bugün

görsel
kısmen doğru olabilecek önermedir. zira daha kmtüsü de var, şöyle ki; yoksul olan kendi vatandaşlarını, zorunlu sosyal sağlık güvencesi adı altında her ay 200 lira ödemeyi dayatarak soyan bir siyasi iktidarın icraatları yanında, özel hastanelerin çaldıkları hiç de yadırganacak bir durum değildir.
görsel
insanların sınıflandırıldığı en belirgin yer. Doktorlar hastanın gözünden anlayıp bu fakir buna bakmayın diyor resmen.. Ama neyseki biraz tokatlayacak birileri nihayet akp ile geldi. SGK hastalarına bakan özel hastahaneler var ve bunların parasını devlet ödüyor önceden böyle miydi ? Genel müdür oturmuştu ssk başına bilgisayarından okey oynuyordu. Savaş Ay abimiz çok güzel ipe dizmişti kendilerini bunlarıda unutmamak lazım. Şimdiki insanlar olayı akışkan hale getirdiler. Eskisi gibi özel hastahanelerde çile çekmiyoruz gerekli saygınlığı nihayet alabildiğimizi düşünüyorum. Hepimiz toplumun birer bireyleriyiz hepimiz çalışıyoruz ve birbirimizi tamamlıyoruz. Neden isminde özel geçiyor diye ordaki hemşiresine kadar herkes asık suratlı olsun ki ?
kesinlikle katılıyorum. ulan ishal olmuş bir adamı getirdik hastaneye. dışkı tahlili, serum, kan tahlili, ilaç diye 1050 tl geçirdiler. 1050 tl babuş, bu bir söğüş değildir de nedir. git evinde kurukahve üstüne yoğurt koy ye amk, şıp kesti. amkk memleketinde hasta olmak bile lüks artık amkk
arkadaşlar askerden yeni terhis olmuştum. daha 10 gün içeride iznim olduğundan hala asker ve sigortalı sayılıyorudum. devlet hastanesinde 12 güne kadar randevu yoktu. dedim özele gideyim en azından devlet bir kısmını karşılıyor hem de süre dolmadan gözlükte indirim alırım. gittim... hasta kabulde 3-4 kız toplanmış sohbet ediyorlar. sarışını esmeri kızılı hepsini tek tek seçmişler sanki. birine yöneldim randevu ayarlatmak için. sigorta sorgulaması yaptık ve çıkmadı anasını satim. durumu anlattım askerim falan filan. arkadaşına döndü aysuu napıyoruz dedi. aysu hanım da bana direkt "yüseelli liraağğ beyfendiiğ" dedi. böyle sesten anladığım kadarıyla dili yuvarlak yuvarlak oldu gövdenin üstüne bindi. öyle bir ses çıktı. teşekkür edip çıktım. at kafaları ben onlar bana konuşurken dilini takla attırarak yüzelliğ liraağ beyfendiiiğ desin diye her gece 4 saat uyuyup 4 saat nöbet tutmadım. kıçı kırık göz muayenesi 150 lira amk. sonuç 3-4 aydır gözlük takmıyorum umrumda değil. arada astigmatım azıyor size hakaret ediyorum geçiyor. sağolun arkadaşlar çok teşekkür ederim bu akşam da gene beyniniz yok.
nitelikli soygunculukta uzmanlaşmış kurumlardır. şöyle kallavi bi özel sağlık sigortanız yoksa gördüğünüz yerde kaçınız.
Devlet hastanesinde bir doktora günlük 15p civarı hasta geliyor ve sağlık her ne kadar hizmet olmasa da kalitesi düşüyor. Devlet hastanesinde ekipmanlar kısıtlıdır. Herkes tam performansla çalışır ama neredeyse tabandan ücret alır. Devlet memuruna çemkirme hakkı saklıdır vatandaşın. Özel hastaneler sizi ve SGK'yi bir güzel sömürdüğü için hem güler yüzlüdür, hem personeli mutludur. Doktorları son model arabalarını çekerler. Onlar için tıp, ticarettir artık. Doktorluk ve sağlık böyle olmamalıdır. Bugün ABD'nin bir numaralı sorunlarından biri tamamen özel sağlık ve sigorta sistemleridir. Sağlığın özelleştiği bir ülkede vatandaş hep mağdur olur.
Eskiden hastanelerde sıra beklerdik bilmem necilerin göremediği gerçekler yüzünden yurdum insanının çektiği rezaletlerdendir.

Ulan amına koduğum oğlu, insanlar randevu almaya çalışıyor devlet hastanelerinde adam 2 ay sonraya veriyor randevuyu. Bu adam ne yapsın? Acıdan, ağrıdan kıvransın mı? Tek çare onca maddi sıkıntının içinde özele gitmek. Hepsinin sorumlusu sizsiniz.

Geçen dişçiye gittim kadın diyor ki maalesef kanal tedavisi yapamıyoruz biz git başka yere bilmem ne. Ulan seni ne sikime diktiler oraya? Ne boka yarıyorsun? Millete neler çektirdiniz be amk. Olmayan cebinden onca masraf çıkıyor ya insanlarımızın.. neyse amk delirdim. Siz hala devam edin eskiden hastaneahhahasiktir demeye devam edin.
Yasal olarak soygun yapan yerlerdir.
göz kapağımda şişlik inmiyor diye gitmiştim. operasyon ile alalım, kist var dediler.
devlete gittim 2 göz damlası verdi, geçti. evet
soygun açısından devlet hastanelerinin özel hastaneden hiç farkı kalmadı.
devlet hastanesine gidiyorsun doktor uzaktan bakıp makineler iş yapsın diye gerekmeyen her tanı işlemini yaptırıyor. üst üste röntgen, tomografi. kıytırık bir ağrı için dünya kadar radyasyon alıyorsun. doktora geri dönüyorsun. muayene bile etmeden, temiz diye eve gönderiyor. ağrıya devam. radyasyonla artan kanser riskin ve maaşından kesilen tıbbi işlemler de cabası.
en azından özel hastanede insan gibi davranıyorlar.
Basit bir seruma 250 tl alırlar.
Doktorun “serum takılması lazım” demesi ise 120 tl zaten.
Fiyatını adam gibi yazıp herkesten aynı parayı alıyorsa muayene 5000 TL olsa bile soyguncu değildir. Ama yok düz adama 500, x ile anlaşmalıya 120, y ile anlaşmalıya 400, pazarlık edene 270 gibi ipnelikler yapan satışçıların eline düşmüşse soyguncudur.