bugün

öncelikle kendi seçim değerlendirmemi yapayım. iyi ki bi partiye gönül vermiş değilim. ne o seçim stresini yaşadım ne de üzüldüm ya da bana direk faydası olmayan bi zafer için sokaklara döküldüm.
ülkenin kalkınmasına, halka faydası olan her kişi ve kurumu desteklerim düsturum bu.

seçim sonucu için de türkiye kazandı diyebiliyorum neden?

malum bir ara türk demekten çekinir olmuştu bu millet. bahçeli nin hükümet üzerinde etkili olmaya başladığı son 2 senedir bu yanlış politikadan uzaklaşıldı. ülke güvenliğini önde tutan doğru politikalar uygulandı.

her kim olursa olsun güç kazandığında sertleşebilir akp nin mecliste mhp desteğine ihtiyaç duyması ile bu durum törpülenmiştir. bu akp için de faydalıdır. daha çok kişiyi kucaklayan bir politika izleyeceklerdir. bu da onları ve erdoğan ı çok daha uzun süreler iktidarda tutacaktır. bence gelecek 20 sene akp iktidardan uzaklaşmaz.

chp bu seçimden faydalalan bir dğer partidir. malum kılıçdaroğlu nun muhalefetinden şikayetci olanlar çok. ince, önemli bir alternatif olmuştur, kılıçtaroğlu na. büyük ihtimal ilk fırsatta ince chp nin başkanı olacaktır.

iyi parti kendi varlığını onaylatmıştır. türklük bilinci ülkede daha da kuvvetlenecektir. akşener lider olarak kabul edilmiştir, milliyetçiler arasında. tabi bahçeli ile birlikte.

hdp, açık söyliyeyim. askerime kurşun sıkanlardan uzaklaşmadıkca, normal bir parti olarak bakamayağım. ne kazanıp kaybettikleri umurumda değil.
benim askerim şehit olmamalı.

konuya nerden girdim nerden çıktım. aslında böyle yapanlara çok kızarım ama isteyerek olmadı.

gelelim başlığa, basından takip ettiğimiz kadarıyla en büyük sorun doviz ve ödemeler dengesi.
akp şimdiye kadar bu tür sıkıntılarda kaynak çeşitlendirerek para buldu. temennimiz gene bulması çünkü sıkıntı olursa hepimiz etkileniyoruz.

diğer sorunlar da var ama bence ikinci planda onlar.
Ben okudum, tostumu bekliyorum.*
Kaynak çeşitlendirmesi biraz fazlaca iyimser bir düşünce olmuş. Umarım bugün işimi erken bitiririm de kendimce yorumumu girerim.
iyimser bir orospu çocuğu daha. herkes polyana mk.
Ekonomik kriz.
stagflasyon.
yani işsizlik artarken büyümenin durması.
enflasyonun seriye bağlaması.iç piyasada fiyatları düşürmek için ithaalatı coşturmak.ithalat yoluyla dışarı çıkan doların içerde azalması neticesi 10 lirayı görmesi.
Üretim modeline geçilmezse ekonomik çöküş.
iyimserlikle alakası yoktur. zaten ne dedik bekleyen sorunlar dedik.
entryinin kalan kısmını şimdilik dikkate almadım. ayıptır.
Bundan sonra sorun çayırlarda gravyer peynir yuvarlamak, kaliteli olmadıktan sonra kek sevmem, çayın markası ne olacak gideceğinden değil de yine başkalarını düşünüyorsun. Atom, endüstri 4.0, üretim, sanayi, tarım aman boş ver.
güncel Önemli Başlıklar