bugün

tasarımcı yalanlarının özünü teşkil eden özsüz sözdür.
külliyen yalan bir tabirdir, bir çeşit fakir avuntusu da diyebiliriz. *
bu sözü diyenleri 3 sınıfta toplayabiliriz:
-fiziksel olarak güzel olmayan ama içi altın gibi olmasına rağmen kimse tarafından çekici bulunmayan insanlar,
-fiziksel olarak güzel olmayan,içi de dışını aratmayacak çirkinlikte olan insanlar,
-fiziksel olarak güzel olan ama sürekli fiziksel olarak ilgi çektiği için bundan sıkılan,biraz da içinin güzelliklerinin görülmesini isteyen insanlar.
yüxexes dergisinin bir bölümünde ruh güzelligine cevrilerek daha rock yapılmıs anlam bütünlügüne sahip söz.
çevrendeki insanlara(ki yaklaşık 100-150 kişi eder bu)''karşı cinste hangi özellikleri ararsın?'' diye sorulduğunda,yüzde doksan dokuzunun aradığı özelliklerin fizksel özellikler olduğunu anlaman dolayısı ile herkesin içinin dışına çıktığını farketmenle, yitip giden cam kırıklarına dönüşen önerme.
bunu 2 şekilde ele alabiliriz: 1.grup (bayan söylüyorsa):'ben diğer kızlar gibi değilim,ben farklıyım,ben dil,din,ırk ayırmıyorum,çok kültürlü adeta aşmış bir insanım'demenın diğer yoludur.
2.grup (erkek söylüyorsa):'tabiki bayanların iç çamaşırı seçiminde titiz davranması gerekir,ben iç güzelliğine de önem veririm'demenın diğer yoludur.
en geyik laflardan biridir. hiç bir samimiyeti yoktur. (bkz: geyik laflar)
x: canım hoşsun da, biraz kilo vermen lazım be.
y: amaaan benim içim güzel içiim, dış güzelliğin ne önemi var!*
z: ne içi dışı be, kavun karpuz mu seçiyoruz? *
(bkz: kavun karpuz seçtiğinizi hissettiren laflar)*
(bkz: önemli olan dış güzellik değil dış güzellik)
harbi yalan diyebilceğimiz bir yalan.
ne ici ne disi onemli olan dus guzelligidir, her kim ki dustan ciktiginda guzelliginden bir sey kaybetmez hatta daha cekici olur iste gercek guzel odur. kimisi cikar kipkirmizi olmus o guzelim saclar mal gibi duruyor kafanin abuklugu kulaklarin kepceligi hep ortaya cikmis.
dünyanın her yerinde yalan olan sözdür.
fetişist dahiliye uzmanı sözüdür.
* yalandr, dolandır, saçmadır, kimse kimseyi kandırmasın aslolan güzelliktir gerisi hikayedir, kızın çok büyük bir *kusuru da yoksa bu ilşki yürüyüp gitsindir, kızlar sizler de bunlara kanmayınızdır.
Söyleyen kişinin başta kendisinin inanmayacağı, klişeleşip ağza yapışmış sözdür.
çok güzel bir insanın böyle bir laf sarfettiği daha görülmemiştir. bir avunma lafıdır...
sen git de için gelsin o zaman denilir ve geçilir...
(bkz: yalan yalan yalan)
yanlış bir önermedir çünkü önemli olan insanın kendisine yakışanı giymesidir. *
" Beauty is in the soul. You can't see it, but you know it when you feel it. " *
evet evet önemli olan diş güzelliği değil dudak güzelliğidir.dudakları açmadıkça da problem yoktur.
mimarların mühendislere sataşmak maksatlı söylediği sözlerden biridir.
kocaman bir yalan olduğu söylenen sözdür.
karşındakinin dış güzelliğinin yerinde olması durumunda 2. kriter olarak değerlendirilecek olan önerme.
(bkz: içi seni dışı beni yakar)
will smith'i akla getiren başlık.**