bugün

Şu meseleyi bir ele alalım artık, öylesine kendini denemek için falan filan üniversite sınavına girmek nasıl bir kaşarlıktır lan o çocuk lise dönemi boyunca hazırlanmış yetmemiş 1 sene üste dershanelere gitmiş paralar zamanlar harcanmış kafa patlatmış sen evet sen o keyfe giren arkadaşım senin keyfiyetinle o çocuğun sıralaması düştü sen o kendini denemek isteyen öğretmen olmuş olan arkadaşım siktirgit dersini anlat insanların götü çıkıyo düzgün bir okul okumak için gelecek kaygılarından bahsetmiyorum bile sen gitmiş kendimi denemek adı altında haklarına gir insanların oldu amınakoyim sizin keyfiniz egonuz tatmin olsun diye o çocuk belki sıralama yapamicak haliyle istediği hakettiği bölüme giremiyicek. O yüzden okuyamacaksanız meslekte yüksek vs yapmayacaksanız denemek olsun diye keyfe olsun diye zaten bombok olan bi sınava giripte insanların hakkına girmeyin emi amınakoduklarım..
boğaziçiliyim sırf ergenlerin morali bozulsun diye son 1 hafta tekrar yapıp saplayıp çıkıyorum.
Tercihlerde sıralamanın +-15 k olan yerleri yazarsın olur biter. Tatava yapma sana mı girdiler sanki.
eğlencelidir.
oh tasa yok stres yok. misal ben tvde yarışma programına katılmışçasına zevkle cevapladım soruları. sonuna kadar kaldım. bütün soruları incelemeye çalıştım.
o lise hayatı boyunca hazırlandı dediğiniz ergenlerin yarısı saat 12:30 olur olmaz salonu terk etti. sırf dışarda umutla dikilen ana babaların hatırına insan oturur 1-2 soru daha yapmaya çalışır.
yok abi. gençler gerçekten çok rahatçı ve tembel oldu. nasılsa fedakar işçi babaları çift vardiya çalışıp kıytırık puanlarla girdikleri özel üniversitelerin parasını ödüyor.
bir de kimin sınava gireceğine salça oluyorlar.
hayat mücadelesinin daha başında böyle mızıklanmaya başlarsanız gerisini görünce bayağı bir şok olacaksınız demektir.
Kimsenin hakkına girmeye gerek yok arkadaşlar sınava girmiş bi arkadaşınızdan rica edip soruları görebilirsiniz elinize ne geçiyor anlamıyorum hem boşa para veriyor hem de milletin sinirini bozuyorsunuz sıralamadaki oynamalar insanı gerçekten geriyor sen girmesen o girmese herkes asıl sırasını görse ve ona göre tercih yapabilse doğru tercih doğru meslektir ve herkes yerinden memnun olsa dünya daha yaşanabilir ve güzel bir yer olmaz mıydı ? Amma abarttın demeyin lütfen bu sınav yüzünden her yıl birilerinin hayalleriyle oynanıyor. intihar edeni bile var. Gerçekten tercih yapmayı düşünüp girenlere sözüm yok.