bugün

ön sıra öğrencisi her daim öğretmenin gözü önünde olacağından yaramazlık yapması, dersten kaytarması söz konusu olmayacaktır. ama arka sıra öğrencisi yer yer kafasına göre davranış sergileyecek, öğretmenin denetiminden alabildiğince uzak kalacaktır.

-ön sıra öğrencisi davranışlarını mekanikleştirmek zorunda kalacağından yer yer asosyal durumlara zerkolacaktır. ama arka sıra öğrencisi ortamdan ortama, muhabbetten muhabbete akabilecektir.

-ön sıra öğrencisi "özgür" değildir. arka sıra öğrencisi ise özgür sularda kulaç atar.

-ön sıra öğrencisi "ödev yapmama zevki"ni bile doğru dürüst tadamazken, arka sıra öğrencisinin ise ödevle pek işi olmaz.

-ön sıra öğrencisi defterine sadece ders notları tutarken, arka sıra öğrencisi istediğinde yanındakilerle yazışabilir. manitaya mektup-şiir bile yazabilir.

-ön sıradaki "öğretmen her an beni kaldırabilir" korkusuyla gerim gerim gerilirken, arka sıradaki ise çok güzel komufle olabilmektedir.

-ön sıradaki, arka tayfanın tahtayı iyi görememesi sebebiyle sık sık "koca kafalı" tarzı nitelemelere maruz kalırken, arka sıradaki tahtayı iyi göremese de bu onun için dert edilecek bir şey değildir.

-ön sıradaki her ne kadar öğretmenle "samimi" olma "şerefine" nail olsa da, zamanla bu durum gizem mizem bırakmayacak, öğretmenin gözünde o öğrenciyi sıradanlaştıracaktır. ama arka sıra öğrencisi öğretmenin gözünde öyle ya da böyle gizemini bir şekilde koruyacaktır.

-ön sıra öğrencisi için kopya pek söz konusu değildir. ama arka sıradaki kopyanın gözüne gözüne vurur.

-ön sıra öğrencisi "inek"tir. arka sıra öğrencisi "kanka".

-ön sıra öğrencisi "çete" üyesidir. arka sıra öğrencisi "çete" lideri.

-ön sıralarda popülizm yaşanır, yüzlerde maskeler takılıdır. arka sıralarda hayatın ta kendisi...
sınavlarda genelde hocalar arkalarla ilgilendikleri için öndekilerin inek gözükme ihtimalleri arkadakilere göre çok daha yüksektir.
ön sıradakiler daha şanslıdırlar, çünkü "ön sıradakiler" diye sikindirik bir dizi çekilmemiştir.
ön sıradakiler kapıya, tahtaya, ışığa, pc ye çöpe falan daha yakın olduğu için yer yer bir asistan tadı yaşarlar. Arka sıradakiler ise bundan mahrumdurlar. Öğretmen adlarını bilse kafidir bu tad için.
olan hep ortada kalanlara olur arkadaş.
ön sıradakiler çalışkan arka sıradakiler tembeldir.
(bkz: şampiyonlar ligi vs uefa)
bu ön yargı nereden gelir hiç anlamasam da böyle bir ayrım var ne yazık ki.

edit: ilkokulda inek olmama rağmen arkada otururdum hoca.
arka sıradakiler kopya çekebilme açısından daha avantajlıdır. öğretmen sınav esnasında sınıfta gezse bile öndeki öğrencilerin arkası öğretmene dönük olacağından, öndekiler cesaret edip de kopya çekemez, ama arkadakiler öyle mi, hoca arkasını döndüğü an koyulurlar işe, hocanın ne yaptığını görebildiklerinden sebep de herhangi bir hareketi ile normal sınav pozisyonuna geçilebilir.

düşündüğüm şeye bakar mısınız.
ön sıradakiler kısa arka sıradakiler uzun boyludur. * *
ö sıradakiler genellikle sınıfın gereksiz elemanları olup arka sırada oturan o kutsal insanlar sınıfın kalifiye elemanlarıdır. arka sıraların vermiş olduğu avantajla çok şey görüp geçirmişlerdir, hayat tecrübeleri daha fazladır. tabi bazen arka sıradaki öğrenci zor kullanılarak ön tarafa oturtulur işte o zaman her şey tekrar gözden geçirilmelidir.
genellikle uzun boylu olanlar arka sıralara atılır. ön sıradakiler genelde daha kısadır bunun tembellikle alakası yoktur. tabi çalışkan öğrenciler daha çok tercih ederler ön sırayı ama ne kadar çalışkan olsanda boyunun uzun olması arka sıraya yolculuğun gözükmesi demektir. (bkz: ben)
sanılanın aksine ön sıralarda daha rahat kopya çekilir çünkü hocalar hep arka sıralara bakmaktadır.
arka sıra tayfası;
erkek yoğunluğundaki nüfusun içinde, onlardan biriyle sevgili olan ya da kanka olmayı başarabilen ender sayıda kızdan oluşan tayfadır. sınıftaki yeri yurdu belirsiz uğultunun kaynağı aslında orasıdır. telefon tuşlarının çıkardığı o "çıt çıt" sesi hep oradan gelir. her horoz kendi çöplüğünde öter ya, sınıf çöplükse, o çöplüğün horozu aha da bu adamlardır. bazılarında nadiren tespih görülür. ceketin iç cebinde dal sigara saklayan arkadaş hemen orada oturmaktadır. arka sıranın kızları genellikle süsten püsten uzak, yardımsever ve delikanlı kızlardır.

ön sıra;
nerd planet olarak bilinir. bildiğiniz inek gezegeni. ama orayı hatırlanabilir kılan, hocanın dibindeki sıraya yerleşip, tüm sınavlarda çatır çatır kopya çeken vatandaşlardır. bakmayın öyle efendi durduklarına. gizli cengaverdir onlar. hoca arka tayfaya gitti mi "hocam ben bu soruyu anlamadım" diye hocayı öne çekerler. kopyadaki tek farkları stilleridir. arka tayfa fısır fısır konuşurken onlar şahin gözleriyle diğer kağıtları süzer. bir de hocaya yavşaklanan tim vardır, ama onlar için parmaklarımı yormak bile istemiyorum.
bence ön sıradada yaramazlık yapılabilir.genelde hocalar arka sıraya bakıyor çünkü.
ön sıralar- özgürlüğe daha yakındır fakat başları ağrır.
arka sıralar- özgürlüğe uzaktırlar ama başka bir dünyadadırlar.
ön sıralar akasya durağı gibidir. Arka sıralar ise behzat ç.
çalışkan adamı genelde öne atar öğretmenler şüphesi yoktur ondan çünkü bizim gibi değişik adamlar zaten kendiliğinden arka sıraları ipotekler. daha sonra bütün yazılılarda öğretmen arkaya kitlenir elini kolunu bağlar adamın 1 soru için kırk takla atarsın. önde oturan çalışkan ise ama yanlış anlaşılmasın mal değil çalışkan kopyanın anasını ağlatır.
bizim okulda genelde en inek olup en sosyal olanın oturduğu tayfa arka taraf, en inek olup en asosyal kısmın oturduğu tayfa da ön taraftı. ama biz sınav zamanı en öne geçerdik ki kopya çekebilelim. kopya çekerken en rahat yer hocanın gözünün önüdür. ihtimal vermezler çünkü çekebileceğinize.

bi de en güzel muhabbet arka tarafta döner. rahatça gizliden test çözebilirsiniz, mesajlaşabilirsiniz.
ama eğer zaten kopmalık bi sınıfınız varsa bunları en önde dahi yaparsınız.
okuldan okula değişir bu kıyaslama.
genelde yüksek puanla öğrenci alan okullarda pek fark yoktur bu sıralar arasında. herkes zekidir herkes makaradır.
arka sırada oturarak tüm sınıfa hakim olabilirsiniz. sınavda da büyük avantajdır bu. ön sırada hayatı boyunca not kaygısı olan inek tipler bulunur. bunların hayatta tek amaçlarları iyi bir not alabilmektir. oysa arka sıra en sağlam geyiklerin döndüğü yerdir.
Ön sıra ineklerin, arka sıra dersi kaynatan tembellerin yeridir. Hiçbir zaman öne oturmadım, oturmam. KOpya nasıl çekiceksin ki önden. Otur arkaya aç kağıdı, bak sağına soluna, bitti.
ön sıralar ders çalışanların arka sıralar ise kız arkadaşı ile evcilik oynayanlar için.
-arka sıradaki öğrenciler sınıf üzerinde hakimiyet kurarlar.
-ön sıradaki öğrenciler o hakimiyet alanına boyun eğmek zorunda kalır.
-arka sıradaki öğrenciler herkesle bir şekilde anlaşır.*
-ön sıradaki öğrencileri kimse sevmez.
Kesinlikle on sirada daha iyi kopya cekiliyor.hayatimda ilk kez bu kadar uzun suredir onde oturuyorum,karneyi duzelttim amuh.
güncel Önemli Başlıklar