bugün

Lise 1 de iken türk dili ve edebiyatı dersime girmiş olan öğretmendir. Kendisi yüzünden bu dersim 4 düşmüş ve hedeflerim dogrultusunda ilerlerken kendisi bana engel olmuştur.
Şöyle ki; bilindiği üzere geçmiş dönemlerde türk dili ve edebiyatı dersinin ortalamasının %20'si kompozisyon notu üzerinden hesaplanırdı. Kompozisyonda da not verme işlemi her ne kadar tebliğ ve yönetmeliklerde belli kurallara bağlanmışsa da ne yazık ki türk dili ve edebiyatı öğretmenleri soyut öznel biçimde not vermektedir çoğu zaman. Hatta ayni sınav kağıdını 10 farklı öğretmene okutsanız 10 farklı not ortaya çıkardı. Tüm gücümle çalışıp edebiyat ve dilbilgisi sınavlarından hep 85 üstüpuan almama rağmen bu şahıs tüm kompozisyonlarıma 60 puan verdiğinden türkçe dersim her zaman 4 düştü ve öznel kompozisyon sınavları yüzünden hic 5 düşmedi ve geleceğimle oynadı bu şahıs.
O yıl bu şahıs öğrenci servisindeyken (ki öğrenci servislerinde öğretmenlerin de gitmesi çok saçma bir uygulama ve haksızlıktır çünkü öğrenci için aynı serviste olmanın getirdiği avantajlar meydana gelmektedir bir samimiyet doğmakta ve bu tür öznel değerlendirrme gerektiren sınavlarda öğretmenle aynı servisteki öğrenci her zaman daha avantajlıdır) servis kaza geçirmişti. Birkaç hafta sonra bir kompozisyon sınavı yapılmış sınavdan yine ben 60 alırken; o dönem kaza anında bu şahısla birlikte aynı serviste olan sınıfımızdaki bir öğrenci kompozisyonunda kaza anını anlatmıs ve 100 almıştır. işte şimdi buradaki haksızlığa bakın. Birincisi o ögrencinin boyle kötü bir olayı sınava alet ederek bel altından vurması hic etik değildir. Resmen çok kötü acı bir kazayı kullanmıştır. ikincisi 15 yaşındaki bir öğrencinin etik olmayan davranışına bu şahıs duygularıyla hareket edip 100 puan vererek çanak tutmuştur. Hem öğrenci hem de bu şahıs icin bu durum utanç verici olduğu gibi diğer öğrencilerin hakkının yendiği bir olay olmuştur. Ne yani 100 alabilmek icin bizde mi birlikte kaza geçirmeliydik ?
kaza gerçekten kötüydü o an o serviste olan herkese geçmiş olsun dileklerimi tekrardan iletiyorum. Ancak kazayı sınavlara alet edip hak yiyen bu iki kişiyi kınıyorum.
Ögretmenime hakkımı helal etmiyorum. O benim geleceğimi mahvetmişse inşallah onun da çoluk çocuğunun geleceğini birileri etkiler. Allah büyüktür.
Olay 2002-2003 öğretim yılında yaşanmıştır. Evet kinim ve öfkem büyük. Allahından bulsun.
aklıma geldikçe beddua ettiğim kişidir.