bugün

önce insanlık amk böcekleri, insanlık.
tabi ki islam MK malmısınız allah Türkleri yarattı.
islamdır.
Önce ırkım olan Türklük. cCc
Sonra Arap Kültürü olan islamiyet.
Seyhpir'e ithafen. ilber ortaylı'nın konuşmalarını dinle.

Edit: hatta dinlemekle yetinme doğruluğunu da araştır.
insanlık.
çocuk yaşları çık, çok yaşlı olup hareket edemediğin yaşları da çık, adam gibi yaşayacağın dünyalık ömür 30 sene falan,

şimdi sen zannediyor musun ki sana bu teçhizat 30 senelik, sıkıntılı bir ömür için verilmiş?

ana karnındaki çocuk gibisin, 9 ay ömür süreceğini zannediyor, o karanlık ve sınırlı yerden çıkmak istemiyorsun,

sana diyorlar ki; "dışarıda ağaç var kuş var renkler var, hem ciğer verilmiş sana demek bunu kullanacağın bir yer var"

sen diyorsun; "yok ben burada iyiyim, 9 ay ömrümü yaşayacağım sonrası zaten yok"

kıt aklınla hüküm veriyorsun ve sonraki hayatını rezil ediyorsun, hem o kısa sıkıntılı hayatında bir şeylere yetişmekle zirüzeber oluyor.
kıyası maal farıktır.
türklük. islam, türlük kültürüne arap kültürünü çok karıştırmıştır, türklük kısmen de olsa bozulmuştur. bu arada dinsiz değilim eksi atmayın bana, ama ikisinden birini seçsem türklük derim.
Orduya ilk katıldığım günlerde, bir Arap binbaşısının 'Kavm-i Necip evladına sen nasıl kötü muamele yaparsın' diye tokatladığı bir Anadolu çocuğunun iki damla gözyaşında Türklük şuuruna erdim. Onda gördüm ve kuvvetle duydum. Ondan sonra Türklük benim derin kaynağım, en derin övünç membaım oldu. Benim hayatta yegane fahrim, servetim, Türklükten başka bir şey değildir.

Mustafa Kemal Atatürk
Önce vatan. Gerisi tırt.
Bu başlığa Türklük diye cevap veren kişilere sorum şu Osmanlı devleti yani has kayı hanedanı varisleri ( Turklerin en eski kollarından bir kavim ) Türklük için mi yoksa islam dini için mi?
Manyak mısınız olm tabikide islam slk
AMK sözlükte böyle işsizler sabahtan akşama kadar türklük mü islam mı,müslüman arap mı hristiyan türk mü diye sabahtan akşama kadar soru soruyor herhalde

Mal versus u.
Bir insan rast gele olduğu bir ırkla nasıl övünebilir şaşıyorum. işin ile övünebilirsin sen seçmişindir araban ile hava atabilirsin seç seçtin çünkü. Ama ırk ile övünmek saçma türk olmayabilirdin. Kötü mü olacaktın o zaman. Din konusu da aynı sanki siz şanslıymışsınız gibi az bir şey daha batıda doğsaydınız başka dini seçecektiniz ve cehenneme gidecektiniz. Bırakın bunları önceliği insanlara hayvanlara doğaya verin. Gerisi gelir zaten.
Önce Müslümanlıktir, sonra Türklük gelir. Türk olmamak suç değildir. Fakat tarihte yıllardır var olmuş bir millet olduğumuz için de gurur duyuyorum.
önce insan olmak dediğim konudur. insan olabilmek zordur.
Ulkuculukte fasistlik, turkculukte fasistlik. Hic biri.
oslom hor şoydon onco oslom
yazık lan 6 milyar insan bunlarla dalga geçiyor. din hiçbir zaman önce gelmez din kişilerin tercihidir ve herkes istediğine inanır. sen kendi özgürlüğün çerçevesinde inancını yaşarsın fakat bu asla bir ideolojik mesele olamaz.
madem her şeyden önce islam geliyorsa türkiye'den siktir olup gideceksin birkaç ay suudi arabistan'da yaşarsan belki kendine gelirsin.
islamcılık sömüren toplumların türk milliyetçiliğini bilinçli bir şekilde yok etme planıdır ve milliyetçiliği yok olan toplumlar hızla yozlaşırlar. ondan sonra avrupa'dan saman ve et ithal edersin. hem de anadolu gibi bir yerde söylenecek söz yok. hiçbir konuda önce din gelmez. sen oraya türklük yerine başka bir şey yazarsan yine o öndedir. din her zaman bireysel ve ikinci sınıftadır. gelişmiş ülkelerde insanların yüzde sekseninden fazlası birbirlerinin dini inancını umursamazlar.
önce insanlık. milletler de dinler de uydurma.
isliyette ırk ayrımı mı var? Türk, Çerkez, çeçen, Arnavut, Makedon vs. bunların hiçbiri islamiyetin önüne geçemez. islamiyette ırk ayrımı yasaktır!
Türklüktür. Net.
lan önce insan olun sonrada adam olun. burada inancı olmayanlar türklük diyecektir. türküm evet ve bu benim için allahın bir lütfudur. ancak yüce yaradan kuran ı kerim de insanlara şu sekilde hitab eder " ey iman edenler". demem o ki ırkın bir önemi olsaydı ey türk derdi yada ey aborjin felan.
ırkıyla övünen insan mı olurmuş lan? ırk lan bu?!

ırkını kendin belirlemedin, türk olmak için hiçbir çaba bile sarf etmedin. sırf dünyanın orta bölgelerinde doğduğun için türk olmuş oldun. muhtemelen dna'na ırk testi yapsak türk bile çıkmayacaksın. Allah hiç kimseyi sizin kadar düşürmesin. kendi hayatında övünecek hiçbir şey bulamayıp da ırkına sarılmak kadar üzücü bir şey yok.

''ooo, bizim atalarımız var ya bizim atalarımız... anasını ağlatmışlar hep, makineli tüfekli bomba atmışlar hep düşmanın bacağına bacağına!..''

tavuklarının atasının dinozorlar olduğunu biliyor muydunuz? aç, yaz google'a, öğren!..

siz tavuksunuz, dinozorlar da yok oldular arkadaşım. kabullenin artık bunu!..

üzerinde yaşadığın dünya, gökyüzünde gördüğün yıldızlar, güneş; galaksilerle dolu evren yok olacak. bitecek bunların hepsi... Allah da bunu söylüyor, eğer inanmıyorsan, bilim de bunu söylüyor... bu gerçekten kaçamazsın...

iyi insan olun, dünya vatandaşı olun, boş verin ırk falan, boş işler...

Hucurat suresi/13.ayet: Ey halk, sizi bir erkek ile bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi ırklara ve boylara ayırdık. ALLAH yanında sizin en değerliniz en erdemli olanınızdır. ALLAH Bilendir, Haberdardır.

Rûm Suresi/22. ayet : Göklerin ve yerin yaratılışı, dillerinizin ve renklerinizin farklılığı da O'nun ayetlerindendir. Bilenler için bunda işaretler vardır.
saçma sorulara saçma cevaplar verilir. ben birini seçmek zorunda değilim. 2 si de beni ben yapan şeyler sonuçta. iyi ki müslümanım iyi ki türküm.
güncel Önemli Başlıklar