bugün

özgecan aslan...
4 sene önce vahşi bir şekilde katledilen kızımız.
tüm türkiye'nin yüreğinin yandığı elim olay.

hala yürekler soğumadı.
çünkü her gün bir başka kadın, bir başka kızın özgecan gibi katledildiğine şahit oluyoruz ülkemizde.
yasalar, cezalar hala caydırıcı değil.

ama o caydırıcı olmayan cezalara razı gelmeyen insanlar da var bu ülkede.

onlardan biri gültekin alan...
gültekin alan'ı hatırladınız mı?
o, özgecan kızımızın intikamını alan mahkum.

aşağıdaki mektup gültekin alan'ın özgecan'ın katilini öldürdükten sonra basınla paylaştığı mektubu;

--spoiler--
Para pul, çek senet işlerinden içeri girdim, devletim cezamı kesti; başım üstüne. Özgecan'ın katilinin geleceğini öğrendim. Göremediğim kendi kızlarım gözümden geçti.
Silahın içeri girmesinde jandarmanın, koruma memurlarının ve devletin hiçbir zafiyeti yoktur. Tuvalette buldum. Adımı yemek dağıtımına yazdırdım. Piç ve babası hücrede kalıyor ve hiç dışarı çıkmıyordu. Havalandırmaya biz içerideyken çıkartıyorlardı. Koğuşun kapısına vurdum. 'Yemek ve evrak var' dedim. Babası açtı, yemeği verdim. Piçe 'imza lazım' diyerek yanıma çağırdım.
Gelir gelmez silahı çektim, 'Özgecan'ın selamı var' dedim.
Yarısını ona, yarısını babasına boşalttım.
Mermi bitti, infaz koruma memurları gelince boş silahla birini rehin aldım. Tek amacım piçin kanının boşalmasını izlemek ve öldüğünden emin olmaktı. Emin olunca teslim oldum.

Doğuştan Türk milliyetçisiyim.Devlete silah çekmedim.Tutanaklarda silahımın boş olduğu sabittir. Memurdan helallik istedim.

Benimle birlikte 6 kişi gözaltına alındı. Hiçbirinin suçu olmadığını, tek başıma yaptığımı söyledim.
Beraat ettiler.
29 yıl ceza aldım.
Başım üstüne; şerefimdir.
--spoiler--

allah senden razı olsun yiğidim.
rabbim seni kızlarına bağışlasın...
görsel

not: bu entry tck'ya göre suçu ve suçluyu övme durumuna giriyor. ben bu suçluyu övmekten şeref duyuyorum...
Helal olsun dedirtir. Fakat bu adaleti devletten beklemek yerinde bir mahkumdan beklemek ülkemiz adalet sistemini gözler önüne serer.
Allah razı olsun.
Adalet adalet olsa baska bir suclunun yapmasina gerek kalmaz. Canavrca kizcagizi katletmisler mi? Etmisler. Suç delilleriyle sabit mi? Sabit. Devlet olarak alacaksin canini. Bunu hayatta birakmanin bir manasi yok.

Simdi de şule çet var. Bakalim onun katillerine ne ceza verilecek? Umarim en az hakettikleri kadar bir ceza alirlar. Hatta mumkunse fazlasini alirlar insallah.
Sen olayı yanlış anlamışsın. O mektupta aslında olayın planlı olduğu bariz belli. Silahı tuvalette buldum diyerek milleti dalgaya alıyor. Eline sağlık bu arada
Gültekin alan reise selam olsun. Ellerin dert görmesin. Tengir kardeşimizin de ellerine sağlık. Ülkemiz özgecan gibi yavrusunu yitirmiş yüreği yanık ana baba dolu. Darısı diğerlerinin başına. "Sıkın kafasına hiç acımayın" derlerdi eskiden eskiler. Ne varsa eski topraklarda var.
Silahı tuvalet de buldum.
Ne o yani, falanca verdi, filanca getirdi, bilmem ne memur göz yumdu mu diyecek?
Bu işin gereği olanını yapmış ifade böyle verilmiş.

Bu adamı eleştirmek biraz haksızlık.
Adalet olmayan yerde insanlar kendi adaletini sağlar.
Basın bu kadar üzerine gitmese infial uyandırmasa ne olurdu? Akli melekleleri yerinde değil diye katilin rapor alması o an alkol almış uyuşturucu almış, kız hakaret etmiş kışkırtıcı davranmış gerekçeler ile ve takım elbise de giyip bu gibi hafifletici sebepler sonunda gözetim tedavi vb gerekçeler ile tatil gibi yaz kampı gibi 3-5 sene ile yırtardı.

Beşiktaş da Sinan Çetin'in oğlu lüks aracı ile görev başında trafik polisini öldürdü ki, kaza otobanda hız sınırı olmayan yerde sis kar yağmur buzlanma olmayan yerde olup bu resmen hukuk olan ülkede cinayet olarak yargılandığı bir durum.
Ne oldu sahi?
Olan ölen polise oldu.

Ölen kızın eşi sevgilisi kardeşi babası amcası dayısı olduğumu düşünüp empati yapıyorum da...
Eline sağlık demek kaçınılmaz oluyor.
Bu şahsın kardeşinin bir videosu var internette önce onu bir izleyin. Konuşma şekline olaya yaklaşımına bir bakın

https://youtu.be/LiC0eSxXORc

Ne görüyorsunuz? Koca bir cehalet! Böyle insanlar olduğu için kendini güvende hissediyormuş! Bu millet sahipsiz değilmiş. Bunu diyen kim? Çek senet işlerine bakıp mafyacılık oynayan birilerinin malına çökmeye kalkıp gerekirse onu öldüren birinin kardeşi!

Özgecan ın ailesi dahi yapılan olayı tasvip etmedi ayrıca Devlet cezasını vermişti dedi. bu tarz suçlular için yaşamak işkencedir asıl kurtuluş ölümdür. Onları öldürerek kurtarırsınız azaptan. Yaptığı icraatla herkese adını duyurdu istediği popülariteye sahip oldu. Zaten bu popüler olma olayı büyük bir ruh hastalığı. Allah kurtarsın akıl fikir versin öveni alkışlayanı tabiki. Yoksa 29 yıl az bile olmuş.
katilini öldürmüş çok önemli herke herkese ceza verirse işin içinden çıkılmaz.
Tuvalette silah bulmak nedir olm? GTA vice city resmen.
silahı tuvalette bulma kısmı ile baştan kaybeden mektuptur. o gavatın veya babasının ölmesine üzüldüm mü ? şimdi rabbin bildiği kuldan saklanmaz zerrece üzülmedim. ateşleri bol olsun. ancak haddime değil tabi ama ölmeleri veya yaşamalarının kararını ben verecek olsaydım yaşamalarını tercih ederdim. inanan insanlara göre yaptıkları eylemin neticesi cehennem. ancak bu dünyada da cehennemi yaşamaları daha bir tatmin ederdi şahsen beni. her gün o ölüm korkusu ile hücrelerinden çıkamadan yaşamak. haftalarca aylarca yıllarca..

ceza evi ziyaretlerine giden birisi olarak oradaki insanların çaresizliklerini görüyorum. özgür değiller. çoğu 20 sene ve üzeri ceza alan insanlar var kapalı ceza evlerinde. o çaresizliğin ve tutsaklığın üzerine bir de her gün ölüm korkusu ile yıllarca yaşasaydı bu iki gavat çok daha güzel olurdu. ve tecavüz + nefsi müdaafa hariç insan öldürme suçlarına artık caydırıcı cezalar gelmesi lazım. bu suçu işleyen veya işlemeye meyilli tipleri sadece hapis de kesmiyor artık ellerinden özgürlüklerinden daha başka şeylerin de alınması lazım.
tam 4 yıl olmuş, geldiğimiz noktaya bakıyorum hiçbir ilerleme hiçbir değişim yok bunun için çok utanıyorum ama bir annenin "toprak atmayın evladıma" diye ağladığını, bir babanın "çok acı çekmiştir kızım, keşke kurşunla öldürselerdi" dediğini hiç unutmuyorum.
Özgecan vahşice öldürüldüğünde o saatte otobüste ne işi var demişlerdi.
Aradan 4 yıl geçti. hiçbirşey değişmedi
Bugün de şule için o saatte orada ne işi vardı, neden alkol alıyordı diye soruyorlar. Öldürülen ile değil,
Öldüren ile empati kuruyorlar..
yıllardır tuvalete giderim, hiç silaha denk gelmedim, benim mallığım demek ki bu da.
Bir mektuptur. insanların adaleti müge anlı'dan beklediği ülkede, kendi adaletlerini kendilerinin sağlamak istemesi kadar doğal bir şey yoktur. Elleri dert görmesin.