bugün

önüne kıracak ve kendi şeridine girecek araca yer vermemek için gaza abanan hayvan oğlu hayvandır! özellikle sinyal verdiğim anda hemen şerit değiştirmem ve 2 sn beklerim. bu hayvanlar sen sinyali verdiğin gibi seni önlerine ve şeride sokmamak için abanırlar. bu itlerin çoğu sinyal de vermez dönerken, şerit değiştirken.
trafik puştudur.
karşıt versiyonu arkasındaki aracın hızına bakmadan solundaki şeride çıkan ve sinyal verir vermez manevra yapan hayvandır.

sabah da basın ekspres yolunda denk gelinmiştir.

bre hayvan bak anlatıyorum sana, sağ şerit en yavaş şerittir. onun solundaki şerit sağ şeritten daha hızlıdır ve orada seyreden araç senden daha hızlı olacaktır ve sen sinyal verdin diye o yol senin olmaz yolun şartları önündeki aracı güvenle geçebileceğin şekildeyse çıkabilirsin. dibindeki insan sana yol vermek zorunda değil. en sol şerit sadece geçmek ve dönmek içindir.

sen sağ şeritten götüm götüm solundaki şeride geçtiğinde eğer yanında bir araç var ise üzerine çıkmaya çalışma. o üzerine çıkmaya çalıştığın araçta ruh hastası olma ihtimali istanbul sınırları içinde oldukça yüksektir...

edit: yaşayarak gördüm ki bu andavallara aynı onların davrandığı gibi yaklaştığında pısıp kalıyorlar. birisi üzerine mi atmaya kalktı arabayı, götüm götüm sola mı çıkıyor sinyal vermeden. sür üzerine; direkt nasıl kaçıyor çil yavrusu gibi. insan gibi gidip insan gibi kurallara uyana bu hareketi yaptığınız an sizi kendilerine benzetmişler demektir bu şekilde davranmayın sadece andavala andaval gibi davranacaksın ki empati yapmayı herkesten seve seve* öğrensin.
güncel Önemli Başlıklar