bugün

terörle etkin mücadele amacıyla 24 yıl önce kurulan, doğu ve güneydoğu kırsalında terör örgütü pkk'ya dönük büyük başarı sağlayan kuruluştur.
özel harekat elemanlarının ülkücülerden oluşturulduğu yolunda, eleştiri konusu olan bir gerçeklik vardır.
ancak şunu da hesaba katmamak anlayışsızlık olacaktır: pkk ile mücadele edecek özel polisler başka hangi eğilimden tedarik edilebilirdi? solcu, liberal, dinci ve ya futbolcu genç mi , gönüllülülük gerektiren savaşçılığa talip yahuy aday olacaktı?
osman pamukoğlunun kitabında dağdan kaçtıklarını yazdığı polis teşkilatının birlikleri.
tüm dünyadaki kontrgerilla örgütlenmelerinin türkiye'deki şubesidir.
türkiye, ikinci dünya savaşından sonra tercihini emperyalist dünyadan yapmış ve nato'ya girmiştir. nato ülkeleri emperyalizmin savaş makinaları olmalarının gerektirdiği şekilde, sosyalist bloğa karşılık olarak, 1950'li yıllarda italya'dan başlayarak üye ülkelerde gizli Özel Harekat daireleri kurmuştur.
Gladio adı ile anılan bu birimler ülkelerdeki devrimci sol hareketler başta olmak üzere her tür muhalefete karşı bir önlem olarak oluşturulmuştur.
dışarıdan görüldüğü gibi birşey değildir özel harekatçı olmak. doğudaki terör olaylarından etkilenmiş koyu milliyetçi kişilerin dahil olduğu askeri bir üstür. teröristlerin en çok tırstığı askerlerdir özel harekatçılar. onlar terörist yuvalarında bir köpeğe bile daha fazla sevgi gösterirler, ama orada biraz değil fazlasıyla manyak olmak gerektiği için onlar da manyak olmuşlardır. kendilerindenden haberdar olmayanların inanamayacağı kadar yoğun çalışmaları vardır yaptıkları spor egzersizi akıl almazdır.

hayatında doğru düzgün spor yapmamış milli duygularıda fazla olmayan hiç kavgaya bulaşmamış birisinin psikolojisiyle bu kişilerin psikolojisi ve sağlamlığı alakasızdır. bu adamlar ortalama 500 operasyon görürler yaptıkları en iyi şey terörist öldürmek ve bunu da çok iyi yapar ve anlatabilirler ve size yalan gibi de gelebilir. bir tabur askerin yapamayacağı operasyonu tek başına yapabilir. ki yapmıştır eğer doğuda askerlik yapanlarınız var ise denk gelmiş görmüş olabilirsiniz.

bir de bunların yakın arkadaşları vardır, bordo bereliler devamı sat, sas olarak gider. dünyanın en kuvvetli askeri kuruluşudur "özel harekat" çılar *
jandarma özel harekat birlikleri ise desteğimizi kazanan kişilerdir. özel harekat polisleri konusuna gelirsek, kontrol etmediğiniz herşey tehlikelidir. Güvenmek iyidir ama kontrol etmek daha iyidir. siz adamları dağa bırakıp, git bu teröristleri yok et diyorsunuz ama kontrol etmiyorsunuz. sonuç ortada.
teröre ve teröriste göz açtırmayacak, onların kökünü kazıyacak, kahraman vatan evlatları.
geri dönmeleri birilerini ciddi derece korkutan birlik. neden? dağdaki orospu çocuklarına o kadar çok gönül veren şerefsiz var ki artık etrafımızda, bir şekilde bir tedirginlik var. geri dönerlerse ülkenin bozulacağı falan yok. çetecilikten faili meçhul cinayetten bahsedenler az bir o bölgedeki olaylardan da bahsetseler ya? güllük gülistanlık bir yere gönderilmedi bu adamlar.

bu yazdıklarım şu anlama da gelmesin. eski sistemle şimdiki sistemin farkı olacaktır. ben geçmiş için konuştum, ne akp'liyim ne de polisi sevdiğim var.

bunların geri dönmemesini kimler istiyorsa onları dikkatle izlemenize gerek yok. çoğunun rengi bellidir.

edit: terörün artmasını özel harekata bağlayacak kadar küf beyinliler bile varsa daha ayrıntılı yazmama hiç gerek yok. sanki bu adamların görev yaptığı yer alice harikalar diyarıydı da bu adamlar bu hale getirdi. aramızda birileri ya propaganda heveslisi ya da aptal. bence ikisi.
bir zamanlar pkk 'yı silmiş bitirmiş bir ekipti. efsanelerdi. olayı kökünden çözmüşlerdi. fakat ihtiyar hafızam beni yanıltmıyorsa 28 şubat darbesinden sonra kaldırıldılar. belki şuan bir yerde radar pususu kurmuş trafik canavarlarını yakalıyorlar. bu ülkede sorgulanacak çok şey var.
aralarında kürt olup olmadığını merak ettiğim aslan parçalarıdır.
vakti zamanında bizim mahallede oturan bi abinin de aralarında bulunduğu örgüt. abi diyorum zira yaşı bayağı büyüktü benden. ama işte o yaşlarda platonik takıldık karşılıklı bayağı, sonra o tunceli'ye gitti falan. öyle de bir hikayem vardır işte.
aralarından biri de arkadaşım olup doğu ve güneydoğuda verilmesi gereken cevabı vermeye giden yürekli insanlardır.
jandarma özel harekat. hastasıyız.
türkiye bu konuda yetkindir. ankara gölbaşında sırrım gibi babayiğitler yetişmektedir, dualarımız onlarladır. ancak şu bir gerçektir ki rusyanın spetsnaz birlikleri, amerikan seal komandolarına taş çıkartacak cinstendir. şahsımızı övmekten özellikle imtina etmekle beraber, birebir mücadelede bulunduğumdan, kondisyon bakımından ya da gayrı nizami usül bakımından çok iyi olduklarını söylemek gerektir.
tekrar aktif bir şekilde değerlendirilmelidirler.
terörle mücadelede yeniden aktif hale getirilmişlerdir, doğru bir karardır. zira 3 günde 51 pkk'lının canını almışlardır. aynen devam..

http://haber.gazetevatan..../SosyalMedya#.UDjNV8HN8Rk
şemdinli de teröristleri anında yakan Türk timi.
Allah yardımcıları olsun.
polis teşkilatının ve türk halkının göz bebeği, teröristlerin ise korkulu rüyası ve cellatlarıdır.
askerliğimi yaptığım ilçede gece nöbet tutarken, yanımıza gelip şafak muhabbeti yaptığımız abiler. m16 dürbünlü fenerli tüfekleri vardır. benim elimdeki g3 e takoz demişlerdi... bende dayanamayıp, senin elindekinden daha iyi benim silahım diye gaza gelip cevap vermiştim falan... işte bunlar hep seks ya. adam özel harekatçı, jandarma er ayştayn olarak silahları bile karşılaştırdığım yıllar hey gidi hey..

tanım: yeşil üniforması ve m16 tüfeğiyle devriye atan karizmatik abilerdir.
(bkz: jandarma özel harekat)

(bkz: polis özel harekat)
özel hareketler yaparlar. * *
candırlar.
henüz meydanlarda görmediklerimizdir. meydana indiklerinde kimin yanında yer alacakları belli olmaz basbakan, validen de korkmazlar. hepsi aslan parçasıdır.
Allah yardımcıları olsun dediğimiz polis teşkilatımızın göz bebeği koruyucularımızdır. Kelle koltukta vazifelerini yapmaya çalışırlar. ortamları da gayet samimidir. Filmlerde izlediğimiz gibi esprili diyalogları olur üstleriyle aralarında. Hiyerarşinin en az işlediği polis birimlerinden biridir. Herkes reyizdir.
dün gece evimin önünde otururken emekli bir üyesinin karşıma çıktığı birim. Bana yakınlarda bir büfe adresi sordu. Bende gidiyorum birlikte gidelim dedim. Hareketlerinden doğuda çok zor anlar yaşadığı, hatta akli dengesinin bir kısmını yitirdiği açıkça belli oluyordu.
Sigara ikram ettim almadı, yol boyunca mensubu olduğu teşkilata ve orduya küfür etti, sebebiyse genç ve eğitimsiz askerlerin dağda teröristlere yem olarak gönderilmesi. Sonra ayrıldıktan sonra durup düşündüğümde, adam haklıydı. Deli sanmıştım lakin birçoğumuzdan daha akıllıydı adam.
Nereden nereye dediklerimdir.