bugün

umutu olmayan ancak yumurta kapıya dayayınca aklı başına gelen rahat öğrenci tipidir.
eğer daha önce hiç çalışılmadıysa beyhude bir çabadır.
o iş "ouuuaaavvv.. çok uykum geldi otobüste bir göz atsam yeter.." e kadar gider.
(bkz: 1 saat baksam yeter)
en kötüsü için;

tus' a son akşam çalışmak.
nasa dan bir yetkilinin kapınıza gelip, ''-cengizcim, ben yüzbaşı albırt yarın seni ilk mekikle mars a gönderiyoruz'' demesi üzerine sizinde ''-olur abi'' demenizle denk eylemdir.
yok artık ebenin amı ali sami denilecek durumdur. yumurtanın kapıya geldiği anda öss'ye çalışmak demek, öss emeklisi olma yolunda bir adım daha atmak demektir.
son gece zaten heyecandan uyunamayacağından oturup tekrar atmak iyi bir düşünce olabilir. ertesi gece telafi edersin uykuyu ama geçen yılların telafisi olmaz.
öss ye taze bilgilerle girmeyi hayal etmiş insan modelinin yaptığı eylem .
kişinin hassas bedenini yoran bir eylemdir. zahmet olmuştur. ne gerek vardır. öss den sonra çalışsan da olurdu.
son gece kendisine vahiy yoluyla cevapların geliceğine inanandır. kitap 5 dakika bakılıp kapatılır nasılsa bu akşam rüyamda görcem oğlum ben cevapları ehehehe diye sevinip yatılır.

(bkz: umudunu kaybetme kuşum)
(bkz: eksik etek)
"çalışsam ne olucak bu ülkede üniversite mezunları da iş bulamıyor" un bir üst leveli..
fena fikir gibi durmuyor. şaka bir yana geçen sene bir hafta kala iki üç test çözerek girdim. sözel birde derece bile yaptım (kırkbirbinlerdeydim).sınavdan önceki son, cuma günü bir dersaneye gidip rehberlik hocasına, hocam pazara sınava gireceğim bu söz 1 sayısal 2falan ne ayaktır bi anlatıverin hele hangisini yapacağım diye sordum. zavallı kızcağızın suratını görmeliydiniz.
(bkz: çocuklar bunu evde denemeyin)
zaten test deyip hiç sallamamaktan iyidir.
bunu yapan insan sınavın test olduğunu görünce çok rahatlar.
(bkz: umut sarıkaya)
muhtemelen üniversite okumanın sonlarda yer aldığı bir tercih sıralamasına sahip bünyenin yapacağı acele iş.*
rüyada össye girilmesinin akabinde yapılacak olaydır.
geleneksel türk öğrenci tipinin eylemidir. savunulasıdır.*
işe yaradığı test edilip kanıtlanmıştır. son gece 10 dakikalık bir coğrafya çalışmasıyla bir soru kurtardım. artık basınç konusunu seviyorum.
üniversite ile birlikte üniversitedeki sınavlara da hazırlanan öğrencidir.*
en güzeli.zaten tembelsen çalışmaya niyetin yoksa 2-3 ay çalışmayla* kazanamazsın üstüne birde yaratıcılığını körertir.He ama çalışkansan... bilemiyorum o konuda pek tecrübem yok aslında.
ben sabah kalkıp çalıştım şahsan. matematikten, fenden fullü de çaktım paşalar gibi.
nostaljidir, öss mi kaldı amına koyim.
extreme versyonu için (bkz: sabah erkenden kalkar çalışırım)
güncel Önemli Başlıklar