bugün

ne yazıkki hemen hemen tüm avrupa'da ya da dünyanın çeşitli yerlerinde pkk'ya verilen isimdir. bunu iyi gösterememiş olmamızdan, dağda gezen 3 5 çapulcudur dememizden olsa gerek. tabii bazı yerlerde insanlara okullarında verilmeye başlanan türk düşmanlığını yıkmamız olanaksızdır ya da bu tarz bir dış siyaset izleyerek yıkılması mümkün görünmemektedir. isveç'te yaşayan eski oda arkadaşımın anlattığına göre avrupa ülkelerinin çoğunda devlet kademesinde çeşitli görevleri bulunan çalışanlar ya da halktan bazı kişiler pkk'yı savunmakta ve maddi yardımda bulunmaktadır. bu duruma karşılık verebilecek ne bir siyasi anlayışımız ne de bir kararlılığımız vardır. ki burada yapılması gerçekten zor bir işten bahsediyorum yani gereksiz milliyetçilik nidalarının ardına saklanıp;

-biz yaparız

-sabah gireriz akşam atina'da yemek yeriz

gibi ucuz memleket korucusu rolünde olmamamız gerektiğini vurgulamaya çalışıyorum. biz ne zaman ki duygularımızın önüne aklımızı koyar ülkemize öyle bakarsak bir yerde bir fidan yeşerir zaten...
(bkz: bu memlekette göte göt denir)
jean claude van dame'ın oynadığı bir dövüş filmidir. dünyanın en iyi dövüşçüsünün seçileceği bir müsabaka yapılır. müsabakaya bir türk de katılır. irlandalıyı yener sonra japona yenilir.
bu filmdeki türk karakter ilginçtir. laz gibi burnu var ama esmer sonra böyle zenci gibi kıvırcık saçlar falan. ayrıca yenilişi de bildiğiniz türkler güçlüdür ama aptaldır ölüşüdür. ulan ufacık cüsse ile sumocu ile kafa kafaya girilir mi lan?
özgürlük savaşçıları filminde dövüşmek için ringe çıkan türk, türkden ziyade herkese benziyordu. biz bu kadar meymenetsiz, nemrud muyuz lan. o moğollu tam türk gibiydi, tam bi osman havası görmüştüm onda. bizim türk de moğollulara benziyordu zaten. herhalde son anda bir rol değişimi oldu. keza o ufacık tefecik boyuyla amerikalı ile olan dövüşü pek ilgi ve alaka çekmeyecekti.
van damme'ın başrolünü oynadığı bir turnuvalı dövüş filmidir.
(bkz: turnuvalı dövüş filmleri)
(bkz: çeçenler)
şu sıralar tüm baskılara katlanarak yollarına devam eden kahraman ergenekon savcıları...
filmdeki dövüş turnuvasında türkiye'den gelen (ve casting olarak hiç türk'e benzemeyen bir elemanın oynadığı) dövüşçünün irlanda'dan gelen dövüşçüyü alttan dalarak mağlup ediş hamlesi akıllarda kalıcı türdendir.
güncel Önemli Başlıklar