bugün

hocalarının garanti dediği yeri kazanamayan yazar kişisinin istemdışı arkadaşına söylediği cümle, iç burkar. sonra çenesi titrer, boğazında bir şey düğümlenir. gözleri dolar. zaten başı ağrıyordur, 2 saat olmuş. hala ağlıyor..

"eskişehirden bana ne getircen *"

burnum akıyo lan. * *

edit: gelir diye hatta gelsin diye yazılan yerin gelmeyebileceği. ösym'ye akıl sır ermiyor vallahi.
Gelmez diye yazilmayan yerlerin yazilsa gelebilecegi. Saglik olsun. 2013 tercihlerinde gorusmek uzere.

(bkz: Bu da mı gol değil)
sınav zamanı verilen kursun kalem. sırf bu yüzden kpss'de süre sıkıntım oldu. çürük olm verdiğiniz kalemler, kalem mi açacaz soru mu çözecez allahsızlar !
'bu yıl en az 3bin kayar' denilen sıralamanın on kişi bile kaymaması, yakın arkaadaşın gelir diye kendisinden sadece 200 kişi yukarda olan yeri tercih etmesi ve yerleşememesi.
saat 2buçuk olmuş, arıyor beni ağlıyor hala. 'içimde garip bir boşluk var anlatamam' diyor, ne dersin buna şimdi sen? hepimizden çok hakediyordu gitmeyi.
arefe gunu yerlestirme sonucu aciklamasidir.

simdi genc kardeslerimizi mahalle baskisina gark ettiler. ne yaptin sorusuyla taciz edilecekler.

universite ogrencisi bir birey olarak yerlesememis insan huznunu bu bunyeye yerlestirdiler daha ne yapsinlar.
bayramdan önce açıklayarak,bayramda el öpmeye gidecek olan yerleşememiş gençlerimizi kahretmişlerdir.
Kesin dediğin yerin ikinci öğrenimine girersin. Bu üzer seni ve arkadaşlarını ararsın birde ne göresin millet son tercihine zor yerleşmiş. Sonra sevinsen mi üzülsen mi bilemezsin için burkulur.
çok eskiden kalma bir detaydır. internetin daha gelişmediği yıllar... ösym başkanı fethi toker'in bile bilim teknik dergisinde internet makaleleri okuyup "bu ne ki amınım" diye iç geçirdigi zamanlardan bahsediyoruz. evden işyerine (işyeri dediysek bildiğin nazı kampı gibi despotca bir yer) telefonla haber gelir.

anne: oğlum öss'den sana mektup geldi
oğul açtınız mı?
anne: yok açmadık.
oğul: büyük zarfmı küçük zarfmı.
anne: küçük zarf.
oğul: (iç ses: hay amını avradını zürriyetini...)tamam anne önemli değil aksam gelir bakarım.

teeee işte o zamanlar büyük zarf bir üniversitenin bir bölümünü tutturduğunuz anlamı taşır; küçük zarf ise tuttuğunuzun üçün biri olduğu anlamına gelirdi.
saat olmuş 3 hala açılmıyor.
benim gibi zeki ve istediği yeri kazanabilen insanlar için olmayan detaylardır. zekanız ve çalışmanız oranında isteyin amk şimdi 600 lira maaşla ferrari almaya gidersen için burkulur tabi realist ol ona göre çalış kafan basmıyorsa da hayal kurma. sınavda talihsizlik yaşayanları tenzih ederim.
sizin için çektirdiğim fotoğrafın üniversite kimliğimde ve sayfamda kullanılcağını keşke daha önce haber verseydiniz. ağzımı o kadar açmazdım en azından...
bizzat kendisi.
yıllardır "götümü ye" dendiği halde kimsenin götünü yememesi ciddi manada insanın içini burkuyor. milyonlarca genci bu hususta kırdığı için ösym'yi eshefle kınıyorum.
iki olay yaşadım bununla ilgili.

birincisi : arkadaşımla bir heves sonuçlarımıza bakıyoruz. arkadaşımın sonucu gözükmüyor. diyorum ya bi hata olmalı deli gibi ösym'yi arıyoruz bir yanlışlık olmalı diye. ta tam! arkadaşım sıfır çekmiş. e o zaman yaz oraya 0 diye ! yazz! kalp kırmamak adına mı yapıyorsun bilmiyorum ama böyle daha çok burkuyorsun insanları.

ikincisi : istenilen bölüme girmişsin ya da girememişsin her neyse kazanmışsın. telefon çalıyor en yakın arkadaşlarından birisi. nereyi kazandın diye soruyor, söylüyorsun, ona soruyorsun.kazanamamış hemde başarı sırasına göre yaparken tercihlerimizi 'oooo kesin burdayım ' gözüyle baktığı yeri kazanamamış. ne diyeyim, beni alma onu al yarabbi!!

böylede oçsun be ösym! tanrı gibisin, sınavı yapıp sonuçları açıklayıp kahkaha atıyorsun! yeter!
test neyim soru çözerken; kesin yanlıştır diye bir köşeye attığın şıkkın doğru çıkması.
güncel Önemli Başlıklar