bugün

Batmaları dileği ile. Bundan 4 sene önce falan istanbul’un özel okullarından biri davet etmişti. O zamanlar Özel satranç dersleri veriyorum. Bir ihtimam bir şeyler. “Hocam” aşağı “hocam” yukarı. Çay ikramı falan derken müdürün odasına girdik. Dedim herhalde güzel bir teklif gelecek. Haftasonları tüm gün ders verip asgari ücretin yarısına falan çalışmamı beklediler. Şöyle söyleyeyim, o zamanlar Halihazırda sadece iki öğrencim vardı, birine haftada 1 diğerine 2 saat ders veriyordum, yani haftada 3 saat çalışıyordum, öğrencinin evine gittiğim için yolu da katarsak Haftada En fazla 6-7 saatim gidiyordu ve kazancım zaten onların teklifinden bir hayli fazla, asgari ücrete de yakındı. 2 öğrenci ile. Onların istediği ise sınıfa ders vermemdi. Allah belalarını versin kan emiciler.
(bkz: gözleri kuran kursunda tecavüz eden dinci gibi bakan surat)

millette para yok

kıçında don yok

ne özel okuludur ne işidir ?

millet karnını doyuramıyor

sıra geldi özel okula.
Özel okulların mevcut durumu bodrumlu turizmciden farksız bana göre.
anlamıyorum özel okula yıllık 40 bin tl ortalama bir rakam verdiğinde bu 12 senede yaklaşık kırtasiye masraflarıyla birlikte 800.000 eder. türkiye'de hangi meslek 800.000 lirayı garanti eder?

son zamanlarda özel okul furyası sadece ve sadece vicdan rahatlatmak isteyen velilerin başvurduğu yöntem.

özel okullarda kpss başarısı gösterememiş, kendini geliştirememiş 3.000 TL'ye 7 /24 çalışan öğretmenler var.Bu öğretmenden ne beklenir?

evimi nasıl geçindireceğim,, ne zaman iş akdim yenilenecek, veliler bana toplantıda nasıl çemkirecek?

bu sorularla kafası allak bullak olan bir öğretmenden mucize beklemeyin. devlet okullarının çoğunda özel okullardan farksız bir eğitim var. ama sırf etiket....

sırf etiket için para akıtılıyor.velilere de acımıyorum açıkçası. özel okulları büyüten de onlar zaten.
Pandemi sürecinin etkisidir. Zenginin canı da malı da kıymetlidir.
Bunun iki sebebi var

Bunlardan
1.)
kamu çalışanları hariç
Özel sektörde çalışanların iş garantisi veya dükkanları olsa bile gelir garantisi yok
2.) durum ise bu pandemi sürecinin ne kadar devam edeceği ve özel okulların Tıpkı bu sene olduğu gibi

gelecek sene de velilere kazık atma olasılığı...
insanlar bu sene Tabiri caizse özel okullarda kazıklandı.
Bundan dolayı da özel okullara çocuklara vermiyor

Buna çok sıcak bakmıyorlar gerekiyorsa devlet okuluna verip
çocuğunu ekstra özel kurs yerlerinde veya maddi durumu daha iyi olan özel Hoca çağıracaktır..
Okullara değil de o okullarda çalışan öğretmenlere yazık olacak.
pandemi süreci sonrası özel okullarda kayıt sayıları çok düşük.
hem ekonomik olarak sıkıntılı insanlar hem de uzak eğitim için bu kadar para vermenin anlamsız olduğunu düşünmeye başladı veliler.
özel okula göndereceğine, özel ders aldırmak daha mantıklı geliyor potansiyel velilere.
özel okul öğretmenleri için zor bir sene olacak, maaş zammı , sosyal haklar vs. olarak....
güncel Önemli Başlıklar