bugün

gözü yükseklerde insandır..
nüfüs cüzdanının yanına okul kimliğini koyarak sınıftakilerin sınava kafadan 1-0 yenik başlamasına sebebiyet verecek üniversitelidir.
özellikle bu sene, "lan liselerden girecek az olacak, kazanma şansım yüksek..." diyerek, sanki zaten bir yer kazanmamış gibi şansını denemek isteyen kişi!

(bkz: öğrenci evinde öss ye hazırlanan kişi)
işi gücü pislik olan eğlence düşkünü üniversitelidir. o kadar hayvan bünyeler vardır ki sınav için yanında götürdüğü su bile su değildir bildiğin absolut votkadır. sınıfta güler eğlenir sınavın disiplinini bozar. bu arada 3-5 soru yapar neşesine neşe katar. tasvip etmediğimiz insanlardır.
abuk bir sistemde es kaza kazandığı, istemediği,başlarken ne olduğunu dahi bilmediği bir bölümde okuyorsa kişi şayet, elbette girebilir sınava .
açıköğretimli olması muhtemeldir.
Hırs yapmış,kendini defalarca kanıtlamayı seven insandır.
terbiyesiz üniversitelidir. ıslak ve de budaklı ayrıyeten kalın bir meşe odunu vasıtası ile dövülmelidir. gelecek neslin önünü kapayandır. gözü doymamıştır. öss'ye gire gire öss bağımlısı olmuş kişidir. öss'ye girmediği zaman memati gibi kıvranandır.* üniversiteyi kazanamayıp sanayide işe başlamak zorunda kalan çocukların sebebi olandır.
her şeyden öte, psikopattır lan. o sıkıntı birdaha çekilirmi? mazoşitmisin olm.
(bkz: masturbasyon)
(bkz: spor olsun diye öss ye girmek)
bu insanların iki ayrı sebebi olabilir deyip açıklık getirmek istiyorum.

- ya okudukları bölümü sevmiyordur bunlar. "ya tutarsa" deyip şansını yeniden denemek istiyorlardır. hoş, kazansalar da çoğu okudukları bölümü bırakmayı göze almaz ve başvuru ücretlerini ödedikleriyle kalırlar.
- ya da üniversite kazanmak gibi dertleri yoktur bunların, salt eğlencesine girerler hatta "alınabilecek en düşük puanı"* alma girişiminde bulunurlar. bilerek yanlış cevapları işaretlemeye falan çalışırlar. yani sözün özü, zevkine girerler.
bir de rahat rahat o aptal sınavın tadına bakmak isteyen üniversitelidir. ben de yapıcam bu sene.
ne bencildir ne mazoşisttir. Sadece o stresli sınavdan sonra aynı ortamda bir kere de kaygısız olarak, kazanma derdi olmadan bulunayım bakalım nasıl oluo diye düşünen insandır. Bölümünden memnun olmaması gerekmez. Maksat spor olsundur. Sınav sabahı ilk defa öss ye girecek toylardan müthiş komik efsaneler duyulur. Sınava değil etrafındaki komik olaylara odaklanmıştır. Sınavda da Allah ne verdiyse yapar.
(bkz: ben)
alışkanlığıı sürdüren üniversitelidir.
akıllı çocuk.

lan ben de bu sene giricem. ne bok yiyeceğim konusunda bi fikrim yok henüz. en kötü ihtimalle sınavdan erken çıkıp kapıdaki velilere 'sınav çok kolay hobarey..' derim.

(bkz: kısfmet)
geçenlerde $a$kaza bi tutturduk, bakalım ba$arılarımın devamını getirebilecem mi diye dü$ünen üniversitelidir.

(bkz: ben)

hiç sanmıyorum ya orası ayrı.
Egosunu tatmin etmek isteyen insan da olabilir.
(bkz: ybsg allah aşkına)
her zaman soruları doğru yapmak için uğraşırken bu sefer de soruların hepsini yanlış yapmak için uğraşmak isteyen üniversitelidir. * * *
bölümünde beklentilerini bulamayan veya lise yıllarında yanlış yönlendirilen veya gittiğinde popüler olan bölümünün o okurken bir kaç içinde gözden düşmesi veya neyin ne zaman ne olacağı belli olmayan boktan ülkemizde psikolojik sorunlarla boğuşan insandır.
baktım sadece attım hafızaya (bkz: beyin bedava) bedava ya ta$ıyorum niye hamallık yapayım baktım karşıma çıktı hepsini yaptım bu kadar...
"ne umdum, ne buldum" şeklindeki güzide atasözümüzün yaşayan örneğidir.