bugün

Mesaide başa beladır. insan çaya kahveye vurur kendini.
görsel
off. hala geçmek bilmeyen durum. bilgisayar basındaysanız beş dakikada bir kafanızın masaya carpmasıyla uyanırsınız ya da müdürün sesiyle.
kan şekeri düzensizliğidir, insülin direncine baktırmak iyi olur.
kahve ya da şirket içinde küçük bir geyik muhabbeti bu sorununuzu çözecektir.
iNSÜLiN DiRENCi BELiRTiLERi NELERDiR? NASIL ŞÜPHELENiLMELiDiR?

Çabuk acıkma, geç doyma, yemeklerden 2-3 saat sonra olan acıkma hissi, elde ayakta titreme, soğuk soğuk terleme ve baygınlık hissi, tatlı yeme isteği, giderek kilo alınması, ailede şişman ve diyabetli kişilerin bulunması başlıca insülin direnci belirtileri olarak sayılabilir.

insülin direnci belirtileri şüphesi durumunda, insülin direnci testi ( HOMA- IR) yaptırılmalıdır.insülin direnci belirtileri sonucunda test ile de insülin direnci kanıtlanırsa, insülin direncini kırmak için önlemler alınmalıdır.
Sabah erken kalkıp gece geç yatanların bastıran uykuyu fırsat bilip beş dakika kestirmesi inanılmaz rahatlatır.
Tam o anda kahve içmenin zamanı gelmiştir.
müdüre hiç bastırmayan uykudur.
şeker kontrolu yapılmasını gerektirir.
Çok ibne bi şeydir.

Böyle adamı bir hoş eder. Şu an sözlük kızları bile gözüme çok güzel geliyor.

Neyse ki etkisi geçici amk.
Ev ahalisinin yataklara çapraz atlaması sebebiyle beni kanepeye mahkum eden uykudur.
beyaz yakalı, özel sektör kölelerinin sıkça başına gelen olay.
Beni herzaman kovalayan birşey olması değerli hissettiriyor.
Çok yersen olacağı bu olur işte.
diyabet hastalığı göstergesidir. dikkatli olmak gerekir. evet.
arkadaşımdan yeni öğrendiğime göre halk dilinde yal bastı diye de ifade edilebilen durumdur. yal bastığında artık yapacak bir şey kalmamıştır, her şey için çok geçtir benim adıma. göz kapağıyla olan mücadeleden usulca çekiliveririm.
uykunun en tatlı ve en güzel halidir.
gidin şeker testi yaptırın.
Ramazanda iftardan sonra bastıran uyku ile eş değerdir.
efendimiz hz.muhammed'in tavsiye ettiği kaylule , yani doyurucu, dinlendirici bir uyku çeşidi olmakla birlikte uykunun modern tıbbın doneleriyle bu tesirleri gösterebildiği ispatlanmıştır. direkt olmayan güneş ışığı altında yapıldığında vücut sağlığı açısından oldukca faydalı olduğu söylenir.
çok fazla sürmeyen uykudur. fakat az süreyle uyusanız dahi saatlerce uyumuşsunuz hissine kapılırsınız. dinlendiricidir.
geceleri bile gelmeyen uyku çeşididir. ağır bir şekilde tatlı tatlı gelir. düşünüyormuş gibi yapıp çaktırmadan 5 dk'lık bir uykuya dalınır. fark edildiği anda; "abla bana sade bir nescafe yapıver yemekten sonra iyice mayıştım" denilerek ben uyumuyorum mesajı verilir.
neredeyse her öğlen yemeği yaşadığım mayhoş durumum. *~
akşam yemeğinden sonra bastıran uykunun öncü şokudur.
güncel Önemli Başlıklar