bugün

şu an itibariyle milliyet gazetesindeki haber...
diğerlerine de ders olsun...
http://www.milliyet.com.t...06/11/16/son/sonsiy15.asp
isabetli bir karar olmakla beraber ülkede daha böyle çok gazete, yayın vardır. güzelim barış, kardeşlik gibi kelimelerin içine eden insanların rahatsız olacağı karardır da ayrıca.
(bkz: ozgur gundem)
hayret verici gelişmedir. arkası gelir de bazıları eski gelin arabalarının kaputlarına bağlanan bebekler gibi ambulanslarına, belediye araçlarına monte edilir mi beklemek gerekir dedirten karardır.
(bkz: tebrikler)
felaket bir şekilde geç kalmış olan karar(dı). ama tabii dostlar alışverişte görsün mantığı...
sadece özgür gündemi kapatmakla bitmez bu iş. orada burada daha bir sürü tuvalet kağıdı, paçavra, çöp ve orangotan var.

(bkz: sozlukteki pkk sempatizanları)
birilerini*** feci çileden çıkartmış gelişmedir.
aynı kişilere türkiye'nin babalarının ormanı, dağı olmadığını göstermesi temenni edilen gelişmedir aynı zamanda.

(tabi "en iyi türk ölü türktür", "halkı bir an önce kışkırtmalıyız", "türkler aşşağılık bir toplumdur" gibisinden hayvanca ifadeler rahatsız etmiyorsa sizleri bir an önce psikolojik yardım almanız tavsiye edilir.)
özgür basın susuturulamaz denilen karardır. seçime doğru yapılması amacı belirtmiştir.
isminin özgür gündem olup, internet sitesinin kapatıldığını gördüğümde pekte özgür olamadıklarını düşündüğüm gazete.
gazetenin ne tür yayın yaptığı aşikar olup, gayet fazla seveni ve takip edeni mevcut. o sebeple bu tür yüzeysel engellemelerin bir yarar sağlamaktan çok gazeteye sempati duyulmasına neden olacağını düşünüyorum.
şimdi bana cevap "asmayalım da besleyelim mi?" demeyin lütven. hiç bir devirde baskıcı bir politika izlemek bir sonuç getirmemiştir. tam tersi uzun vadede kendi kuyusunu kazmıştır. birazcık kitap karıştırıp tarih okumak kafidir.