bugün

bir girildi mi bitmek bilmez bir eylemdir. ufak bir anı:
-Göxel: abi bu çamaşırsuyu tüm bakterileri öldürüyor mu?
- Denizdengelen10bindarbe: yani öyle sanıyorum ben,
-Göxel: kuzen bu market bizi kazıkladı, sakte çamaşırsuyu almışız,
-Denizdengelen10bindarbe: ne gibi?
-Göxel: bu orkun ipnesi hala ölmedi
-Orkun : (bkz: mavi ekran)
oda nerden çıktı temizlik gibi şeyler çok gereksiz.
eğer kullanılcak malzeme yatılcak bi yer kalmadıysa ufak bir kenera itme veya sadece gerekli olan şey bi suya tutulup hayat kaldıgı yerden devam edilir.
saatler sürer. aslında yüzeysel yapılır. derine inilirse çok feci şeyler çıkabiliyor zira.

mesela ben 3 yıldır görmediğim çorabımın eşini gördüm. nasıl özlemişim. sarıldık ağlaştık. ''eşin nerde?'' dedim. ''sizlere ömür' dedi.
her hafta yaptığım iştir. Temizlik hastası olunca böyle oluyor. Tabi sadece benim için durum böyle. Tanıdığım herkesin * evleri çalıp çalıp oynuyor.
bazen iki dakika sürer.

kıyafetleri dolaba at, masayı ıslak mendille sil. bitti. tabii eve kız arkadaşınız gelecekse telefondaki mesajları da siliyoruz. hayır ıslak mendille değil.
ev sahibi "oğlum şu camları bi silin, eve ışık girsin" dediği için yapılır.
ögrenci evinde temizlik bir elinde süpürgeyle evi süpürürken diger elinlede evi silebilmektir.
komik diyaloglar yaşatır ama yorgunluktan ölürsünüz.

kura çekilir herkes bir yer alır. temizlik esnasında bu kimin, şu kimin soruları sorulur. fakat cevap bulunamaz. en son çöpe atılır.
mutfak temizliği işkencedir, dolaplar yağ tutmuş, buzdolabında bilmem kaç günlük yemekler kurumuş filan..üffff leş her yer.

ama bir birlik vardır, ne kadarda söylenilse gülünür, eğlenilir sonunda tertemiz olur her yer. ilerde hatırlandığında tebessüm edilen anı olur.
akla direk bu videoyu getiren entrydir.

http://www.youtube.com/watch?v=7TIx2U20vxA
erkek öğrenci evlerinde eve kızların girmesi ile oluşan durumdur.yoksa asla olmayan şeydir.
ortalığı biraz süpür ve topla. ardından çöpü evin dışına çıkar.

evet bu kadar.
yılda bir kere yapılandır.

ihale açılır ise, temizlik şirketlerinin ihaleye girmeyeceği gerçeğidir. ya da ihale bol sıfırlı olacaktır.
normalde fazla yormayan temizliktir. Ama Tatil dönüşü ise durum farkli oluyor. bir yandan getirilen eşyalar bir yandan evin temizliği.hayli yordu beni sözlük. Neyse ki bitirdim ve derin nefes aldım. hatta direkt sözlükte aldım soluğu.
Öğrenci evimizde dahi her Pazar temizlik yapardık. Temizlik imandan gelir derler. Mutfak her zaman pis olabilir ancak insanın en azından yattığı yer temiz olmalı
sırayla evdekilerin ellerini öpen aktivitedir.
Bir sistem maksimum düzensizliğe ulaştığı zaman daha fazla düzensiz olamaz felsefesiyle hareket edildiği için çok nadir yapılan ve etkisi bir gün süren temizliktir.
güncel Önemli Başlıklar