bugün

dizideki 5 yaşındaki osmandan ve denizden , 70 yaşındaki hasefe nineye kadar her insanın buram buram aşk yaşadığı dizi.
hele cemile maşaallah , hiç kocasız kalmadı. biri gitti biri geldi .
zaman ne çabuk geçmiş dedirtendir.
Babamın küçük Osman sevdası yüzünden baştan sona izlediğim tek dizi. Cemile' nin ailesini ayakta tutmaya çalışması, mete'nin 'yakarım burayı Ali kaptan' çıkışları güzel diziydi.
hikayesi gerçek yaşanmış olaylardan alınmış . evet o dönemki siyasi olaylar besbelli gerçek ama karakterler de gerçek hayatın içinden .
dizinin tümündeki olaylar karakterler osman'ın yani dizinin yazarı coşkun ırmak'ın ve eşinin yani dizideki selma karakterini canlandıran gülizar ırmak'ın ailesindeki olaylarmış. coşkun ırmak ve eşi kendi ailelerindeki hikayeleri birleştirmişler ve sonuç bu dizi ortaya çıkmış.

her ailenin yaşanmışlıkları , türlü hikayeleri vardır. ama asıl marifet bunları kelimelere dökmek, anlatmak , yazmak, kurgulamak ve tabii ki sunmak .
bu müthiş yeteneğin bende de olmasını isterdim.
Erkin korayın en dinlendirici parçalarından bir tanesi.

Uzun yolda iyi gideceğini düşünüyorum, hiç denemedim.
görsel

Dizinin tasarımcısı ve senaristi coşkun ırmak, küçük Osman'ın kendisi olduğunu ve kendi hayat hikâyesinden yola çıkarak diziyi hazırladığını anlattı.

https://www.milliyet.com....cadde/osman-benim-1434454
erkin korayın şarkısıdır. aynı adda bir dizi de vardır.
Öyle kolay geçmiyor aslında ,o zamanları yaşayanlara sormak lazım.
anlamazsın.
Erkin baba ve çelik yorumu süperdir.
Anlayamazsın.
Zaman geçse de bıraktıkları geçmiyor.
allah rahmet eylesin.

öyle bir geçer zaman ki dediğim aynı ile vaki
öyle bir geçer zaman ki dediğim ayni ile vaki
birden dursun istersin seneler olunca mazi
öyle bir geçer zaman ki...
Güzel şarkı. Dizisi de güzeldi.