bugün

az önce yaşadığım hadisedir. gözlerim karardı, buraya kadarmış dedim. tuvalette ölmenin utancını yaşadım bir an. cenazemde bıyık altından bok yoluna gitti esprileri yapilacak diye hüzünlendim. hep bunlar 1-2 saniyede oluyor. tam dengemi kaybedip klozetten düşecekken taharet musluğuna tutundum. kaba etime vuran soğuk su hayata döndürdü beni. Velhasıl çok boktan bir akşam bu akşam sözlük.
çok sıçıldığına delalet eden durum.
beyin kanamasına yol açabilecek bir durumdur. Fazla ıkınırsanız beyninizde anevrizma olayını yaşamanız mümkündür.
Tuvalet yolunu günlerce bulamayanların temel sorunudur.
Basurlu götte aşırı kan kaybı sonrası olabilecek durum.
resmen boşaldığına delalet. adam öyle böyle sıçmamış harbi sıçmış. sen bi doktora git koçum dalak malak bi kontrol ettir. bari onlar bok yoluna gitmesin.
(bkz: aman tanrım didim)
öyle bir entry ki kahkahalar attım.

sağol yazar, iyi ki sıçtın.
ıkınmaktan dolayı diyafram kasılır, akciğerlerdeki hava dışarı çıkmaya çalışır fakat dil kökü geriye düştüğü için akciğerlerdeki hava dışarı çıkamaz bu yüzden boğazda basınç yaratır* ve beyne giden kan akışı yavaşlar. bu yüzden baş dönmesi yaratır.

edit:

(bkz: @entel manda)

--spoiler--
dinlenir vaziyette iken kalp hızını ölçmek lazım.

--spoiler--

tansiyonun nabız ile alakası yoktur, tansiyon kalpten pompalanan kanın atardamara yaptığı basınçtır. basınç azalır, yani elini bileğine koyduğunda nabzını hissedemezsin.
ıkındığınız zaman nabız düşer. eğer zaten düşükse iyice düşeceği için fenalık yapabilir. önce dinlenir vaziyette iken kalp hızını ölçmek lazım.
(bkz: tansiyon düşünce sifonu çekmek)