bugün

(bkz: özeniyorum o halde malım)
devrimci takılmak,
ülkücü takılmak.

ikisinin de farkı yok aynı.
kimsenin bilmediği yabancı metal söyleyen şarkıcı yada gruplara hayran olmak.
kendileri gibi davranmayanları küçümsemek..
tek çeşit giyinmek. ayakta tiger, üstte aber crombie eşortman, sweat shirt, t-shirt vs. giymek. mevsim kış olduğu zaman timberland bot giymek ve burberry atkı takmak.
(bkz: çakma metalci)
-kurtlar vadisicilik oynamak.
-yakın arkadaşlara bilader diye hitap etmek.
-duşta klip çekmek.
erkekler için ; dar paça pantolon giymeleri *
kızlar için ; olduklarından büyük gözükme çabası. *
ünlü markaların poşetlerini kullanmak. * al mis gibi naylon bim poşeti paşa paşa git okuluna aslanım. *
(bkz: bu giride sanal reklam uygulaması yapılmıştır)
dar paça kot , converse , yakası açık gömlek yada badi erkekler için olanı..
dudaklarını uzatarak konuşmak, yhaaa ama olmaskiii, muhteşem inanılmaz tathlııı, çok shkerr şeklinde konuşmalar yapmak. yaydıra yaydıra konuşmak, başına kırmızı pembe kurdelalar takmak.

(bkz: iğrençsiniz)

aynı oksijeni soluyoruz. ama siz fotosentezde yapabiliyosunuz. anlayamıyorum.
-kendini odaya kapatıp depresif takılmak. sıkıntıdan patlasa dahi o odadan çıkmayıp ilgileri üstüne toplayana kadar beklemek.
-saçlarıyla bir gözünü kapamak (bkz: emo) *
-rimel sürüp ağlamak
-sinirleri bozulup eşya kırmak dökmek, elbise yırtmak kesmek
-çetesi olmak , reis olmak
-yukardan resim çekip yüzünün heryerine 'mcxx' gibi yazılar, dudak, kalp resimleri koymak
-intihar etmek hatta 80 tane ilaç içmek ama ailesi hastaneye yetiştirdiği için ölememek(!) vs.
- sevdikleri şeyleri başkalarına da gösterme çabaları. mesela ; yolda yürürken telefondan müzik açarlar ki herkes duysun ne dinliyorlar.
- değişik saç modelleri vardır bunların. bunun için saatlerce üşenmeden uğraşırlar.
- anlamazlar ama rock müzik dinlemeye çalışırlar.
-facebook hesaplarında kendi kendilerine aynadan, ordan burdan çektikleri fotoğrafları vardır.
- kıyafet zaten tek tiptir.
herşeyi yarım yamalak yapmak.

özenti değil de, azıcık özenli olun.
kendi kültürünü unutum saçma sapan kültürlere yönelip özünü unutmak.
kızlar için;

"ay ben unu yiyemeeeaaaaam. çok iiiireeeeaaançç" diyerek ne kadar narin ve az yiyen biri olduğunu belli etme çabası ki külliyen yalandır. aynı zamanda "ben et yiyemeeeeaaaaağğğm" de derler bunlar. bu da yalanın daniskasıdır.