bugün

(bkz: hanım koş ergen var) *
(bkz: anket dili ve edebiyatı)
(bkz: dostum öss demişsinde bu bildiğin lys)
(bkz: vurmayın lan öldü)
(bkz: ygs)
(bkz: lys 1)
(bkz: lys 2)
(bkz: lys 3)
(bkz: lys 4)
(bkz: lys 5)
boğaziçi-tıp *
(bkz: eğlence çıktı beyler)
(bkz: liseli detected) *
şaka bir yana dilciler için ufak ipuçları vermem gerekirse ;

-eğer ciddi anlamda inek bir öğrenci değilseniz,evde oturup sabahtan akşama kadar ders çalışmayı beceremiyorsanız,Mütercim Tercümanlık bölümünü seçmeyiniz.Ananız ağlar.

-ingiliz dili ve edebiyatı ile amerikan kültürü ve edebiyatı bölümlerinin mezun olduktan sonra size açacağı kapılar aynıdır.bu yüzden ikinci yazdığım bölümün tercih edilmesi daha hayırlıdır bence.hem puan,hem derslerin ağırlığı bakımından..

-puanınız iyi bir üniversitede(istanbul,Marmara,Boğaziçi,Hacettepe,Ankara vs.) ingilizce bir bölüme yetiyorsa başka alternatiflere sakın bakmayın.Bu elit üniversitelerde ingilizce bir yer tutturamadıysanız ilk yöneleceğiniz dil rusça olmalıdır.sonra sırasıyla almanca,ispanyolca,arapça ve okan üniversitesinde açılan çince olabilir.

-bence çok idealist değilseniz öğretmenlik seçmeyin.bunun yerine dil-edebiyat bölümlerine yönelin.oradan mezun olanlar da rahatlıkla öğretmenlik yapabiliyor.

-dilbilimi,karşılaştırmalı edebiyat vs. tarzı bölümlere kanmayın,boşverin.

daha ayrıntılı yardım isteyen arkadaşlar mesaj yolu ile ulaşabilirler.tercih dönemi çok ama çok önemli.
kimsenin gelecekte bana küfretmesini istemediğim için istatistik okumamanızı tavsiye ederim.
boğaziçi hukuk. hedefimdi, çok çalıştım gireceğim inşallah.
-mütercim tercümanlık bölümleri
-ingilzice öğretmenlikleri
-dil edebiyat bölümleri

ayrıca

(bkz: öss ne lan)
(bkz: lys)
kararsızlık ve ümitsizlik eşliğinde tercih edilecek bölümlerdir.

(bkz: ne çıkarsa bahtıma)
ebe olcam allah ın inayetiylen.
tercih edilesi lakin, bir yer tutturamayacak olmalari nedeniyle, 1 sene sonra tekrar dolduracağımız entry.
radyo tv. okumayı düşünüyorsanız hiç okumayın, direkt stajyer olarak girin bir kanala. iki senede herşeyi öğrenir üstüne maaş da almaya başlarsınız ama mesele sinema ise okuyun ama okul bitince elinizin büyük ihtimalle boş kalacağını da bilin. yani okuma nedeniniz iş ise yanlış bölüm, yok zevk ise tam aradığınız...
çevre mühendisliği

10 yıl önce de geleceğin mesleğiydi, hâlâ geleceğin mesleğidir. o geleceğin gelmesini merakla bekliyoruz.

(bkz: duke nukem forever)
(bkz: öss mi kaldı hacı)
(bkz: sahne sanatları ve yönetimi)
puan gelsin puana göre bölüm seçerim diyenler.