bugün

1. maddi sorunlar
2. diğer maddi sorunlar
3. öteki maddi sorunlar
4. geri kalan maddi sorunlar
olmak üzere dört maddeden oluşur.
(bkz: sıralama falan bilmem sadece faturaları bilirim).
1-bulaşık!
2-2.güne kalmış bulaşık!
3.hala yıkanmamış bulaşık! *
1.yemek sırası
2.temizlik sırası
3.fatura yatırma sırası
4.alışveriş sırası

olmak üzere dörde ayrılabilecek, önem sırası dönem dönem değişkenlik gösteren öğrenci evi sorun sıralamasıdır.
1.öğrencinin eve kız atması

+hatun gelcek lan.

2.öğrencinin eve kız atması

+la bu sefer ben atcam.

3.öğrencinin eve kız atması

+bende buldum olm rahat bırakın bizi.

4.öğrencinin eve kız atması

+mastır mı peeeehhh1

5.evin keraneye dönmesi

+siktirin lan amına kodumun pijleri keraneye çevirdiniz evi!!!!

6.evsiz kalmak.

+hayır anlamıyorum mastırın nesi vardı???
the oscar goes to; illa ki faturalar. yok sen ödedin, yok önceki ay ben ödedim şimdi sıra senin. bu tartışma sürerken bir bakarsınız öteki ayın faturaları gelmiş.

ikinci olarak; kira. beraber yatırıyorsanız gene kim yatıracak davası olur. ayrı ayrı yatırmaktaysanız da yok sen yatırdın, yok ben yatırmadım, ev sahibi başımıza üşüşecek artık yatır kavgası gider.

üçüncü olarak; ev dağınıklığı. ev dağınıklığı derken yanlış anlaşılmasın, zaten kendine ait bir odası olan ev arkadaşının oturma odasında da kendine bir yaşam alanı oluşturması.

dördüncü olarak; genelde erkek evlerinde problem olmaz ama ev işleri. bugün yemek sırası sendeydi gezmelere gitmişsin, bulaşığı yıkayacaktın gittin uyudun falan filan, sürer gider.

beşincisi; eve geleceği haber edilmeyen arkadaş. hele bir de yatıya geliyorsa bir hafta iki hafta kadar. o gittikten sonra seyreyle gümbürtüyü.

altıncısı; onda yeni keşfetmeye başladığınız anormallikler, takıntılar. bu kadar sorun yaşadıktan sonra artık huylarında keşfettiğiniz cinslikler de sizi yormaya başlar.

sonuç olarak ev arkadaşı en meleğinden de olsa, yalnız yaşamayı seven insanı bir yerden sonra sıkar. her şeyi batar yaptığı iyilikler bile. bu şey gibidir. yeni ilişkinin cicim ayları olduğu gibi ev arkadaşlığının da vardır. bir yerden sonra anam ben bu insanla mı eve çıktım dersiniz. sonra ev taşımaya üşenirsiniz. öyle sürer gider, iki ucu boklu değnek hesabı.
temizlik senede bir kere sorundur.
yemek her akşam sorundur.
1. yemek.
2. sabah uyanma.
3. bulaşık.