bugün

adolf hitler , öldürme güdüsü olmasa da azmi ve hırsı ile örnek alınması gereken kişiler listesinin ilk sıralarındadır.
mevlanadır. insan onun gibi sevgi dolu ve huzurlu olsa dünya mükemmel olurdu.
Akıllı ve beyin gücü yüksek ve Aydın nitelikli insanlar. Evet.
Mustafa Kemal Atatürk diyeceğim ama kimse onu örnek alamaz. Zira örnek alsa bile onun yaptığı tüm devrimleri gerçekleştiremez. Anca bir parçasını örnek alabiliriz. Bu yüzden ölene kadar minnettarım yüce insan.
peygamber efendimiz.(SAV)
mustafa kemal atatürk.
Kafa dengi olsun diyosanız;

(bkz: bradley james)

Öküz gibi bişe olsun diyosanız;

(bkz: chris evans)
Benim için Atatürk tür.
peygamber efendimiz (sav).
hz. isa dır.
başkomutanımız selahattin demirtaş

binbaşı sırrı süreyya önder.
Yüzbaşı haşim kaplan.
örnek almayın, örnek olun.
9 yaşındaki kıza hallenen birini örnek alın evet.
Muhammet peygamberdir.

Lakin şu var ki yeryüzünde bir buçuk milyar insan var ve çoğu peygamberi örnek almak yerine onu taklit ediyorlar. Arap olan peygambere benzemeyi onun gibi görünmeyi amaçlıyor ve bununla sevap kazandıklarını, ibadet ettiklerini zannediyorlar. Peygamber size en güzel örnek derken kuran, bizimkiler bu ayeti yanlş anladılar. Peygamberin saçını, sakalını örnek aldılar. Sarığını cübbesini örnek aldılar. Hatta daha doğrusu taklid ettiler.

Oysaki olması gereken hayatını, vizyonunu, misyonunu göz ardı ettiler. Sıkıntılara çözüm buluşunu, kuranı anlatışını görmezden geldiler.

E tabi sonuç olarak ortaya araplara benzeyen müslüman görünümlü bir yığın tip ortaya çıktı. Yazıktır lan. "ben sadece bana vahyolunana uyuyorum"diyen peygambere uymak için kuranı onun gibi okuyup anlayıp uygulamaya çalışmadan nasıl bir örnek alma olacak ki bu. Valla yazık...
Serdar kılıç.
mel mel bakan gibson. canım ben..

örnek denmiş ama "iyi" örnek olması gerektiği söylenmemiş. her insan kendine bakıp ibret alabilmeli.
(bkz: fatih sultan mehmet) Ben onun kadar MÜKEMMEL biri duymadım, okumadım. Mükemmel biri.
(bkz: Celal Şengör)
Benim için hz süleyman.
(bkz: müslüm gürses) iyi bir abimizdi.
Peygamber efendimizi örnek alın.
mustafa kemal atatürk.
fakir fukara yıkanabilsin diye caminin abdesthanesinde banyo imkanı yaratan imam osman gökrem'dir. türkiye cumhuriyeti' ne senin gibiler lazım hocam. binlerce teşekkür sana.

http://www.hurriyet.com.t...m_campaign=gundem_xmlfeed
görsel