bugün

Birde bunların kız versiyonu vardır. Muhabbet etmeyi seven bir insanım ve insanlarla tanışmak hoşuma gider. Sevgili konusunda seçici bir insanım yanı kız istese bile olmuyor çoğu Zaman. Bir kıza bir konu Hakkında yazıyorum kardeşim diyor. Lan Kezban çapın mıyım ben senin.
hucurât süresi/10 ayette belirtilen "müminler ancak kardeştirler"den yola çıkarak söyleyen, müslüman ana ve babanın elhamdülillah müslüman evladıdır.

Bunda art niyet arayanlar, "kişi kendinden bilir işi"den yola çıkarak yorum yapanlardır.

Ben de bunlardan biriyim. Şuradan sokağa çıkınca, insanlara yaşına göre hitap ediyorum.

Yunus'un da dediği gibi, "yaradılanı seviyoruz, yaradandan ötürü"

burada da entry okurken kişiye göre muamele yapmam. Yazar haklıysa, "adam haklı" deyip artımı, haksızsa "la bi siktir git" deyip eksimi veririm.
diğer arkadaşlık sözcükleri ona göre basittir. Gerçi bunu yaparak basit olmayan "kardeş" i de basitleştirmiş oluyor.
ızmirde bolca bulunan tiptir ayrıca (bkz: birader).Ama sorun yoktur oğlum diyenlere göre çok daha makbul bir hitap seklidir.
annesinden şüphe etmek gerekir bu kadar kardeş nerden gelmiştir.
sadece işi düştüğünde yanınıza gelen tip.
ortamlarda herkesle iyi geçinen çıkarcı yavşak tiplerdir.
kardeşim kelimesinin sıradanlaştırılmasından dolayıdır. ben kendi öz kardeşime her zaman ismiyle hitap ederim ve çoğu zaman oğlum derim. ama öyle "olm çok güzel yeaa" oğlumu değil. bir babanın oğluna seslendiği şekilde oğlumdur o. ve bu aramızdaki bağı daha da çok kuvvetlendirir.
samimiyetsizliğin dibine vurmuş kişilerdir, öz kardeşlerine kardeşim demezler, elin oğluna, kızına kardeşim derler.