bugün

liseliler bilmese de unutulsa da vardı böyle bir dönem
otobüse girişte solda oturduğunda kendi göğüs hizasına gelecek boyda terlemiş mavi gömleğinin koltuk altını göstermek veya ferahlatmak amacıyla iki yana açacak kadar genişliğe sahip bir masaları vardı
öğrenci sevmeyen boş vakitlerinde bozuk paralarla oynayan meşhur arkalardaki o sır dolu boşluğu gören abilerimizdi
ruhları şaad olsun.
Edit:çatalca ve silivri istikametine giden otobüslerde hala var olan durummuş özleyenleri silivriye alalım.
-hala var olan dönemdir.
Cebinde sadece otobüs bileti bulunanları sinir eden dönemlerdir.

Arkadaş belediye otobüs biletim var ve param yok, beklediğin numara gelir ama özel halk otobüsüdür, para olmayınca binemez, mahsun mahsun belediye otobüsünün gelmesini beklersin*
özlenen dönemdir.
silivri ve çatalca istikametine giden otobüsler bu geleneği hala devam ettiriyor.
çocukken boyum kısa olduğu için biletçiye yakalanmadan sıvışır kör noktalarda yerimi alırdım sonra şoför freni bi koyardı hoop ben en öndeyim muavinle burun buruna gelmişim, o frenler neydi öyle arkadaş.
Özel bölmesi vardı, oradan para verip geçerdik, hey gidi günler hey. Yanlış hatırlamıyorsam takım elbise giyerlerdi.
öyle bir anlatmışsınız ki okuyan da 20-30 yıl önceki dönemden bahsediyorsunuz sanacak. sadece 2 yıl önceki dönemdi lan bu. özel halk otobüsleri de belediyelerin akbil veya şehrin kendi belediye otobüsü kartına geçiş yapınca muavinler postalandı.

dönem değil, sadece 2 yıl öncesine kadar uygulanan sistemdir.