bugün

öss kalkalı henüz 3-4 sene olmuşken o kadar da efsane bir nesil değildir bu nesil.
üniversite son sınıf veya mezun olan her nesil efsane olsun o zaman amına koyim?
(bkz: sözlük beni efsane yap)
son öss ye girmiş biri olarak, mantıklı bir sınav olduğunu düşünüyorum.

şimdi sistemi sikip attılar.
Okulunu bitirmiş, işini gücünü kurmuş, ama hala Çoluğa Çocuğa karışmamış nesildir, zira iÇindeki 90'lar ruhunu büyütememiş, kendisi hep Çocuk kalmıştır. Ha bir de Ales'e hazırlanan efsane nesil olma yolundadır.
şimdi de kpss'ye hazırlanıyor olabilir nesildir. yerleşmiş olabilir de.
testler bitmez.
bu arada söylemeden edemeyeceğim bu paragraf sorularında o uzun uzun paragrafları yazan orospu çocuğu kimse ellerini kırmak lazım yavşağın. nereden sıçıyor o kadar paragrafı it oğlu it
o sınavın adı öss dir. lys, ygs falan ne lan. yarrak kürek isimler.

matematikten 45, türkçe'den 45, sosyal'den 45, fenden 45 soru çıkar. eşit ağırlıkçılar fen çözmez, sayısalcılar sosyal(yani tarih coğrafya) yapmaz.

mat1 mat2 anan3 falan yoktur. matmatik dediğin 45 soru olur, 1-2 falan olmaz.
45 matematik sorusunun ilk 30'u matematik sonra 15'i geometridir.

bu da böyle biline
nerede o eski nesil, şimdinin ergeni kalkıp utanmadan ygs ye girdiğini beyan ediyor, biz ergeken sözlüklerden sadece ekşi vardı orada da dile getirilmezdi.
benim de içinde bulunduğum nesildir ama şimdi nerdeyiz dersen gazetecilik okuyoruz be .

yine öss sistemi güzel di idare ediyordu da şimdi ki sistem ne öyle atsan atılmaz satsan satılmaz resmen öğrenci düşmanı bir sistem .
sanırım bu neslin son öğesiyim.
öss delikanlı bi sınavdı adında bi asalet bir korku var idi. yazın olurdu bi kere olurdu yaptın yaptın yapamadın sıçtın idi.

velhasıl o sınavdan çıkınca hele ki güzel geçtiyse yaz vakti gider içersin gezersin dünyanın sahibi sen olursun. mission complete dir.
çıkmış soular kitapçığında 80'lerin sorularını çözmüş nesildir.
üss görmüş neslin sikip atacağı nesildir.

vay amk üniversite seçme sınavı kulağa ne kadar ütopik geliyor.
zaman denemeleri yapmış nesildir. şimdi halen var mı acaba paralel yapının o denemeleri.
bir üss'ye girmiş efsane nesil değildir.
Anadolu lisesini 7 yıl okuyan nesildir.

94 dünya kupası açılış maçında klinsmann ın bolivya ya attığı golü evin balkonunda babasıyla izlemiştir.

Efsaneliği sokakta oyun oynayan son nesil olmasındandır. Şimdiki avm çocuklarına benzemez.

Atar gider yaparken eliniz ayağınız rahat dursun yani.
Benimdir...Mezun olduğum yıl girmiştim, ve o meşhur sıfırcılardan biri de bendim.. *
Ama sonraki yıllarda çok daha iyi puanlar aldım, o ayrı. O zamanlarda insanın aklı başka yerlerde oluyormuş be abi...
Öss ve lgs bir donemin baba sinavlaridir.sonra isimler degisti, bisiler oldu.. benim icin hala öss hala öss dir. Baska kisaltma bilmem.
Öss'ye girip uzaya gidemeyenlerin ardından yeni gelecekler uzay yolunu açın.
bir dönem protesto edip bütün soruları yanlış cevaplayabilen ve sıfır çeken nesildir.
eğer sırf sikimsonik bir sınavdan dolayı efsane deniyorsa, dünya savaşı görmüş nesillere ne denir?
(bkz: mustafa pektemek gol demekse messi ne demek)

ha sokakta top oynadıkları için efsane deniyorsa 4-5 saat önce koşarak eve geldim. çünkü dolu yağıyordu. yağmıyordu sanki biri kafama daş atıyordu. o acele halindeyken bağırışmalar duydum ve ne gördüm? sokakta top oynayan çocuklar. hem de patlak topla oynuyolar, yanakları kıpkırmızı olmuş anaları bas bas bağırıyor. hepsinden ilginci yürüme 15 dakika mesafede antares alışveriş merkezi var. hiç de oraya gidecek çocuklara benzemiyorlar. o zaman şimdi ki nesil de efsane oluyor.
105 ve 120 rakamları bilir bir boka yaramadığını farkında olan nesildir.
Sanırsam en son 1990 doğumluların bulunduğu nesil.
Neslin son temsilcilerinden(2009) olarak bir selam cakarim buraya.

Edit:205 almıştım siirt sınıf öğretmenliği geliyordu bir. Yazmamistim onu da.Ertesi yıl lys de 492 alDim.

Çalışın gençler.
ona son giren benim nesilimdir efenim. hepsi mezun oldu benim gibi 3 5 tanesi hala okumaya devam * (bu arada neslin son temsilcisi 91 doğumlulardır. liseden 2009 mezunu olanlar yani.)
Kimin kime girdiği konusu net degil.
Girdik de noldu ank! Yaşlandık gidiyok..

Not: 17 cm damarlı..