bugün

x- özür dilerim...
y- bir daha olmasın.

burada y'nin bariz bir şekilde götünün kalktığını görüyoruz.

hatta şöyle de devam edebilir replikler ve göt daha çok kalkar;

x- olmaz...
y- olmaz çünkü ben buna müsade etmem...

götün kalkabileceği son noktadır.
hay senden özür dileyenin.... demek ister insan.
karsidaki kisinin bir kez daha kendi icinde kompleksleri olan, ezik ve yontulmamis oldugunun anlasilmasina yol acan durum
(bkz: naza çekmek)
acısını cıkarmak olarak ta nitelendirebiliriz. onun icin özellikle kızlardan ne yapıp ne edip özür dilememek gerekir. onlar bir hata yapar, hataya fazla tepki gösterirsiniz sonra abarttım dersiniz özür dilerisiniz ve bittiniz. o anda dünyanın en suclu insanısınız. o da en masumu. o derece kalkar yani. hayatınız kaydırılabilir. dikkatli olmak gerekir.
"hani özür dilemek büyüklüktü... demek ki değen insandan özür dilemek lazım, eğer öyle biri yoksa özür dilemeye gerek yok"
diye bir düşünce içine girilebilecek durum.
insanı özür dilemekten soğutan davranıştır.
+özür dilerim..
- tamam
+özür dilerim.
-özür dilenecek bir şey yok
+neden trip yapiyosun o zaman.
-götüm kalkıyoda ondan
medeni bir özür dilemenin göt yalamak olarak algılandığı toplumda malesef yadırganmayan durum.
- özür dilerim..
+ düşünmem lazım.. affetmek o kadar kolay değil.
*
(bkz: çabuk kalktı dikkat edersen)
özür dilemek büyük bir erdemdir, ne yazık ki özür dilenen kişide bunu göremeyiz,bi üstün hissetme güdüsü başlar kendinde, üstelik bunu içinde de tutamaz illa verecektir lafı, insanı özürdilemekten de soğutur bunlar sonra birileri çıkar türk toplumunda özür dilemek diye bi şeref yok, pekala ben düzeltiyorum türk milletinde özür dileyene gerekli izzet yok...
"inşallah o götün kalktıkça kalkar da kafana gelir, rezil olursun" şeklinde bir özür dilediğinizde, bu bedduanız kabul olursa bu olay olur.

ama böyle de özür dilenmez.
o halde şu şekilde özür dilemek gerekir

'' götünü kaldirmak istemem ama , özür dilerim. ''
-özür dilerim şakir abi.
+bir daha söyle!
-özür dilerim.
+bir daha !
-özür dilerim .
+bir daha!
-feci s*kerim
+ohooyyy...tamam lan affettim yalvarma..
-b.s.g.
yolda yanlıslıkla çarptıgın bir bayana özür dıleme sonrası bir çift gözün sana bön bön bakması ve allam yarabbım ya havası çekmesı sonrası olusan durum. böylelerini direkt gidip yolacaksın.
-sen kim oluyon da benle böyle konusuyon?
+tamam abi ozur dilerim.
_ya bak bide utanmadan ozur diliyo.
+bi siktir git ya.
özür dilenen konu hakkında jetonunuzun düşmesini sağlar. götünün kalkması, öküzlüğündendir ve özür dilediğiniz konunun asıl suçlusu odur. özür dilediğiniz olaya, öküzlüğü sebep olmuştur zaten ve bunu bir kez daha anlarsınız. gayet tabii ki, suçsuz olduğunuz halde özür dilediğinizi gösterir. kalkan göte gelince; akıbeti meçhuldür.
götünü giberek indirmek lazımdır.
Ne alaka arkadaş. Saçma sapan şeyler bunlar. Boş işler bunlar.