bugün

iki taraftan birinin karşısındakini engellemesi sonucu vuku bulmayacak ya da iki tarafında kısa süreli çaylaklığa taabi kalmasıyla ortadan kalkacak sorun .*
ispatlandığı zaman yaptırım uygulanması gereken hadisedir. kulaklarını tıka der gibi engelle demek, hakaret edenin yanına kar kalacaktır.
sözlük ahlakına aykırıdır. yapanın atılması gerekir. moderasyon beni ilgilendirmez diyorsa kendi ayıbıdır ve bu yoldan dönmesi kendsi için de iyi olacaktır. zira yarın öbür gün bir başkası moderatör e özel mesaj yoluyla küfür ettiğinde geçerli silme sebepleri olmayacaktır.
terbiyesizliktir. moderasyonun karışmaması çok mantıklı, uslu yazar kendisine küfür ya da hakaret eden ve bu nedenle cevap verilmeye layık görülmemesi gereken kişiyi özel mesaj bölümünden engelli listesine ekler, sorun ortadan kalkar, her gün binlerce mesajın yazıldığı bir platformda bir de özel mesajlarla uğraşmak için 10 tane daha moderatör gerekir ki moderatörün azlığı cezalardaki standart açısından önemlidir, kişi sayısı arttıkça yorum farkı da kaçınılmaz olarak artar ki bu durumda moderasyonla ilgili şikayetler eksponansiyel olarak artacaktır.
(bkz: alenen hakaret etmek)
hiçbir yaptırımı olmayan, serbest olan eylem.*
dolayısıyla;
birine kıl mı oluyorsunuz? saldırın!!
hoşlanmadığınız bir entry mi girildi? sövün yazarına!!!
ya da sadece küfür edip boşalmak mı istiyorsunuz? e ne duruyorsun, seç online listesinden birini.
terbiyesizliktir...
engellenebilecek bir durumdur.
çok fena oturtacak bir cevap verdiğiniz zaman yerinizde keyiften dört köşe olduğunuz bir durumdur *
yediğim çok okkalı bir küfür ile modlara başvurmam sonucunda yasak olmadığını öğrendiğim hede. neymiş efendim engellememiz sorunu çözermiş. yüzbinlerce insanın oyun oynadığı ogame de bile özel mesajlar kontrol altına alınabilirken burda nasıl kontrol altına alınamıyor anlamak mümkün değil. tabi aynı haraket modlara ve coderlara yapılması durumunda ne olur orasını pek tahmin edilemez.

(bkz: soylesem tesiri yok sussam gönül razı değil)
bu hakaretleri her gün fake hesaplardan yemek, başlı başına bir sözlüğü bırakma vesilesidir. bundan utanması gerekenler en başta bulunan 6 kişidir. "özel mesajlara karışmıyoruz" gibi bir ifade sözlüğün akıbeti için zararlı ve aptalcadır.
klavye delikanlisinin baslica eylemlerinden biri. kendisinin de bir annesi oldugunu unutup hic cekinmeden karsidakinin annesine, kiz kardesine sövebilecek kadar düsük seviyeli insanlarin yapabilecegi eylem. hakarete ugrayan kisi üsenir genelde hukuki yollara basvurmaktan, ama cezasini gercekten cekmesi ve aklinin basina gelmesini saglamak icin yapilmalidir aslinda. erdemlerin en büyügü, en önemlisi ise irade sahibi olup o özel mesaja küfürle cevap vermemektir. o zaman belki utanir hakaret eden. allah'indan bulsun diyip sinirlere hakim olunmalidir.
ulkemizde sokakta birine hakaret edince ne kadar ceza aliyorsaniz ozel msjla hakarete de o kadar ceza alirsiniz. (bkz: sifir yil hapis cezasi ve sifir ytl para cezasi) *
hukuksal olarak ceza olduğu an, ucunun eksi oy verenlere bile dokunabileceği olay. entrye hakaretten 3 ay yersin, kimsecikler kurtaramaz vallahi...
serbest olmalıdır. "engelle" butonu babanızın hayrına konulmamıştır oraya. bir fonksiyonu da budur. adı üstünde "özel"dir orası. ayrıca birbirlerine özelden küfredip rahatlayamayan (?) yazarların da sözlüğün içine etmeleri engellenmiş olur.

not: 1 yıllık uludağ sözlük hayatımda bir kez bile küfür alış-verişine girmedim. yani dışarıdan bakınca, böyle gözüküyor. siz bilirsiniz tabi...

edit: anlaşılmamış. anlaşılacağını da sanmıyordum zaten. zira sanırım bir tek ben böyle düşünüyorum sözlükte bunu. peki o zaman şöyle yapalım, madem bir şey yapıyorsunuz sonuna kadar yapın. birinin annesine/bacısına küfür etmenin cezası çaylaklık mı olmalı, sözlükten silinmek mi? bu kadar basit bir şey mi bu? madem özel mesaj'dan küfretmek çaylaklığı gerektiriyor, nick altına direkt olarak "annesine selam ettiğim yazardır" tadında bir entry girmek de çaylaklıkla cezalandırılmalıdır. sözlükten silinmemelidir bu yazar. yaa... isyan çıkar, aman deyim...
özel mesaj yoluyla hakaret etmek, ah ben seni zirvede yakalarım nasıl olsa, onun bunun çocuğu boyutuna varıyorsa ben bu durumda suçu tüm taraflarda ararım.

alıp verilemeyen nedir? kardeşi kardeşe kırdırtma diye bağırırken herkes, tüm dünya savaşın ne denli rezil bir şey olduğunu bağırıyorken, dünyanın hiç olmadığı kadar sevgiye ihtiyacı varken şu zamanda.. hele ki aynı kültürde yoğrulmuş, aynı okullarda okumuş insanların birbirlerine olan tahamülsüzlüklerii anlamıyorum.

aslında kimin neyi paylaşamadığını anlamıyorum. sen onu çaylak yapınca eline ne geçti phd mi? yapmayın güzel kardeşim..
tam "adil" cezasını özel mesaj ihbar butonu sayesinde almış suç.

efenim düşünün ki, dışarıda biri sizi tehdit ediyor, veya küfür ediyor. bu küfür edilen insana adalet, "dinleme kardeşim bir daha dediğini" mi der sizce? dışarıda değil, bu eylemler e-posta yoluyla veya internet yolu ile bile suçtur.

suç oluşmadan, suçun oluşacağını garanti edemezsiniz. suç oluştuktan sonra da "engelle" demek suçun yalnızca cezasız kalmasına ve muhtemelen bir daha tekrarlanmasına sebep olacaktır.
özel mesaj yoluyla arkadaşlık,evlilik,sex ve türevleri oluyorken e hakaret etmeninde beni şaşırtmadı hadise. * * *
sözlük içi yardımlaşma, tebrikleşme ve haberleşme aparatını bir insan evladına yakışmayacak şekilde kullanan, hoşuna gitmeyen bir durumla karşılaştığı zaman ya da eleştirildiği zaman söyleyecek bir şeyi ve yapacak savunması olmadığı zamanlarda terbiye sınırlarını zorlayan, moderasyona bildirildiğinde künyesinde silik yazması kuvvetle muhtemel olan yazar.

bir çok klavye delikanlısının gerçekleştirdiği, sözlüğü chat sitesi sanmalarından kaynaklanan nahoş bir durumdur. gerçek hayatta bırakın küfretmeyi korkudan konuşamayacak potansiyelde insanların ego tatmini haline gelmiştir bu durum.

bu kişiler moderasyona şikayet edildikten sonra moderasyonunda bu küfreden saygısızların ip numaralarını mağdur kişiye vermeleri gerekmektedir. bakalım özel mesajla küfreden bu kişi özel hayatında da bu kadar sert mi?
sanırım artık eskisi gibi çaylaklıkla cezalandırılmayan eylem. zira 1 saat kadar önce hebeley episode ii nickli yazar tarafından tarafıma gönderilen hakaret oldu mesaja bir yaptırım olmadı. x butonunun da yalan olduğunu öğrenmiş olduk.
özel mesajı amacından saptırmak.
ortam içinde hakaret etmektenten daha akıllıca olacak eylem.

bence kimse kimseye hakaret etmesin ama.

(bkz: uslu çocuk olursan sen de şirinleri görebilirsin)
saçma başlıklar açıp sol frame'i kana bulamaktansa, işi nesil bazına vurup çocukluk yapıp ve en önemlisi sözlüğün kalitesini düşüreceğine, arkadaşın başvurması gereken yöntemdir. *
yasakmis. bence cok sacma ve gulunc. bence ozel mesajla kufur edebilmeliyiz. bu o iki kisiyi enterese eder. moderasyona ne oluyor allasen?
ilk hakaretiniz ise serbesttir..

(bkz: hakaret/#6443961)