bugün

martılaaar, martılaaar..

eheh felsefi bir anlam yüklemeyin hemencik. zamanında avrupa yakasında volkan medyum kılığında ''martılaaaar martılaar'' diye çığırıyordu aklıma geldi birden. başlamadan hakikatlere, iki şarkı verelimde kulak pasına fitil niyetine gelsin.

tv on the radio- love dog

a tout le monde ( osaka )

en son yazıda dedik değil mi hacı başkan ?

insanlar kazıya kazıya ressam, kazına kazına resim olurdu diye.
bazen çerçeve kadar değerli bile olamaz burayı atladık.

en güzeli uzak olanı diyelim, zamanı geldi çıkartın pasoları ütopyaya gidelim.

her zaman en büyüğü che'dir. che kimdir diye sorsanız yüzde doksan devrimci der. gerçekten devrimi che yaptı zannederler. senin che'ye ne castro'ya saygın falan kalmaz. sırf insanlar seviyor diye mutanta dönüşen terliksi hayvanları görünce tiksinirsin. bu olay bir çok örnekle desteklenebilir. atatürk'te kurtuluş savaşını tek başına kazandı zaten.. putlaştırmaya devam gerçek yobazlar sizin yüzünüzden bunalıma giriyorum.

her zaman en güzeli incir reçeli değildir, genel de senden uzak olandır. basit bir örnekle ölen bir kişiye duyulan sevgi gibidir. her gün anne babanız sizden kan alırken, hayattaki son nefesleri sizin bir ömürlük nikotininiz olması gibi.

en çok sevilen seni siklemeyen sevgilidir. ne kadar sevseniz de sizin bıraktığınız pelin su sizi üzmez, sizi bırakan kezban içinizi yakar. pelin su'nun ayrılık sonrası kıvırmalarına gülersiniz, kezban gözünün önünde yeni sevgilisiyle öpüşünce sadece ağlamak istersiniz. olay kezban'ı sevmeniz değildir. burda biraz ego'da girer işin içine. sizden başkasının onu mutlu edebileceğine inanmazsınız. resim olursunuz kazına kazına.doğru demişin be hacı başkan.

en güzel çikolata arkadaşın avrupadan getirdiğidir. sidikli hans bakkalından aldığın çikolata en iyisidir. çünkü o avrupadan gelmiştir. şekline toz değmesin, fakirler merak etsin diye kurtlu olsa bile yersin.

her zaman en güzel meslek sana en çok puan gözükendir. çünkü senin sikik beynine öyle sokmuşlardır. ananız ben sizi kimseyle kıyaslamıyorum der, ama bilge su senden yüksek yapınca 3 gün yemek vermez ya o misal. her zaman ben istediğim mesleği yapıcam dersiniz. öss sonrası işler öyle değildir puan neyse o hacı başkan kaçarı yok. sözler tuzla buzdur. buna tükürdüğünü götten almak derler.

bazen en uzakta gözüken şeyler dibinizdedir.
genelde size izin vermezler
benim hiç kazanan tanıdığım olmadı
aslında herkes çok kazandı
hiç kimse kazandığıyla tatmin olmadı
açgözlülük diyorlar buna hacı başkan

her zaman daha uzağı vardır
farazi hakikatler bitmez
bazen tükenir
bazen ümitlendirir
bazen sevindirir
sahi konu neydi ?
uzak olan mı cezbediciydi
lan zaten herşey uzak
her zaman bir şey uzaktır
5 yaşındayken lise çok uzaktı
şimdi lisenin bitmesi uzak
sonra finaller uzak
her zaman uzaklar vardır hacı başkan

maksut ki mahalde yarasın şifa niyetine,
demedik mi ?
hayat yarım kalmış bir cümle diye
cümlenin sonu bile uzak.

başka bir bakış açısıyla aslında uzak falan yok. bin kere dedim. sığırizmin hayallerin pijamasıyla güne başlaması sıkıntı. sadece bir yerde saltanatın sürer, sıcacık yastığında. kışın en çok üşüdüğün yer bazen tek gitmek istediğin yer olur. sen bunu uyandığında sürdürürsen sen sike yan basmışın hacı başkan.

hep kaybedilen maç sonrası bir daha maça gitmem diyenler, sonraki maça ilk bilet alanlardır.
artık sevmeyeceğim diyen hakan peker'ler bu sefer ayrılmayacağım diyen en büyük aşkzedelerdir.

bazen dediklerini yapanlardır
anlık sinirine hakim olamayanlardır
aşkına sadık kalıp, sikine takılmayanlardır
bazen her şeyi uzakta arayıp dibinde bulamayanlardır
hayallerde yaşamak güzeldir
lakin yaşarken hayallere kapılmamak ana hakikattır.

i̇nsanın en büyük kaybı kibiridir. kendi büyük görmek, olduğundan daha fazlasını istemek sizi üzmekten başka bir sike yaramaz.

sen asilliği ingiltere kraliyet ailesinde ararsın ama benzin seni edrine'den ileriye götürmez.
belki portakal güzeldir ama gün gelir miden ördeklisini kabul etmez.
sen pink floyd istersin, yaşadığın yıllar roger görmene izin vermez.
toplum sana her türlü fırsatı sağlar gelir serdar sana söyler, umarım bir daha söylemez.
sen adriana tipli kızlar umarsın, mahallenin en sevilen kızı seni tatmin etmez
gece gözünde kalan yaşlar akmadan turuncu'ya çalar, kalbin orda kalmasına izin vermez.

aslında biraz umduğumuzdan çok bulduğumuzu beğensek,
herkes mutlu olur bizim laz bakkalda bunu istemez.

hacı başkan çok uzattık bitirelim hafiften
bu aralar ne ben neşeliyim ne kırmızıekoseler.
bizim kurduğumuz hayaller kadar sözümüz var
biz hayaldünyamızı aştık, vay arafta kalanların haline.

artık yaşadığından zevk alma vakti, lakin güzel şeyleri biraz bulması zor
uzakları unutma zamanı, acı iyi değildir hele evde sadece çay varsa.
bizden uzak olanlar güzel değildir, hayaller izafi ve acı vericidir.
en azından bu cümle sizin bir sonuca varmanızı kolaylaştırır.

sensin tek ümidimiz hayali dünyalar, bugünlerde pek buralardan hayır yok.
birazcık pilot olmak beyin hücremden başkasını üzmez.
öyleyse ümitler sende;

çıldırt bizi başkan, çıkart bizi baştan..

çok uzaklara kapılmamanız, sigarayı bal eylemeniz dileğiyle..

not: sendeki asilliği kraliyet ailesinde bulamadım beşiktaş

http://birkibrityak.blogspot.com