bugün

son zamanlarda hemen heryerde ,mantar gibi çoğalan özel hastane ve poliklinikler , sağlık hizmeti kalitesini kesinlikle düşürmüştür . soğuk algınlığı için gidiyorsun , devleti sömürmek adına , ne röntgende , ne labaratuvarda yapılmadık tetkik kalmıyor . polikliniklere çoğu zaman oturttukları , 60 ını aşkın emekli doktorlar .. bir doktorun diğer doktordan istediği konsültasyon da ücretli olduğu için , '' gelmişken birde falanca bölümüne gönderiyorum ,, diyalogları bol miktarda zaten . bunlara dur denmeli artık . ya da bu saçmalıkları önleyecek yasa çıkarılmalı ..
özel hastanelerde sosyal güvencesiyle giden hastaların muayneleri asla uzun sürmez,
öncelik her zaman nakit para ödeyenindir.
bunun yanında yıllarca normal bi apartman olarak kullanılan bir binanın aniden özel hastaneye dönüştüğünü görebilirsiniz. çevre güvenliği için izolasyon sıfır yani.
dünya para verip muayene olunulur , üstüne bir dünya daha para verip tahlil yaptırılır sonuçta hastaneye gitmenize neden olan diz kapağınızda ki ağrı için "yorgunluktan"dır. diyerek teşhis koyma becerisine sahip doktorları vardır.

not: sonrasında devlet hastanesine gittim muyane oldum romatizma çıktı .
güncel Önemli Başlıklar