bugün

1)kendine turk silahli kuvvetlerini kotulemeyi hedef almis pkk sempatizani gazete.

2)ciddi anlamda; guney dogu anadolu bolgesi'nden kuzey kurdistan, turk silahli kuvvetleri'nden, fasist tc nin askeri ve pkkdan da ozgurluk savascilari diye bahseden gazete.
kendisinin bir şakadan ibaret olduğunu düşündüğümüz,oha falan olduran gazete.
ayrıca (bkz: yok artık lebron james)*
(bkz: yüz verirsen ayıya)
(bkz: gider sıçar halıya)
(bkz: özgür gündem)
örgütün propaganda organı.
inşaat amelelerinden kurudukları pkk'yı "özgürlük savaşçısı, halkın askerleri" ilan eden zeka üstü yayın organı! sanırm kapanmış iyi de olmuş, hiç açılmamacasına...
(bkz: özgür gündem in yayınının durdurulması)
(bkz: pozitif ayrımcılığı eşitlik sanmak)
(bkz: pişkinlik)
(bkz: toplumsal demokrasi) ismini alarak cem uzanın propoganda yayınları gibi, hız kesmeden yayın hayatına devam eden, selüloz ziyanlığı..
(bkz: gündem gazetesi)
bu gazete yasaklandığı dönemde (91-92)diyarbakırda bir iki gazete bayisi bombalanıp gazete getiren kamyonlarda yakılmıştır. bizzat aponun talimatıyla gazete satışının yasaklandığı söylenmiştir. olan diyarbakır halkına olmuştur bir dönem gazete okuyamamiştir. çok iyi hatırlarım sadece emnıyet müdürlüğünün önünde polisler tarafından satılırdı.
bir zamanlar abdullah öcalan'ın, ali fırat kod adıyla köşe yazarlığı yaptığı terör örgütü destekçisi gazete..
hiç hoşlanmasakta gayet yüksek tiraja sahiptir.
hakkari'nin yerini belli etmek için güney kürdistan , terörist bası apo'ya kürt halk lideri, farklı devlete ait topraklarda yasıyormus gibi türkiye cumhuriyeti devleti'nden bahsederken "tc" diyen -ki yorumlarda "bunu unutma tc, torunlarınıza bişey kalmayacak zart zurt" şeklinde tehditleri de var- sonra da özgürlüktü haktı bik bik bik öten insanların birarada toplandıgı sey. bir de yemeyip içmeyip tsk şöyle yaptı, tsk surayı bastı tarzı yazılar yazıyorlar. ulan özgürlükle ilgili tanımım şaştı yeminle. benden daha özgürsünüz hepiniz.*
efendim sakin olmak gerekiyor atese korukle gitmeyelim diyoruz;ama bu kadari da fazla merak edip sitesini ziyaret ettigimiz gazeteden notlar:

12 asker ve 23 gerilla yaşamını yitirdi

Tezkerenin ilk bilançosu: 16 asker öldü

edit:keske entryleri eksileyeni gorebilsek en azindan kansizlari ayirt edebilirdik.
kahpelerin, kahpe yayın organı.
edit:eksileyin bakalım bir gün gelir soyunuz tükenir.
yorum: hız tümseği yerine haz tümseği yapanların allah belasını versin diyorum.

tanım: galiba sert ünsüzlerdir.
http://www.ozgurgundem.net adresi kapatıldıgından çok yakında http://www.ozgurgundem.org adresinde yayında olacaklarmış.
yayınına tükürdüklerim.
yasal mıdır değil midir bilmiyorum ama pkkyla bağları bariz olan bu yayın kuruluşu kılıklı manipulasyon hedesiyle ilgili niye bi yaptırım uygulanmıyor bilmiyorum.gerçi alman kanalları da pkk kamplarına gidip röportajlar yapıyolar biz hala milyon dolarlar vererek abd'dan istihbarat dileniyoruz o da ayrı bi mevzuu..
tanım:bokun sulu kıvamlı olan kısmı.
(bkz: Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir)
dünyanın en şerefsiz insanlarının yazar olduğu gazete..

hay şovenizm kadar g.tünüze keleş mermisi girsin!
pkk'nın yayın organı.
(bkz: içine edeyim ben böyle özgürlüğün)
pkk yanlisi haberler yapan yayin organidir. lakin hicbir yayin organinin yayinlamaya cesaret edemedigi haberleri yayinlamasi da takdir edilesidir.
yıllardır kapatıla kapatıla bir hal olmuş fakat ısrarla farklı isimlerle yayın hayatına devam eden gazetedir. şimdiye kadar 35 defa kapatılmıştır. binaları bombalanmış, çalışanları faili bilinen cinayetlere kurban gitmiştir. hatta daha bugün yayın hayatına başlayan özgür gündem'in ardılı 'gerçek' gazetesi kapatılmıştır.
pkk nın yayın organlarından sadece biri.