bugün

uyumsuz giyinmek
cepte para olmaması
araba olmaması
beklentiyi karşılayamamak
erken boşalmak.

edit: erken boşalanlar rahatsız.
Karanlık.
kişinin hayatında çeşitli kısıtlayıcıların olması. özgür hissedememek.
Yapılan herhangi bir işin hakkını verememek/ başarılı olamamak.
bu kız bana zaten bakmaz ya.
hastalıklar.
yapıcı olmayan yıkıcı eleştiriler.
işsizlik.
Yeni yıla evde girmek. Evet.
Uzun suredir issiz olmak. Hicbir seyin anlami yok, kafa dagilmiyor, ise yaramaz atil kalmis hissediyorsun.
Maddi durumu da etkiliyor tabii.
iq ölçen egoist kimlikler ile aynı ortamda bulunduğunuzda,bahsettiğiniz durum ortaya çıkabilir.

daha dogrusu şöyle bir söz vardır ki buda çok doğrudur.

''Kendinize depresyon ya da itibar kaybı teşhisi koymadan önce, çevrenizdekilerin aşağılık insanlar olmadıklarından emin olun.'' Wiliam Gibson
Kalabalık..

Aşırıasosyal olmamdan kaynaklı kalabalık içinde kayboluyorum.. Hemen kenarı çekilip savunma mekanizması olarak siliği oynuyorum.
Tipim fena değil kendimede bakarım durumumda fena değil ama neden böyle..
Lise yıllarında başladı bu durum yaş 40 ve hala devam ediyor.
kendini değersiz hissettiren ruh emici insanlar.
Ekstrem vakaları saymazsak içten gelen ezikliktir.

Bilmem kim öyle demiş, bilmem ne ne yapmış... Kim oğlum onlar? Sizin değerinizi başkaları mı biçiyor?

Geçin bunları efendiler.
Diş yamukluğu ve ağız kokusu.
işten ayrılıp evde oturmak. Iki seneden sonra özgüvenin yerinde yeller esiyor ne kadar dil öğrensen de enstrüman kursuna gitsen de.
popüler olduğun, herkes tarafından pohpohlandığın bir ortama yeni birinin girmesi.
ırkınızla dış görünüşünüzle maddi durumunuzla alay eden insanlar başlıca sebepler arasındadır . yetiştirilme tarzı veya kötü bir çocukluk dönemi de bunu derinden etkiler.
aynada kendinizi daha az çekici bulmak. istisnasız her erkek ve kadında olur bu.
pantolon altı termal içlik.
eleştiri almaktır. yani diğer insanlardır. çevrenizdeki her insan sizi övse nasıl götünüz kalkıyorsa eleştirilince de tersi olur.
Mesajına saatlerce cevap gelmemesi ama senin inatla beklemen beynin arka planında o konuşma penceresi açık öyle bekler kendine söversin.
Terkedilmek.
bilgili olduğum araştırdığım konularda bile insanların cahilmişim, bilmiyormuşum gibi tepki vermesi. yani şey onun bilmediği konuyu ben bilemezmişim gibi. yok aslında ispatlamak zorunda da değilim yoksa göt edicem haberi yok.
(bkz: ulan yine sinirlendim)
Kesinlikle okul forması. insanı çok pısırık hissettiriyor. hadi güzel olsa neyse de, değil işte.
Arkadaş ortamı çok etkili. Eğer siz arkadaşlarınızın yanında rahat hissetmiyorsaniz istediğinizi soyleyemiyorsaniz başka hiçbir yerde de soyleyemezsinjz. Bu konuda baya tecrübeliyim. Bir de çok ağır darbeler yemiş insanlar artık hayatı ti ye aldığından istediği şeyi yapabiliyor bu da ozguveni arttırır.
Kendini beğenmemek,sevmemek. En büyüğü başarısız olma korkusu.