bugün

Olmasın tabii, zengin piçleri kendi arasında okusun hep. Zeki çocukları ezemesin şeref yoksunları.
soy-sop nasil sovulunur diye dusundukten sonra bulunan bir fikirdir.
ucu bana dokunan kampanyadır. Bu yüzden başlatanın götüne girsin bu kampanya.
Kimse sana zorla para öde demedi. Okul yönetimi de biliyor ki senin gibi paralı okuyanların çoğu gerzek ve okulun zaten yerlerde olan zeka seviyesini yerin dibine çekecekler. Bu yüzden bazı zeki öğrencileri beleş okutarak okuluna senin gibi cebi dolu kafası boş insanları çekmek için reklam malzemesi yapıyor.
Ki burslu okuyanların bazıları bu kadar gerizekalının içinde asimile olup gerizekalılaşmaya da başlıyorlar.
Velhasılı, giren çıkan okul yönetimine. Size ne oluyor. Her burslu da otlakcı değil ki. Otlakcılara da sen yüz veriyorsundur ki bunların hepsi de burslu değildir. Bu biraz karakter meselesi bence.
kampanya bana kalırsa troll amaçlı açılmıştır. zira hiçbir özel okul yönetimi bu olaya ılımlı bakmaz. okullarında bu kadar zengin, dallama ve geri zekalı çocuk parayla okurken, okulun başarı seviyesi yerlerde sürünecektir. çocuğunu parayla okutacak olan aile herhalde rastgele bir okula göndermez evladını. tabiki de başarı seviyesi yüksek bir okula yollayacaktır kuvvetle muhtemel. eh başarılı bir çocuk da odtü'ydü, boğaziçi'ydi, ege'ydi hacettepe'ydi derken niye parasıyla okusun? aile de çocuk da geri zekalı mı? yoksa para mı batıyor?
üniversitelerde de gerizekalı istemiyoruz diyen birini her an ortaya çıkarabilecek bir istektir.. dikkatli olunuz, zararı size olur..*
(bkz: özel okullarda insan istemiyoruz) biz hayvanlar aramızda takılalım kampanyasıdır.
(bkz: özel okullarda daha fazla chevrolle daha kıt beyin istiyoruz kampanyası.) acikca denilmek istenen budur efenim.
içi boş olan eğitimi daha da boşlaştırmak adına yapılan kampanyadır.
(bkz: pis yedili gerçekmiş ya la)
katildigim oneri. adam o kadar puan aliyor ve gittigi ozel okuldaki uber zenginler tarafindan ezilerek geciriyor senelerini. yaziktir yahu psikolojisine yaziktir insanin. zengin fakirin halinden anlamaz ki.
pis yedili terk styla. cevap bile verilmez.
arkadas, aslında şikayetçi oldugun otlakçılık meselesi ama sen gidip bunu burslulara mal edysun. babası beş yıldızlı otel sahibi olup, 14 yaşında olmasına ve haftada 200, ayda 800lira, altında özel araba ve şoför bulunmasına ragmen kantine girip sırf otlakçılık yapmak icin herkese yavşayan, sonunda da karnını doyuran insanlar tanıyorum.. karakter meselesi..
niye batıyor mu öğrencilerin başarıları diye sorulur destekleyenlere.
cevap bile verilmeyecek bir durum.
''sizi istemiyoruz pis varoşlar'' diyerek pis yedili'ye selam çakan hıyarların kampanyası.
özel okulda burslu okuyan bir öğrenci olarak benim de katıldığım kampanya. alıyorsunuz össde derece yapmış öğrencileri, bunları bir de özel okul + özel ders + en iyi dershaneler + stressiz ortam gibi her türlü avantajı elinde bulundurduğu halde sınavda ilk 100 bine hatta 200 bine bile giremeyen öğrencilerle aynı okullara tıkıyorsunuz. sonra da burssuz öğrenci ziyan olmasın diye dayıyorsunuz ödevi, adam gidiyor parayla başkasına yaptırıyor. derslerde ortalamanın biraz üzerindeki bir devlet üniversitesinde iki haftada okunup geçilecek olan konuyu 2 ayda bitiremiyor hocalar. burssuz okuyanların bir kısmı (andavallı olup sırf baba parasıyla okuyanları) anlayamıyor diye diğer öğrencilere de, hocalara da iş çıkarıyorsunuz. sonra da o zengin öğrenciler kalkıp sırf zengin çocuğu olduğu için kendisinden daha fazla puan alan yüzbinlerce öğrencinin gidemediği yere girdiği halde, nasıl bir yüzsüzlükse artık, o okulun sahibi gibi görüyor kendisini. almasınlar bursluları özel okullara da ülkenin en iyilerinden denilen bilkentin, koçun, sabancının sütçü imamdan bir farkı kalıyor muymuş görelim bakalım.
Pis yedili izleyen bir yazarın açtığı başlık olmalı.
zenginlerin zeki insanlardan korkması.
fazlasıyla pis yedili dizisine maruz kalmiş yazar söylevidir.
(bkz: olum sen rahatsız mısın)
burslu oranları ve özel okulun/üniversitenin isim yapması arasındaki orantı göz önünde bulundurulursa; burssuzların yedikleri kaba sıçmaları kampanyasıdır.
(bkz: özel okullar kapatılsın)
Burslular gelince bizim gerizekalı olduğumuz ortaya çıkıyor demenin başka bir yolu.
(bkz: bedelli)
Burslu birisi olarak şu şartlar altında katılacağım kampanyadır :
- Özel okulda okuyan kafası basmayan zenginler bursluların da okul harcını verirler, haberleri olmaz. Senin haftada bir gittiğin labaratuvarda burslular çalışır, anahtarı bursluların cebindedir. Yalnızca bursluların olacağı okulun masraflarını bir zahmet zengin babandan al, biz de seve seve okuyalım. Ben de arka sırada " Ya ben anlamadım, tekrar eder misin ? " diyen zengin malın eğitim hayatıma uyguladığı sürtünme kuvvetinden rahatsızım biraz.
Şahsen burslu öğrencilerin özel okula gelmesi daha iyi bazı paralı okuyan öğrenciler bursluların çalışma şekillerini disiplinlerini öğrenip kendileri de deneyebilir birçok burslu arkadaşım oldu hepsinin bana az çok faydası dokunmuştur. Üstelik bu öğrenciler bir tık daha kaliteli eğitim almayı hak ediyorlar devlet okulları kötü mü hayır değil fakat özel okullarda öğrencilerle birebir daha yakın ilgileniliyor bu da her öğrenci için bir avantajdır.