bugün

her olasılık gibi aksi gerçekleşene kadar olasıdır.
öss birincisi ya uludag sozluk'ten cıkacaktır, ya da çıkmayacaktır. ihtimal yüzde 50'dir.**
(bkz: inandık cocuklar bizler inandık)
(bkz: olsa olsa burcix olur)
(bkz: biri beni konusuyor) *
olası röportaj:

birinci : b
muhabir : ğ

ğ: öss türkiye birincisi oldun, neler hissediyorsun?
b: hissetmek anlamak demektir. sizi anlıyorum.
ğ: enteresan bir cevap.. neyse devam edelim.. nasıl hazırlandın?
b: dersi derste dinlerim. eve gelince de geç saatlere kadar uludagsozluk'te takılırım. sözlüğü açınca önce uktelere bakarım, bilgi sahibi olduğum varsa önce onları doldururum; anket başlığı açmam, ankete katılmam; ayar vermem, özel mesajla uyarırım; tematik çalışırım; kopi pest entry girmem. bir de en önemlisi; "de"lerin, "mi"lerin "şey" kelimesinin yazımına çok dikkat ederim.
ğ: çok güzel hazırlanmışsın.. sozlktekiler biliyorlar mıydı birinci olacağını?
b: sozlktekiler değil, sözlüktekiler olması gerekiyor.
ğ: nasıl yani?
b: yok bir şey.
sözlük tarafından kendisine bir araba verilmesi ve bundan sonra ki yazar kayıtlarında ücret alınması muhtemel olaydır...

(bkz: uludag sozlukle universiteye hazırlık kursaları)
bunun sonucunda sozlukler uyelik için para isteyebilir ve finalsozluk femsozluk gibi internet siteleri bulabiliriz
"nasıl verdik yeşilırmak dershanesine" şeklinde tezahürat yapmamıza neden olacaktır..
şu an sınavda olanlardan beklediğimiz durumdur
öss birincisini bilemem ama, öss'den ilk çıkanın bu sözlükten çıktığı kesindir.

(bkz: salca)
an itibarı ile butun ümitlerimin tükendiği hadisedir. çünkü bu konuda sadece salçaya güvenebilirdim yukarıdaki entrysiyle beni yıkmıştır. Ama hızlı çözdüğünü ümit etmekteyim sonucunu heyecanla bekliorz...
uludagsozluk e yeni bir theme kazandıracak olaydır.
bu sene yalan olmuştur. artık önümüzdeki öss'lere bakacağızdır.

(bkz: her yukleminin sonunda dir eki bulunan entry)
(bkz: sözlükten öss birincisi çıksın devedikeninin sakalını keserim)
reklam:
arjen robben uludağ ile çalıştı kazandı. uludağ'la siz de kazancaksınız.

röportaj:
+aslında çok fazla ders çalışmadım. düzenli çalıştım.
-peki günde kaç saat online oldun?
+valla ben günde 5-6 saat online oldum. o da fazlasıyla yetti. günde 10-15 saat online olan arkadaşlar vardı.
-peki ilerde öss birincisi olmak isteyenlere ne tavsiye edersin?
+valla siyasi, polemik amaçlı entry girerek vakit kaybetmesinler. doğrudan bilgi içeren entrylere yönelsinler.
-çok teşekkür ederiz.
+ben teşellüm ederim.**
(bkz: %0 0000001)
(bkz: oss birincisinin sozlukten biriyle cikmasi)
sozluk uuserlarının final dergisi tisörtü giyerek poz vermesi ile sonuclanacak hadise.
birinci olmasada ilk ondan birileri olabilir.seneye görüşürüz * * * **
gerçekleşmesi durumunda sözlüğün namına nam katacak sevinçli bir durum. olmaması da uzak ihtimal değildir. çünkü sözlüğümüzde birbirinden zeki, okumuş yazmış pırıl pırıl genç vardır.
uludag sözlük yazarlarının sözlükte fazla vakit geçirdiği düşünülürse pek mümkün olmayacak bir durum. bunu becerebilecek kişinin çok zeki, derste her şeyi anlayan, evde ders çalışmasına gerek kalmayan, üstün bir yazar olması lazım. ama ne demişler olmaz olmaz deme olmaz olmaz
birinci olan yazar yapılan röportajda "sınava uludağ sözlük'le çalıştım" derse sözlüğümüzün sükse yapması da kaçınılmazdır.
çaycılık branşında çay ocağı anabili dalına sınavsız da direk geçiş hakkı kazanması durumudur.

meali: çaylar müessesemizden.
uludağ sözlük dergisi dersanelerinin temelinin atılmasına neden olacak olay.