi oğlum geç kalıcaksın bak seni orda arkadaşların bekliyor öğretmenin bekliyor hepsi seni çok sevicek aslında öyle değildir. ama dediğim gibi 1.sınıf işte. okula ilk adımınızı atarken çığlıklar ağlama sesleri haykırışlar şaşıracaksınız. kaçmaya çalışacaksınız korkucaksınız ama maalesef kaçma gibi ihtimal yok kapıda sizden büyük hayvan gibi uzun boylu abileriniz sizi dışarı çıkarmıyıcak ve faka basıcaksınız.

2.sınıf
1.sınıftan sonra ancak alışabildiğimiz dönem. arkadaşlıklar kurma evresi. hele bir arkadaşlık kur birdaha okuldan çıkmak istemiyceksiniz ama sağlam arkadaşlıklar. gerçi daha 2.sınıfdayız neden bahsediyorum.*

3 ve 4.sınıf
anam oda ne yeni bir dil ingilizce şimdiden nefretle bakacağınız bir ders hiç bir şey anlamıyorsunuz ama karşı cinse tabi canım bu ders çok zevkli en başarlı olduğum ders oysaki en düşük olduğun derstir. artık iyice alıştın ve arkadaşlarınla beden eğitimi dersinde futbol oynama vakti geldi. takımını kur ve oyuna başla bazen top olmazdı şişeyle oynardık. evet evet şişeyle.

5.sınıf
kendinizi biraz daha büyümüş artık ailenin reisi olmaya hazırmış gibi hissetme dönemi çünkü seneye ortaokula geçicen olum farklı hocalar farklı dersler farklı kızlar.hee kızlar demişken karşı cinse karşı farklı bir his utanma sıkılma yüz kızarma durumlarıda meydana gelmektedir.

6.sınıf
farklı dönem farklı arkadaşlar farklı bir çevre helede karma oldunmu çok kötü olursun ayy arkadaşlarım canım arkadaşlarım diye can atarsın yalan 1 haftada unutacaksın çünkü doğanın kanunu böyledir. ayrılıklar böyle başlar.
kız mı gördün yoksa kalbin mi çarpıyo yok canım soğan doğradın ihihi o ağlayınca söylenen kavram.dur canım daha yeni yeni oturuyor herşey. neyse evet kız(erkek) allahım çok farklı bir his ve çok acayip birşey sana bundan sonraki tavsiyem allah yardımcın olsun dostum.

7.sınıf
1.2.3.4.5.6. sınıflarda yattın.sınavlara çalışmadın haliyle kötü notlar aldın. belkide iyi. artık sbs yaklaşıyor ve dershaneye yazılacaksın yine yeni çevre ilerde anlıyacaksın bu hep böyle olucak büro,apartman farklı bir çevre. konumuza dönelim. dershane ilk başta hemen kayıt yaptır baba çok istiyorum dersin.baban emin misin oğlum diye sorar ama sen evet dersin gerçeği bilmeksizin. haftasonları ve haftaiçin gidince sende pişman olursun.

8.sınıf
7.sınıfta sbs sınavın çok iyi geçti aferin sana derler ve seneye rahatlıcaksın sen bu senede dişini sık yeterki diyilir ama yalan seneye daha çok çalışıcaksın. sende kanarsın tabi. sakın kızlarla(erkeklerle) işin olmasın yoksa sınav girerken o sana girer. artık babanın vereceği harçlıklarıda beğenmessin. normaldir. büyüyünce isteklerde artıyor.
dershane okul ev şeytan üçgeninde dolanır durursun.

lise dönemi
hayatını en güzel dönemi helede anadolu lisesini kazanırsan hayatın zorluklarına bu dönemde anlamaya başlıyacaksın keşke artık her şey sabah erken kalkmak olsa. ama iyi yanlarda vardır yeni bir kız arkadaş yeni kankalar yeni çevreler. hayatının çalımını burda atıp aynı zamanda tekmesinide burda çokca yiyeceksin kız arkadaşından ayrılacaksın ağlayacaksın kankan ile küseceksin. sivilcelerin çıkınca sevgilim beni böyle beğenirmi düşüncesi seni yiyip bitirecek.
hayatın en önemli virajından geçiceksin öss. artık hayatının bütün bölümleri bu lanet üç harfli kelimeyi duymakla geçecek. kısacası boku yedin vs vs vs sınav zamanı gelecek heyecandan altına yapacaksın. iyi yer kazandın mı eyvallah, ama kazanamadın mı otur lan bir sene daha çalış tepkileri alacaksın çevrenden.
insan hayatının dörtte birini kapsayan dönemdir.
insanın kendi hayatını kalıplaştırması ne kadar saçma bir şey.

şimdi çocuk hayatı yaşıyorum.

şimdi ergen hayatı yaşıyorum.

şimdi öğrenci hayatı yaşıyorum.

şimdi yetişkin hayatı yaşıyorum.

falan filan... ne kadar saçma. hayatını yaşıyorsun işte bir şekilde neden yaftalıyorsun o güzelim hayatını?
Para lazım para.