bugün

ikindi'den önceki ezandır.
sabah ezanından sonraki ezandır.
Hocanın bugün içten okuduğu ezan...
hocanın bugün robotik okuduğu ezan...
hocanın bugün okurken osurduğu ezan.
Sanıyorum yatsı ezanı ile aynı makamda okunuyor. Dikkat çeken bir ezandır.
Yaklaşık 19 dakika sonra okunacak olan ezandır.
O ezanlar ki sahadetleri dinin temeli
Ebedi Yurdumun üstünde benim inlemeli.
rast makamıyla okunan ezandır.

yatsı ezanının makamı farklıdır. uşşak ve ya beyatî ile okunur.

ekleme: ne hoşuna gitmedi de eksiledin?
şu an okunandır.

(bkz: namazlarımızı kılalım kılmayanları uyaralım)
Gün boyunca en belirgin duyulan ezandır.
Haydi namaza.
tam dünya işlerine dalacak olan insanı uyandıran sestir.
Arapça Çığlıklar ve haykırışlar yükselmeye başladı, neden,
Saat kurmayı bilmeyen müslümanlara ritüel saatinin geldiğine uyarmak için,

Bana ne faydası var ? Yok, ama duymak zorundayım, zira baskın zihniyet bunu istiyor.
Dahaa çook duyacaksın. Kudur.
2018 yılında bu kadar teknolojik alet, imkan varken hala ses kirliliği yaratılmasının anlamını en koyu dindar bile izah edemez.
O 'adam' dediğin benim dinine saldırıyorsa 7/24 ozaman istediğim şekilde yaklaşırım. inanmıyorsa ilgilenmiyecek.
siz ne çeşit gavursunuz ben çözemedim. ulan hristiyan ülkelerde ibadet vaktini hatırlatmak amacıyla çan sesi var. orada halk diyor mu çan sesini duymak istemiyorum rahatsız oluyorum çan sesi yasaklansın deniyor mu hiç. ama sizin içinizde allah korkusu olmadığı için bu kutsal ses sizi rahatsız ediyor. bu ülke ezelinde de müslümandı ebediyyen de müslüman kalacak. ezan sesinden rahatsız olan yallah avrupaya.
--spoiler--
inanmıyorsa ilgilenmiyecek.
--spoiler--

Böyle paradoks yanıtlar kurdurtan başlık. Etrafında beş vakit çın çın çınlarken nasıl ilgilenmeyecek? Adam zaten bunu söylüyor, dinine saldırmıyor; ben ilgilenmiyorum, duymak zorunda değilim, Herkes dinini kendi içinde yaşasın diyor. O da çıkar evinin penceresinden kilise çanı sallayıp pazar ayinine geliiiiin deyip dursa kabul eder misin?
şu an avanos'ta okunuyor.
güncel Önemli Başlıklar