bugün

Hala insanların inançları ile uğraşanlar aslında örümcek beyinliler. Bırak isteyen istediğine inansın, istemeyen inanmasın sana ne? Sen ister inançlı ol, istersen inançsız istersen ateşe tap, istersen çay bardağına yeter ki dünyada toplum halinde yaşamak zorunda olduğumuzu, insan olduğumuz için duygularımız olduğunu, özsaygının çok önemli olduğunu ve iyi bir insan olmak bilinci ile yaşamanın dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline dönüştüreceğini unutma! Gerisi hikaye...
Gerçekten böyle, hatta daha beter chp zihniyeti vardı. Hala da var, işin kötü yanı bu sefer diğer güruh acısını çıkarma peşinde. Değişik durumlar.
eee aşık veysel'i ankara'ya sokmayan zihniyetten ne beklenir amk!
Yapılan elbette yanlış ama ben gerçekten örtülü insanların halka açık plaja gitmemesi gerektiği düşüncesindeyim. Sonuçta göz deryadır, onca çıplak ve yarı çıplak insanı görmeyecek mi bu sayın örtülü müslüman? Günah mı? Tabiki.
Benim annem ve kardeşim de örtülü ama plaja gitmek gibi bir düşünceleri yok. Müslüman olmakta fanatikseniz bunu her alanda uygulayın.
2007 yılında da ak parti iktidardaydı. istanbul belediyesi de ak partinin elindeydi.
hatırlatayım da cehape zihniyeti acitasyonunuz kursağınızda kalsın.
Millete kafir diye diye karışan tipler inanç özgürlüğünden bahsediyor! Ulan senin inancın zaten başkasını ya da dönüştürmek ya da öldürmek üzerine ki ne hakla saygı talep ediyorsun?.!
2. Akp döneminde yaşanmış bir olay.
Erduvan bizleri kemalixlerin elinden kurtarmadan önceye dair küçük bir detay, 2005 falan su sanırım camiyi ahır yapmaya çalışan cehapelilere direnip camimizi kurtarmıştık.
Reyiz büyük adam Halife maşallah.net
acıtasyona bak be. senin örtülü bacının sahilde yarı çıplak adamların yanında ne işi vardı? üzerine işemediklerine dua etsin. mallığa bak. bizim annemizde örtülü ama nedense bu mağduriyetler sadece siyasal islamcıların başına geliyor.
Bikiniyle Ankara Sincan'da gezemediğimiz gibi, kara carşafla sahilde gezilememesidir.

Esasen çıplak olarak çorum'da da gezebilmeli, çarşafla da denize dahi girilebilmeli.

Dünya'ya bir kere geliyoruz abuk subuk sınırlamalarla yaşanmamalıdır.

herkeş kimşenin şeyine garışamaz. O şu şekil giyinir, bu şu şekil giyinir, amma lakinki öyle değildir, ee benim yoğurlamam bu gadar.
Başörtülü annemi dışladılar goygoyu yapıp sonrada şortla dolaşanı darp edip, bunlada gurur duyan zihniyet... Yani bana yapılınca haksızlık, ben yapınca normal... Karakter ya seydi...
(bkz: mağdurum da mağdurum)

bi bitmediniz amk ya.
adam haksız da değil aslında. sonra türbanlılar şöyle türbanlılar böyle. senin ne sik işin var orada.
aslı astarı olamayacak bir iddiadır.

ajitasyonunuzu yesinler bilmesek inanacağız millet bide sosyolojik yaklaşmış olaya...

20 senedir caddebostanda yaşıyorum.

1. orada 2002 yılından beri plajda görevli yok çünkü insanlar artık sudaki pislikten dolayı denize girmiyorlar -çok az istisna mevcut- sadece voleybol oynayan ve güneşlenenler var ki onlar da komşularımız oranın sakinleri, çimenlik kısmında özel güvenlikler var onlar da plaj kısmına karışmazlar, eğer güvenlik olsaydı her pazar bütün fikirtepe, ümraniye donla denize girmek için oraya toplanamazdı, kovulacaksa önce onlar kovulurdu, he donla dal daşak denize girip milleti rahatsız edecek şekilde davranışalrda bulunduysanız ve ortamı terk etmeniz bu nedenle istendiyse bunu türbana bağlamak ayıptır, aşağılıktır.

2. o plajın plaj alanında "kayalık"da yok. en yakın kayalık plaj alanı dışında insanların üzerine oturduğu beton blokların altında ki oradan ayağınızı denize uzatmanız için boyunuzun 2.40 falan olması lazım.

3. yıllardır orada yaşamama rağmen böyle bir şeyi ne gördüm ne duydum, hele ki 2007 yılında tam ergenekon, balyoz mevzularının olduğu dönem böyle bir şey olacak tabiri caizse "orayı yıkarlar"dı.

60 entrysi olmayan yeni yetme bir trollün alt tarafı başlığı tutsun diye sabah sabah duygusal mastürbasyon yapmasından başka bir şey değil bu iddia.

bide herkese tek tek cevap veriyor modele bak.
örtülü bir insanın sahile yakışmaması başka birşey kovmak başka birşey. evet bende katılırım yakışmadığına ancak hiç kimseyi kovamam bir yerden.
ve evet chp'nin bir kesimi sahiden çok kibirli ve çok dışlayıcı. bunlarla yaşamak çok da içime sinen birşey değil. aynı zamanda ülke müslümanlarının da çoğunun bu rolü fazlasıyla oynadığını unutmayalım. oyunun adı da 'bu mahalle benim'. yani çoğunluğumuz hep bu mahalle benim havasındayız. ve boktan bir dünyada bu ülkeyi daha da yaşanmaz hale getiriyoruz.
Dondurma yemenin tahrik edici ve caiz olmadığını savunan insanlar bir zahmet plaja da girmesinler.
hani bilmiyorum bu dogru mudur degil midir ama bunu bana aileme gotu yiyen varsa yapsin, desin goreyim.
onu oraya yigarim yetmez kopek gibi havlatirim.
her entry' yanıt verme çabası taktire şayan.

ancak bir yazara özellikle cevap vermesini isterdim ama her ne hikmetse vermemiş.

flat head 'n yazdıklarına. acaba cadde bostanı ve sahilini çok iyi bildiği için olabilir mi?

not: türban mağduriyeti edebiyatı sıktı artık. bunların din sömürü için olmazsa olmazı noktasına geldi.
ne bitmez tükenmez bir mağduriyet bu. az biraz güncelleyin la. korkmayın iktidarı kaybetmezsiniz.
hala başörtüsüne inanç diyenler var. islamda başörtüsü falan yoktur, kuran'ı arapça okuyacağınıza türkçe okuyun öğrenin.
........ yetmedi yalanda da çağ atlattılar memleketi.
hala devam ediliyor inanılır gibi değil.

(bkz: #39139470)

cevap yok, ısrar ettim

(bkz: #39139576)

yine cevap yok. neymiş, paşam bizi sona bırakmış allah razı olsun.

nihayet gelmiş. bak dikkatli oku bir kez anlatıcam.

edit: nihayet gelmiş. ben diyorum ki orada özel güvenlik sadece hır gür çıkartana karışır. tabiri caiz ise hanzolara "gayet karıştılar" diyerek o adamların o tarihte orda görevli olmadıkları tezini çürütemezsin. sokakta yaşayan hayvanlara sorsan belediyenin o plajdan 2002 den sonra vazgeçtiğini ve güvenlikleri bile oradan çektiğini anlatırlar sana.

bu kadar düşündükten sonra daha akıllıca bir dönüş beklerdim.

orada kimse sizi istemiyoruz diyecek kalibrede değil. neden mi? ççünkü uzun yıllarıdr orada sadece fikirtepe nin ümraniye nin sakinleri geliyor he onlardan bir tepki gördüyseniz bilemem.

-------"Plajda güneşlenen o komşularınız rahatsız olmasın diye biraz daha plajın kenarında onların uzağında o betonların yanında plaj tarafında sadece ayaklarını denize koymak istediler.

Öyle kıyafetleriyle denize girecek kadar da çağdan uzak değiller. Caddebstan elitliğini bozacak hal harekette bulunmadık. Nerede olduğumuzun farkındaydık."----------

hala ajitasyon paçalardan akıyor.

verdiğim hiçbir tespite de cevap yok ayrıca safi ajitasyon var.

------"Plajda güneşlenen o komşularınız rahatsız olmasın diye biraz daha plajın kenarında onların uzağında o betonların yanında plaj tarafında sadece ayaklarını denize koymak istediler."---------

sahilin kayalık kısmından ayakları denize sokacak yer yok, kayalar çok keskin ve oturup ayak uzatacak bir yatay zemin söz konusu değil gelgelelim bahsedilen beton kısımların arasında da dalga kıran basamak boşluk kısımları var orası da plaja dahil değil oraya oturup ayaklarını denize sokmak istesen kimsenin seni plajdan görmesine imkan da yok.

özellikle 2007 yılı seçilmiş ki tarihin eskiliğinden olayın olup olmadığı kestirilemesin ama ve lakin öyle olmaz bu işler genç adam bu mecrada oranın sakinleri de var o yüzden atıp tutarken dikkatli olmak lazım.

orada insanlar haşema ile de plaja geliyorlar keza 2002 yılından sonra muhitin ciddi anlamda ajiasyonunu yaptığınız kısımdan sakinleri oluştu.

özetle bu tip ortamlarda atıp tutarken dikkatli olmak gerekiyor bilmeden etmeden böyle sallarsan böyle sert kayalara çarpıp rezil de olabiliyorsun işte.

bundan sonraki fake hesabınla şansını bir de florya sahilinde geçen bir hikyayeyle denemeni tavsiye ederim belki oranın bileni çıkmaz da bu durumlara düşmezsin.

başka da cevap verme gereği hissetmiyorum zira yeterli açıklama ve ayrıntıları verdiğimi düşünüyorum.

hadi selametle.
bir insan niye türban takar? tabi ki inanaçlarından dolayı. o inançlarından dolayı açık giyinmemeleri gerekir. açık giyinen insanların olduğunu bile bile sahile geliyorlarsa bu ya provokasyondur ya da dini bilmemektir.
- ama ben haşema giyiyorum..
ne giyersen giy kardeşim sen kapalısın ama karşın da bir sürü yarı çıplak adam var. dininin sana emrettiğini yap kır dizini evde otur. çünkü sen ikinci sınıf vatandaş olmayı kabul etmişsin bir kere...
2007de iktidarda dedem vardı. Haklısın çomarcım.
Erdoğan sizinle birlikte bizi de bafiliyor ona canım sıkılıyor. Yoksa bu zihniyet köküne kadar hakediyor.
Yorumları okuyorum neden bu kadar insanların yaşantılarına karşı tahammülsüzlük hat safhada.Birakin herkes istediği inandığı gibi yaşasın millet olarak ayrışa ayrışa ortak yanımiz ortak değerlerimiz kalmadı.