bugün

“bakınız çok sağlam kaynaklardan aldığım duyuma göre ak sarayımızın masrafları ak partili iş adamları tarafından gönüllü bir şekilde karşılanıyormuş.“

Öncelikle iktidara yakın hiçkimse “gönüllü” iş yapmaz zira dönem adamları ya rantla ya korku gücü ile çalışır o yüzden traş yapmayın. He eğer kaynak çok sağlamsa hangi işadamlarıymış paylaşılsın da biz yanılıyorsak özür dileyelim.
gene tasarruf türküsünü tüttürdüklerine göre

recebe yeni saray falan mı yapacaklar ??????

insan merak ediyor.

tek kalemde zambiyanın imf ye borcunu kapatıp

vatandaşa kemer sık.

kaldırdık bekliyoruz.
Bizim.memlekwtin bir turkusu vardir aklima o geldi;

Asli yok yaylasinda 1500 koyunum var benim
Herkes kesesinden yesin icsin
Saltanatim var benim.

Baskasinin cebindekiyle saltanat ne kolay degil mi? Sen tut ekonomiyi 17 yilda bir seyleri anca satarak bu hale getir, üretme ondan sonra da ekonomik savas var herkes altinini dövizini bozdursun. Neden? Ben batirdim siz toplayin dememek icin. Oh ne guzel memleket be. Haramzade evlat gibi sat savur, yuksek katma degeri olan hic bir şey uretme, asfaltla betonla ugras sonrada ben battim... batarsin zaten bunun kurtulusu yok. Yeni duzende hic bir vasfi olmayan o 600 vekilin kahrini vatandas ceksin, en ufagindan müdürün bile altina cekilen makam arabalarinin yakitini vatandas koysun ama siz bin küsur odali saraylarda itibardan tasarruf etmeyin he mi? Bozduruversin o ekabir takimi dolarini altinini bi ornek olsun millete hadi bakem bekleyipduruz.
Kusura bakılmasın ama böyle bir şeyin olmayacağını bilecek kadar tecrübeli bir isim ciddi ciddi bunu söylüyor ya , bu muhalefetin oy kazanmak için bir çabasından başka bir şey değil.

Erol mütercimler milletvekilleri yeni sistemde bir görev yerine getirmiyor, aldıkları maaşı yarı yarıya azaltalim teklifinde bulundu.

Ben de diyorum ki hani milletvekili maaşları ne kadar olsun diye sorduklarında mustafa kemal demiş ya " öğretmen maaşlarından yüksek olmasın."

Bence de 30 yıllık öğretmen maaşı ve özlük hakları neyse onu alsınlar. 3500 kere porselen diş yapılacak adamlara ve sülalesine ama parasını biz ödeyeceğiz.

Başkanlık sisteminde bırak milletvekilini bakanların bile kurşun askerden farkı olmadığını herkes biliyor.
(bkz: göt ısıtmalı koltuğun önemi)
Lan bu ülkede siyasilerin tasarruf ettigi nerde görülmüs.
doğruya doğru, sadece milletin değil devletin tüm kadamelerinin tasarruf yapması lazım.
Vatandaş olarak mevcut iktidarın tasarrufa teşvik söylemleri hiç inandırıcı değil. Bunlari Kimsenin kazıdığı filan da yok. Zira başta kendileri yapmıyorlar. Lükse alışınca o lüksü anca mezarda terk edersiniz. Osmanlıyı batıran batı hayranlığı adı altında lüks yaşam değil miydi? Bu bizim millet olarak en büyük hastalığımız. Bizi buradan yakalıyorlar.
(bkz: Adam haklı beyler dağılın)
iyi parti başkan yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ' ın tavsiyesi:

" Ekonomik savaş veriyoruz. Siz karagün için sakladığınız dolari/altını bozdurun. Ben 300 odalı yazlık sarayımı yaptırmaya devam edeceğim. Olmaz öyle. Ekonomik savaş veren ülkelerde tasarruf yönetimden başlar.Önce Saray ahalisi tasarrufa başlasın sonra halk başlar " demiş ve bir de foto paylaşmış.
görsel
kaynak:
https://twitter.com/umitozdag

güncel Önemli Başlıklar