bugün

öss ye hazırlanırken o an içinde bulunulan psikolojiyle dinlenen şarkılardır.

evet, gene bir anket başlığı ama olsun bir tane de biz açalım, nolur yani? hem var böyle bir şey amına koyim. en azından benim için.

sınava hazırlanırken ki halimi hatırlıyorum da ki sınava hazırlanmam şubat ayından sonra başlamıştır, insanlıktan çıkmışım lan. o nasıl bir ergen psikolojisidir anlamış değilim. herkes gibi ben de istanbul hayali kuruyorum. istanbul'da güzel bir mühendislik kazanıcam, kurtulucam bu küçük, iğrenç şehirden tripleri... o istanbul ki giden ortamın kralını yapıyormuş, karısı kızı gırlaymış. hem bunun geleceği var, öyle ya, iyi bir mühendislik okuyacağım neticede. işte o zamanlarda çilekeş'in ardıma hiç bakmadan şarkısı dilimden düşmezdi benim. siktir olup gidicem, ardıma da hiç bakmıcam, takılcam istanbul'da hayalleri. bir kere ardına hiç bakmadan nereye gidiyorsun yarrağım? pis ergen, hani bunun ailesi, şusu busu. sen kimsin lan, 18 yaşında bebesin. ağzına yakışmıyor, eğreti duruyor ağzında ama söylüyorsun işte.

sonra ne mi oldu, istanbul derken bursa çıktı bize. iyi mühendislik derken, şu an puanı çok çok aşağılarda olan bir mühendislik öğrencisiyim.

bu günlerde aynı şarkıyı gene çokça dinliyorum, üniversite de bitiyor çünkü. ama biliyorum ki gene sike sike o arda bakılacak arkadaş. gidemeyeceksin çok uzaklara, bakacaksın ardına.
cengiz kurtoğlu-gece olunca.
hakan taşıyan - sen uyurken gideceğim

ibrahim erkal - adını kahpe koydum
sagopa kajmer - bir pesimistin gözyaşları
mustafa küçük - onursuz da yaşayamam
hakan taşıyan-gözünü toprak doyursun.
ismail yk - allah belanı versin*
candan erçetin - yalan*
Tüm zeki müren şarkıları( integral'e , türev'e iyi gelir bir de kötü deneme sınavı sonuçları için yine Zeki Müren'den (bkz: Kahır Mektubu) )
hakan altun - fenalardayım

rafet el roman - bu gece çok şanslıyım
müslüm gürses olmadı yar
Megadeth - Peace Sells But Who's Buying
şakir öner günhan - zühtü
kardeş türküler-rındike
(bkz: another brick in the wall) *
erol büyükburç - ateşle oynama
fusun önal-ah nerede vah nerede
abuzer kadayıf-yeter
mustafa keser - tutku
muzoyu dinlemek en iyisidir.
athena dinlemek insana gaz verir. mutlu eder.
yalın bir şarkı sözünde-git patlat bu kafayı şimdi.
piano & keman eşliğinde beysun yıldız çok iyi gelir.
sözlü ve çok hareketli olmamasına dikkat edilmelidir.
(bkz: öss ye çalışırken bir süre klasik müziğe sarmak)
arada mola verince "kreş - daha hızlı" dinlenip geri kalan kısma bir gaz alınabilir.